Kempa: Tusk łamał kręgosłupy ideowe posłów PO

- To była doskonała okazja, żeby Sejm RP zastopował marsz Janusza Palikota na podstawowy system wartości w naszym kraju - powiedziała Beata Kempa w RMF FM o dodatkowym głosowaniu nad kandydaturami na wicemarszałków Sejmu. Kempa była kontrkandydatką Wandy Nowickiej z Ruchu Palikota.
- Posłowie PO zdecydowali się poprzeć kandydaturę pani Nowickiej, oni zdecydowali się pójść w objęcia Palikota, zgodzili się na ten sojusz bezwzględny. Donald Tusk był nerwowy, powtarzał: "Macie głosować!", łamał kręgosłupy ideowe. Byłam zdumiona. Ja jestem zdania, że trzeba mieć poglądy, że kręgosłupa nie można zostawiać w garażu - podsumowała Kempa.

"Nie będę porównywać Kaczyńskiego i Ziobry"- Byłam podwładną Jarosława Kaczyńskiego i wspominam ten czas jako najlepszy w moim życiu zawodowym. Zbigniew Ziobro był moim szefem przez niemal dwa lata. Dawał nam dużo swobody, miał do nas zaufanie, ale też dużo wymagał zarówno od nas, jak i od siebie. Nigdy jednak nie będę porównywać Ziobry i Kaczyńskiego, to postaci które według mnie powinny być razem w PiS - oceniła Kempa. Stwierdziła też, że słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że Ziobro, Kurski i Cymański to "gad i dwa płazy" były żartem i nie ma ich za prezesowi za złe.

"Po katastrofie smoleńskiej wszyscy mówiliśmy, żeby Bóg dał siły Kaczyńskiemu"

- Marzyć zawsze warto, marzymy o powrocie do PiS - twierdziła Kempa. Odparła zarzuty, że członkowie nowopowstałego klubu poselskiego Solidarna Polska łamią statut PiS: - Statut statutem, życie życiem. Stało się jak się stało i mam wielką nadzieję, że jednak dojdzie do rozmowy i porozumienia - mówiła.

Kempa zaprzeczyła, że grupa "ziobrystów" planowała rozłam od 2009 r. - To pogląd tych, którzy nie do końca nas lubią, może czuli się zagrożeni - tłumaczyła. - Przypominam sobie taki czas, kiedy wszyscy byliśmy poranieni po katastrofie smoleńskiej i jednym głosem mówiliśmy, żeby Pan Bóg dał siły Jarosławowi Kaczyńskiemu, bo to jest jedyny kandydat na prezydenta Polski - dodała.

- Trzeba zająć się katastrofą smoleńską. Przedstawiciele Solidarnej Polski będą chcieli wejść do komisji Antoniego Macierewicza" - zadeklarowała Kempa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Kempa: Tusk łamał kręgosłupy ideowe posłów PO
Zaloguj się
 • dr54

  Oceniono 4 razy 4

  To wredne babsko z Sycowa chcialo byc wicemarszalkiem Sejmu , chyba jej sie w glowie pomieszalo .
  Przeciez to dno moralne , pozbawione jakichkolwiek skrupulow i zachamowan .

 • turbinowy

  Oceniono 3 razy 3

  Pani Kempa nie chce chyba uznać wyników wyborów. RP czy jej się podoba czy nie jest 3 ugrupowaniem w Sejmie. I musi mieć wicemarszałka. RP wskazał na Nowicką jako wicemarszałka. Koniec kropka A ona światopoglądem jedzie.

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 3 razy 3

  Kępa ma rację wartości trzeba bronić. Trzeba bronic tolerancji, prawa do posiadania odmiennego zdania, świeckości, racjonalności...

 • dreger1

  Oceniono 3 razy 3

  Cieszy mnie to że Klempe i jej towarzystwo pokazują w mediach. Ludzie chyba ją pokochają.

 • demolka666

  Oceniono 3 razy 3

  klempa nic nie straciła ze swojej pisowskości, nadal jest tępą, podłą, zakłamaną babą z magla - i takie coś miałoby być wicemarszakiem???!!! matko i synu, to by dopiero był wstyd na cały świat

 • 22hanna

  Oceniono 2 razy 2

  Na szczęście nie została Marszałkiem. Jak kiedyś powiedziała publicznie, kiedy była wiceministrem u Ziobry to zajmowała się tylko kropkami i przecinkami. I niech tak zostanie.

 • ahab_1

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedy Kempa mówi o "wartościach", to robi mi się niedobrze.

 • wazps

  Oceniono 2 razy 2

  Droga Klempo wez pod uwage,ze na Ruch Palikota zaglosowalo 10 procent wyborcow,oni zasluguja na swoja reprezentacje w sejmie,tak jak i wasze kato-narodowe poglady,to ze chcieliscie sie teraz zalapac na stanowisko uwazam za obrzydliwe i chamskie,pani krytyczne wypowiedzi nt. przegranego glosowania,sa prostackie i glupie,babo spadaj na drzewo,tam jest miejsce takiej malpy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX