"GW": Ksiądz sam odłoży na emeryturę. A projekt przygotuje...

Rząd przygotuje ustawę, która włączy księży do powszechnego systemu emerytalnego. "Gazeta Wyborcza" dowiedziała się, że ustawą w tej sprawie zajmie się ministerstwo Michała Boniego.
Jak dowiedziała się "Gazeta", projekt ustawy ws. emerytur księży przygotuje szef nowego Ministerstwa Cyfryzacji i Administracji Michał Boni. Ma w resorcie departament ds. współpracy rządu z Episkopatem i mniejszościami wyznaniowymi. Boni mówi "Gazecie", że dysponuje analizą, z której wynika, że nie trzeba będzie zmieniać konkordatu, bo nie reguluje on ubezpieczeń i finansów Kościoła.

W 2011r. na emerytury księży, którzy nie mają umowy o pracę (np. w szkole), państwo przeznaczyło 89 mln zł (to 0,03 proc. budżetu w formie specjalnego Funduszu Kościelnego). Rzecznik rządu Paweł Graś mówił wczoraj, że w kryzysie rząd musi się pochylać nad każdą złotówką. -Jestem pewien, że Kościół, hierarchowie i duchowni to zrozumieją -podkreślił.

Szczegóły w tekście "Gazety Wyborczej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
"GW": Ksiądz sam odłoży na emeryturę. A projekt przygotuje...
Zaloguj się
  • adalbert.13

    Oceniono 2 razy 2

    Pewnie, jeśli mogą okradać społeczeństwo mogą i skarbony. Nazbiera się.

  • erwinkokoszka001

    Oceniono 1 raz 1

    Zawsze może pójść drogą Ojdyra Rydzyka i płakać o wsparcie. A na poważnie: zrezygnować z limuzyny i opłacić sobie emeryturę. Zawsze można żyć w parafii jako rezydent - i po co emerytura?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX