Zawisza o 11.11: Czekaliśmy na polskich oburzonych? No to się znaleźli

- Przez tyle miesięcy oczekiwano polskich oburzonych, no to się znaleźli - tak zamieszki na pl. Konstytucji skomentowałl w TOK FM członek Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości, były poseł Artur Zawisza. Na zapowiedzi miasta, że organizatorzy obu manifestacji mogą być pociągnięci do odpowiedzialności finansowej za skutki zamieszek prezes Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki odparł: - Między innymi niekompetencja władz miasta doprowadziła do tej sytuacji. Nie będziemy za to odpowiadać.
- Ani 92 Niemców zatrzymanych przez policję na Nowym Świecie, ani ci młodzi Polacy, którzy uczestniczyli w zajściach na placu Konstytucji, nie byli uczestnikami kolumny marszowej. Kilkanaście tysięcy młodych i dojrzałych Polaków szło od ronda Jazdy Polskiej do pomnika Romana Dmowskiego. Idąc tą trasą, zdziwieni odbieraliśmy telefony od dziennikarzy z pytaniem, co dzieje się na pl. Konstytucji - relacjonował były poseł Artur Zawisza.

- Było biało-czerwono, dumnie i narodowo. Ubolewamy nad tym, że zamieszki przesłoniły przekaz, jaki miał nieść Marsz Niepodległości - dodał Robert Winnicki.

Na pytanie Anny Laszuk, czy wiedział, że na Marsz skrzykują się środowiska kibiców, odpowiedział: - Sporo kibiców szło z nami w Marszu, nie uczestniczyło w żadnych bójkach ani zadymach. Natomiast po przeciwnej stronie Ronda Jazdy Polskiej operowała grupa kilkudziesięciu chuliganów. Pracujemy nad pytaniami do służb porządkowych, jak to się stało, że na miejsce zgromadzenia wpuszczono zwartą kolumnę zamaskowanych osób - zapowiedział szef Młodzieży Wszechpolskiej, który wyraził na antenie TOK FM pretensje wobec służb porządkowych, że kolumna marszowa szła zupełnie nie chroniona. - Ok. 14.30 rozmawiałem z władzami miasta i prosiłem, żeby w razie zagrożenia odizolowały grupy zagrażające, które mogłyby zdestabilizować marsz. Odmówiono mi - mówił Winnicki.

- Co, jeśli władze miasta obciążą państwa kosztami usuwania szkód po piątkowych zamieszkach? - pytała Anna Laszuk.

- Będziemy się odwoływać do sądu administracyjnego. Niekompetencja władz miasta była jedną z przyczyn, która doprowadziła do tej sytuacji. Nie będziemy za to odpowiadać.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Zawisza o 11.11: Czekaliśmy na polskich oburzonych? No to się znaleźli
Zaloguj się
 • artanek58

  Oceniono 5 razy 3

  no tak to w tym kraju jest że tacy zadymiarze jak wyżej jeszcze mają pretensje do panstwa .Batami by was
  za Piłsudzkiego wysmagali policjanci a reszty byscie sie dowiedzieli w Berezie

 • brown777

  Oceniono 2 razy 2

  nie zapominajcie o "prawdziwych patriotach" z Blood & Honour...

  www.bhpoland.org/strona/pl_news.htm
  oni też świętowali na "Placu Konstytucji"... bijatyką z policją...

 • druz_2

  Oceniono 2 razy 2

  Czy ktoś ma coś do zarzucenia owej kolumnie, o której mówi Zawisza, kolumnie w której sam maszerował i w której nic się nie działo?
  Gdziekolwiek nie wspomni się o tej właśnie kolumnie manifestantów - w najlepszym wypadku media udają, że tego nie słyszą, żadnej polemik, żadnej próby weryfikacji, ba! żadnej próby zarzucenia kłamstwa Zawiszywobec tego faktu- to niemal fascynujące - cisza jak makiem zasiał ...
  Były tylko zadymy na Placu Konstytucji - tak jest prawda mediów i takiej też będą bronić jak...niepodległości - tysiące ludzi jakby nie istniały,przeszły przez Warszawskie centrum jak armia duchów i były tworem wirtualnym dla mediów.
  Mam wrażenie, że większość forumowiczów jest impregnowana na fakty i już ma swoją wersję Marszu Niepodległości - wersję medialną oczywiście - a co do filmików - jest też parę jednoznacznie wskazujących, kto kogo, gdzie i jak prowokował - no ale "każda sroczka swój ogon chwali".

 • adalbert.13

  Oceniono 2 razy 2

  ale żesz tego powypełzało

 • starywyjadaczmonitora

  Oceniono 2 razy 2

  Pogadali sobie jedna nawiedzona z drugim nawiedzonym.

 • 22hanna

  Oceniono 4 razy 2

  To byli tzw chuligani a nie oburzeni, zaproszeni min przez Pana Zawiszę. To tak jak ktoś, za wszelką cenę, chce istnieć w polityce.

 • jerzy30

  Oceniono 1 raz 1

  Faszysto zamknij ryj bo skonczysz marnie

 • tad-tad

  Oceniono 1 raz 1

  Ten zaklamany człowieczek ,o mentalności i wyglądzie alfonsa .znow pojawił sie by łżeć. Idż sobie w niebyt, i nie zaklamuj rzeczywistości. Pewnie wymyslil sobie ,że podczas tych czystek ,dostrzeże jego niezłomną postawę prezio PISu , ipozwoli zbliżyc sie do siebie, bo w odstawce cieżko żyć .Jeżeli brał udzial w organizacji ,to powinien odpowiadać za zniszczenia.

 • yasio82

  Oceniono 1 raz 1

  tu ma pan filmik jak wyglądał Marsz Niepodległosci
  www.youtube.com/watch?v=0lgLeATIGug&feature=related

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX