Kaczyński: Trzeba zapłacić cenę za cztery lata rządów PO

- To co powiedział tutaj premier można ująć najkrócej - trzeba zapłacić cenę za cztery lata rządów PO - powiedział Kaczyński. Prezs PiS zapowiedział, że jego partia będzie konsekwentnie sprzeciwiać się wejściu Polski do strefy euro oraz realizacji pakietu klimatycznego.
Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego w odpowiedzi na expose premiera powiedział, że proces przyjmowania wspólnej europejskiej waluty i obecność w strefie euro oznaczałby katastrofę dla polskich przedsiębiorców, gospodarstw domowych i naszej suwerenności.

Zaciskaniu pasa mówimy "nie"

- Czasy są ciężkie, optymizm cenny - zaczął przemówienie Jarosław Kaczyński, który od razu porównał wystąpienie swojego przedmówcy z PO Rafała Grupińskiego do przechwałek Chruszczowa.

Prezes PiS odniósł się do propozycji reform gospodarczych przedstawionych przez premiera. - Zaciskanie pasa przez pracowników, przez drobnych i średnich przedsiębiorców jest niedopuszczalne .Temu zaciskaniu pasa mówimy ''nie" - mówi prezes PiS

Kaczyński wymienił co należy robić, a co nie, by nasz kraj rósł w siłę. - Nie można służyć spekulantom i rentierom, nie należy wchodzić do strefy euro - mówił prezes PiS.

- Będziemy bronić KRUS-u. To nie jest tak, żeby za błędy elit miała płacić przede wszystkim wieś - mówił Kaczyński. Kaczyński zapowiedział także optowanie za rozwiązaniem Narodowego Funduszu Zdrowia.

Według Kaczyńskiego "trzeba odnowić polski system podatkowy". - On jest teraz nieużyteczny. Trzeba go odnowi w ten sposób, by wielkie sfery nieopodatkowane, zostały opodatkowane. Jeśli trzeba, trzeba sięgnąć do zasobów wielkich instytucji: finansowych i supermarketów - proponował Kaczyński.

Młodzież z marihuaną nie będzie szczęśliwsza

Prezes PiS mówi, ze państwo powinno włączyć się w budownictwo mieszkaniowe. - To wymaga co najwyżej oddania część majątku państwowego w postaci terenów. Można to bez środków budżetowych zrobić. Nie jest tak, że młode pokolenie bez mieszkań, ale z marihuaną będzie szczęśliwsze - ironizował Kaczyński. - Będziemy tworzyć z młodym pokoleniem front oporu.

Według PiS, reforma edukacji się nie udała. - To jest droga do najniższych stawek w Londynie - mówi prezes PiS.

Prezes PiS-u mówił też, że nie wolno atakować polskiej rodziny i nie wolno doprowadzić do sytuacji, w której młodzi nie będą mieli pracy albo mieszkań.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM