Biedroń: Przechodzę chrzest bojowy. Ubolewam, że premier też rechotał

Do dziś odbija się echem rechot, jakim posłowie przerywali sejmowe wystąpienie Roberta Biedronia. Poseł Ruchu Palikota przyznał, szczególnie zabolał go fakt, że wśród ubawionych parlamentarzystów był Donald Tusk. - To symbol, że premier tak dużego państwa śmieje się w takim momencie - mówił w TOK FM. I przyznał, że podczas posiedzenia Sejmu słychać było na sali ?odrażające? słowa, których media nie mogły zarejestrować.
Jak mówił poseł Biedroń w TOK FM rechot w czasie jego wystąpienia, to nie jedyny incydent.- Za kulisami działy się rzeczy gorsze. Padały na sali sejmowej słowa, których nie zbierały mikrofony. Były np. słowa dotyczące wykastrowania jednego z kandydatów na stanowisko wicemarszałka Sejmu, nawiązujące do jednej z nowowybranych posłanek. My to słyszeliśmy. To było odrażające - stwierdził.

Według posła Ruchu Palikota to co działo się w Sejmie we wtorkowe popołudnie "pokazuje jaka jest klasa polityczna w naszym kraju".

Posła Biedronia szczególnie zabolała postawa Donalda Tuska. Premier był wśród większości posłów, którzy wybuchnęli śmiechem po tym, jak Biedroń użył określenia, że "poniżej pasa" są argumenty przytaczane przez przeciwników Wandy Nowickiej. - To symbol, że premier tak dużego państwa śmieje się w takim momencie - ocenił gość TOK FM.

Chrzest bojowy

Według posła nowo wybrani parlamentarzyści muszą zrozumieć, że zmieniła się sejmowa rzeczywistość. - Musimy się zmierzyć się z różnorodnością, z ludźmi, którzy do tej pory byli marginalizowani, a dziś są w parlamencie. To oswajanie może być trudne - mówił.

Robert Biedroń przyznał, że postara się zapomnieć w ostatnich wydarzeniach. - Zawsze mówiłem, że idę do parlamentu, żeby szukać dialogu i pracować. Kiedy odbierałem zaświadczenie o wyborze na posła usłyszałem od przewodniczącego PKW, że trzyma za mnie kciuki, bo nie będzie mi łatwo. Przechodzę chrzest bojowy - stwierdził.

Wicemarszałek Nowicka "na liście płac przemysłu aborcyjnego"? Poznaliśmy wyrok sądu>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (84)
Biedroń: Przechodzę chrzest bojowy. Ubolewam, że premier też rechotał
Zaloguj się
 • first.tb

  Oceniono 17 razy 17

  Ten głupi, rechoczący sejm, któremu tylko jedno się kojarzy! Skandal i wstyd, że takich ludzi wybraliśmy!
  Mam pewność (zwłaszcza po zachowaniu się J. Pitery u M. Olejnik i nie tylko) - już nigdy nie zagłosuję na nikogo z Platformy Obywatelskiej!!!

 • sharanchia

  Oceniono 17 razy 17

  No nie, to już nawet Jarek się nie nabija, jak widzę... A tu proszę Donek, Schetyna, minister kultury... Ale blamaż panowie. Wstydzę się za taką reprezentację narodu

 • senwid

  Oceniono 16 razy 16

  Z tego całego zdarzenia wynika jedno - że Biedroń jako jedyny poseł w naszym sejmie ma jaja. A resztą to zwyczajna banda bar.anów siłą od pługa oderwana.

  Dla co bystrzejszych, Biedroń użył powiedzenia, które się wzięło z boksu "cios poniżej pasa" - choć wy i tak pewnie nie zrozumiecie. Może gdybyście tak sobie z Andrew Gołotą pogadali...

 • albacor

  Oceniono 16 razy 16

  marszałek sejmu powinien go przeprosić za niegodne posłów RP zachowanie. I tyle.

 • brel0

  Oceniono 14 razy 14

  Brawo Biedroń, dobrze powiedziales, od dawna nie slyszalem w naszym parlamencie tak rozsadnej wypowiedzi

 • krystynakarc

  Oceniono 14 razy 14

  Nie podobało mi się że premier rechotał. Chciałabym wiedziec czy posłowi na którego głosowałam też było do śmiechu.

 • turbinowy

  Oceniono 13 razy 13

  A mi się przypomniało takie powiedzonko:
  "Z czego się śmiejecie? z siebie samych się śmiejecie!"

 • piotr_kolec

  Oceniono 13 razy 13

  Od wybrańców naszych
  Nie wymagaj wiele
  Im bardziej na nich liczysz
  Tym bardziej się zawiedziesz

  Bo tak jak umieją
  Swe poglądy zmieniać
  Tak najbardziej ich bawią
  Najgłupsze skojarzenia

  Nawet pan premier
  Bezwstydnie rechotał
  Żenada kochani
  Zupełna sromota

  Ze smutkiem jeszcze dodam
  Bryndza całkowita
  Jacy my jesteśmy
  Taka i elita

 • mentice

  Oceniono 14 razy 12

  Panowie, wsrod kleru jest 30% homoseksualistów. Czy ktorys z nich się odwazył smiało powiedziec o swojej orientacji? Czy którys z księzy, nawet hetero, wystąpił w obronie praw? Nie, bo to są smierdzące tchórze, chowające sie w swoich lochach. Brawo dla Biedronia, ze ma odwagę otwarcie stanąc przed tą knurowską watahą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX