Po expose. "Bardzo zręczne, ale puste". Komentarze w TOK FM

- W expose premiera zabrakło tematu służby zdrowia, edukacji, infrastruktury, energetyki, bezrobocia - wyliczali goście audycji ?Poranni Politycy? w TOK FM. - To było bardzo zręczne, ale puste wystąpienie - stwierdził europoseł Jacek Kurski z Solidarnej Polski. Koalicjanci expose bronili.
- W expose poruszone były wszystkie najtrudniejsze i jednocześnie najważniejsze rzeczy - ochrona gospodarki i państwa przed kryzysem. I to w jaki sposób chronić najsłabszych w warunkach trudnych - przekonywał poseł PO Łukasz Abgarowicz.

"Powiedzmy o czym premier nie powiedział"

- To expose nie było adresowane do społeczeństwa tylko do rynków finansowych. A nie dlatego było adresowane do rynków, że kryzys się do nas zbliża, tylko kryzys jest już u nas. Jest już w przedpokoju, a może wszedł już do salonu, patrząc na kursy złotego - mówił europoseł SLD Bogusław Liberadzki. I wyliczał: Próbujemy obgryzać kość dyskutując o czym premier powiedział. Ale powiedzmy o czym nie powiedział. Czy w expose nie powinno być tematu bezrobocia? Czy nie powinno być coś na temat młodych ludzi i ich szans na rozwój? Czy nie powinno być coś o infrastrukturze - będziemy budować czy nie? Czy nie powinno być czegoś nt. służby zdrowia?

- Mamy cały pakiet spraw, które po prostu zostały zostawione - stwierdził europoseł SLD.

- Zabrakło mi chociaż jednego słowa nt. energetyki. Nie może być tak, że premier pomija tak ważną dziedzinę życia społecznego, mając wiedzę, że zbliża się energetyczna katastrofa. Sieci przesyłowe w Polsce trzeszczą i za chwile padną - dodał poseł Ruchu Palikota Andrzej Rozenek.

"To błyskawicznie przejście z gierkowskiej propagandy lat 70 w kryzys roku 80"

- Po expose obudziliśmy się w innym kraju - ironizował Jacek Kurski. - Przed wyborami to była zielona wyspa. Minęło parę tygodni od zwycięstwa Tuska i nagle agencje ratingowe zrzucają nas z perspektywy stabilnej na negatywną. Mamy wariant recesyjny budżetu na przyszły rok, a kryzys jest bardzo poważny. Więc wcześniej to było wprowadzenie Polaków w błąd - stwierdził Kurski.

- To było expose, które przeszło błyskawicznie z gierkowskiej propagandy lat 70, w kryzys roku 80. Od obietnic, które były w expose, sprzed 4 lat i nie zostały spełnione, przeszedł do narracji marketingu perswazyjnego. Oswajał ludzi z cięciami - mówił europoseł.

- To też pierwsze przemówienie premiera w którym nie diagnozuje się państwa po poprzednikach. Z wiadomych względów, bo byłby to bardzo surowa ocena. Expose ma znaczenie propagandowe - Tusk w centrum sceny o kryzysie, a tu jakaś skrajna lewica ze skrajna prawicą biją się jak mieliśmy to 11 listopada - mówił Kurski.

- To bardzo zręczne ale puste i groźne wystąpienie premiera. Daje masę cząstkowych rozwiązań, które nie zmieniają geografii kryzysu - skwitował Kurski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Po expose. "Bardzo zręczne, ale puste". Komentarze w TOK FM
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 4 razy 4

  pusty to ty masz łeb kanciarzu gajowy, "Solidarna Polska" - poziom zawłaszczenia przez chamów wszystkiego
  przekracza granice nieprzyzwoitości, to już koorestvo pomaleńku jest

 • rezun-one

  Oceniono 3 razy 3

  Puste? Panie Kurski a co miał się wstawić za wami? Spoko na listę do Europarlamentu was nie weźmie.

 • przyganiacz

  Oceniono 3 razy 3

  Kurski - "Bardzo zręczne, ale puste".

  Pusta to jest głowa tego, co to powiedział. Wypchniętego przez PiSuar na europosła - po raz ostatni zresztą.

 • nintom

  Oceniono 3 razy 3

  po co powtarzacie i to w tytule ! zdania zręcznego jak słoń w składzie porcelany i kompletnie pustego (to widać po twarzy) jacka kurskiego ?

 • peter-123

  Oceniono 3 razy 3

  Kurski , a kibole to nie ma miedzy nimi roznicy , oni na ulicy , a on w polskiej polityce. Szumowina.

 • ted_imigrant

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Liberadzki, akurat w kwestii tematów, które raczył pan wyliczyć jako nie poruszone, to chciałbym panu przypomnieć, że nawet w kampanii pana pryncypała, czyli Napier(d)alskiego, nie było o tym słowa. Zresztą, by móc coś zrobić w Polsce, trzeba być posłem, a nie EUROosłem.

  Panie Kurski. EUROosłem już pan jest i dalej pan nie zajdzie. Proponuję zaopiekować się rozhisteryzowaną żoną i nauczyć się parkować tam, gdzie jest to dozwolone. PUSTY ŁEB może w tym przeszkadzać, ale od tego są rehabilitanci!

 • jwojnar

  Oceniono 2 razy 2

  Premier powiedział o tym, co w tej chwili widzi jako najważniejsze przy łagodzeniu bardzo prawdopodobnego światowego kryzysu. Nie widzę w tym nic dziwnego, za to do rozpaczy doprowadziły mnie wystąpienia opozycji. Taki festiwal populizmu mogliby sobie zostawić na lepsze czasy. Kaczyński wszędzie widzi katastrofę, Palikot chce porywać młodzież, budzić entuzjazm itp., co do sytuacji pasuje, jak opowiadanie dowcipów przy gaszeniu pożaru. W drugiej części wystąpienia Palikot miał sporo racji, gdyby nie część pierwsza, brzmiałby jak mąż stanu. Miller oczywiście starał się być jak brzytwa, ale tym razem akurat mógł się skupić na sprawie, a nie na zabawie. Najbardziej osłabił mnie niejaki Bury, oczywiście z PSL, proponując rozdać chłopom pieniądze, których pożyczenia udało się uniknąć. Od paru miesięcy wisi nad nami groźba przekroczenia granicy 55% zadłużenia do PKB w razie perturbacji kursowych, a ten osioł chce jeszcze pożyczać i rozdawać! Bury, durny jesteś jak Fedak!

 • filetrybny

  Oceniono 1 raz 1

  Oto program który właśnie opiniuje UOKiK,jest to też przedmiot obrad Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego: bhc.apolandia.com Wydaje mi sie że rząd już o tym wie bo dostał cynk od UOKiK i dlatego Tusk tak spokojnie mówi o kwestiach gospodarczych.On wie że dzięki temu programowi Polacy zostaną milionerami więc koncentruje sie całkowicie na przywódzctwie w partii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX