"Przychodzą chwile, kiedy trzeba zażądać sprawiedliwości"

Choć 16 posłów wyszło z klubu PiS, wczoraj poparli kandydata tej partii na marszałka Sejmu. - Jest dla nas oczywiste, że powinniśmy się opowiadać za kolegami z PiS. Reprezentują wartości, które są nam bliskie - tak poparcie dla Kuchcińskiego uzasadniała posłanka Wróbel. Gwiazda klubu Solidarna Polska jak mantrę powtarzała, że ziobryści czują się "ideowymi i faktycznymi" politykami PiS. Ale własny klub założyli, bo "przychodzą chwile, kiedy trzeba zażądać sprawiedliwości".
Marzena Wróbel podkreślała w TOK FM, że ziobryści nie mogli zachować się inaczej. - Stanęliśmy przed dylematem moralnym. Nasi koledzy zostali wykluczeni z PiS, a nie było podstaw do takich ruchów. I co mieliśmy robić? Mogliśmy siedzieć i milczeć, albo się za nimi opowiedzieć.Oczekujemy wewnętrznej rozmowy w partii i demokratyzacji. Czekamy na odzew z drugiej strony - mówiła posłanka. I powtarzała, że założyciele klubu Solidarna Polska są "ideowymi i faktycznymi członkami Prawa i Sprawiedliwości".

Gość Poranka Radia TOK FM nie zgadza się więc z diagnozą postawioną przez prezesa Kaczyńskiego. Lider PiS w rozmowie z "Gazetą Polską Codzienną" ocenił, że ziobryści stosują "sępią strategię" i chcą rozbić partię. - Przychodzą chwile, kiedy trzeba opowiedzieć się za wartościami, zażądać sprawiedliwości niekonieczne dla siebie, ale także dla tych, z którymi się pracuje. I my tak zrobiliśmy. Nie jest naszą intencją rozbijanie PiS - deklarowała Marzena Wróbel.

"Powinniśmy opowiadać się za kolegami"

Potwierdzeniem tych deklaracji było wczorajsze głosowanie nad wyborem marszałka Sejmu. Ziobryści z Solidarnej Polski poparli kandydata Prawa i Sprawiedliwości - Marka Kuchcińskiego. - Jest dla nas oczywiste, że powinniśmy się opowiadać za kolegami z PiS, bo reprezentują wartości, które są nam bliskie - komentowała posłanka Wróbel.

Jak podkreślała, ona i inni członkowie nowego klubu, zgadzają się z zarzutami postawionymi wczoraj Kopacz przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Kilkunastu reprezentantów największej partii opozycyjnej zarzuciło wczoraj kandydatkę PO pytaniami dotyczącymi katastrofy smoleńskiej. - Nie wiedzieliśmy o strategii naszych kolegów. Tych głosów było dużo, więc uznaliśmy, że w tej materii wypowiadać się nie musimy - powiedziała posłanka Wróbel.

Atak Prawa i Sprawiedliwości nie wpłynął na sejmowe głosowanie. Ewa Kopacz zdobyła dwa razy więcej głosów niż Marek Kuchciński z PiS i została marszałkiem Sejmu.

W pierwszym dniu obrad Sejmu VII kadencji Solidarna Polska stoczyła swój pierwszy bój o stanowiska. Najnowszy sejmowy klub zgłosił na stanowisko wicemarszałka Beatę Kempę. Ale

kandydatka ziobrystów przegrała z Wandą Nowicką

z Ruchu Palikota.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (43)
"Przychodzą chwile, kiedy trzeba zażądać sprawiedliwości"
Zaloguj się
 • demolka666

  Oceniono 6 razy 6

  i taka wróbel pyta o sprawiedliwość?!!! to babsko zakłamane, które w komisji sejmowej wyczyniało bezeceństwa?!!! bezczelna pisowska... ekhem...... dalej nie powiem bo byłoby baaaardzo brzydko

 • emerytgw

  Oceniono 3 razy 3

  W TOK-FM oczywisty bełkot pis-tumana Wróbel na temat Smoleńska! Co ma wypowiedź p. Kopacz na temat Smoleńska do jej kwalifikacji na marszałka Sejmu?. Gdyby liczyć nieścisłości i kłamstwa obu Kaczyńskich i rozmaitych pisowców to powinni na zawsze zniknąć ze sceny politycznej.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 3 razy 3

  rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,10612636,Spor_o_wiersz___A_w_co_wierzysz__W_Polske_wierze_.html

  dlaczego wszyscy posłowie PISdu są tacy brzydcy ??

 • yani-51

  Oceniono 2 razy 2

  WROBEL...Przychodzą chwile, kiedy trzeba zażądać .....sprawiedliwości"

  a PRAWO ... juz nie??

 • prababka44

  Oceniono 2 razy 2

  Że też nie ma już w kraju wielkich fabryk ...przędzalni, tkalni...itp.
  Tam bym chętnie widziała kilka posłanek z PISu, czy około PIS :))
  Może by sobie wyrzeźbiły nieco sylwetki ciężką pracą ( i dla dobra ojczyzny )
  :)

 • szabatini

  Oceniono 2 razy 2

  Eeee temat zastępczy dzisiaj jest pierwsza miesięcznica tragedii wyborczej kaczoland.pl/wrzuta/1247/miesiecznica

 • stemp10

  Oceniono 1 raz 1

  A to to jest ta wojna cywilizacyjna Kartofla o której dzisiaj bredził

 • fctheduck

  Oceniono 1 raz 1

  Biedne matoły, do tej pory i tak ledwo ogarniali sytuację i tylko wskazówki Prezesa pozwalały im iść w jakimś kierunku, może głupim, ale zawsze. Teraz całkiem się już pogubią. W tym dziwnym klubie pojawiły się same rodzynki, intelektualni giganci - Wróbel, Kempa, strach się bać.

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 1 raz 1

  Mylisz się synku. PRL traktował siebie serio i dlatego takich numerów jak PiS nie robił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX