Palikot: Kopacz zamówi opinię konstytucjonalistów na temat krzyża w Sejmie

- Pani marszałkini Kopacz zgodziła się, aby Kancelaria zamówiła opinię konstytucjonalistów na temat tego czy krzyż zgodnie z prawem wisi w Sejmie - powiedział Janusz Palikot w Radiu Zet. Stwierdził też, że dowiedział się o kolejnym lobbyście Opus Dei w rządzie Donalda Tuska.
- To już duży postęp - mówił Palikot, informując, że marszałek Sejmu Ewa Kopacz zwróci się do konstytucjonalistów o wydanie opinii na temat krzyża w sali sejmowej. - Do tej pory jakakolwiek nasza prośba, żeby w tej sprawie zasięgnąć opinii autorytetów kończyła się na "nie, bo nie" . A teraz, proszę bardzo, nagle nastąpiła zmiana i będziemy mieli te opinie i zobaczymy jakie one będą - powiedział Palikot.

Już czterech lobbystów Opus Dei w rządzie

Lider Ruchu Palikota wyliczył też "lobbystów" Opus Dei w rządzie Donalda Tuska. - Tomasz Arabski, Jarosław Gowin, Jacek Rostowski i Radosław Sikorski. Doszedł Rostowski, o którym wcześniej nie wiedzieliśmy - mówił Palikot. - Wczoraj w rozmowie z osobą związaną ze środowiskiem kościoła katolickiego dowiedziałem się, że Jacek Rostowski jest osobą bardzo często kontaktującą się z przedstawicielami Kościoła - powiedział, przekonujące, że załatwiają oni korzystne dla Kościoła katolickiego decyzje finansowe i majątkowe. Dodał, że "Fundusz Emerytalny to nie jedyne świadczenie, z tego powodu Kościół straci 100-200 milionów, a na samą katechezę dostaje 1,2mld, nie mówiąc już o innych świadczeniach ze strony naszego państwa".

"Premier zagrał wyborcom na nosie"

Palikot przekonywał, że Jarosław Gowin będzie bohaterem najbliższych miesięcy, ponieważ nominacja na stanowisko ministra sprawiedliwości "to jest skandaliczna decyzja, oburzająca jakiekolwiek poczucie sprawiedliwości". - To człowiek światopoglądowo agresywny, jedyny człowiek w Europie, którzy słyszy krzyk zarodków - mówił.

Dodał, że rozumiałby gdyby "Jarosław Gowin zajął się sportem, to nie jest światopoglądowo aż tak istotne, czy minister sportu jest z takiego czy innego właśnie katolickiego, czy innego światopoglądu". - Natomiast na ministra sprawiedliwości, który musi ważyć te mniejszości i wpływy - nie. Premier zagrał na nosie swoim wyborcom - powiedział lider Ruchu Palikota. Mówił, że gdyby ludzie, którzy głosowali na Platformę wiedzieli, że kandydatem Tuska na ministra sprawiedliwości jest Jarosław Gowin, nawet do kilkunastu procent wyborców poparłoby inną partię.

"Doprowadzę Ziobrę przed Trybunał Stanu"

- Będę robił co się da, żeby doprowadzić Zbigniewa Ziobrę przed Trybunał Stanu - powiedział Palikot - Mimo całego kunktatorstwa Platformy w tej sprawie i pewnego interesu Kaczyńskiego, dojdzie być może do przełomu i Ziobro stanie przed Trybunałem Stanu - mówił. Dodał, dowody w tej sprawie wynikają z raportu Ryszarda Kalisza ws. śmierci Barbary Blidy, i z zeznań prokuratora Wełny, które obciążają i Kaczyńskiego, i Ziobrę. - Kaczyński wywierał pewną presję, ale Ziobro łamał prawo - podsumował Paliktot.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (27)
Palikot: Kopacz zamówi opinię konstytucjonalistów na temat krzyża w Sejmie
Zaloguj się
 • tadeusz_mazowsze

  Oceniono 9 razy 9

  Marszałek Ewa Kopacz, nie może zamawiać opinii konstytucjonalistów ,w sprawie krucyfiksu w sali plenarnej sejmu!
  Konstytucja, czy Trybunał Konstytucyjny, nie może zająć się krzyżem, gdyż powieszony był bezprawnie.
  Krzyż w 1997roku, zawisł nie mając uchwały sejmu ,czy ustawy sejmowej.
  Ruch marszałek Ewy Kopacz, jest ucieczką . Konstytucja nic nie mówi, o tym czy konkretnie krzyż ,może zwisnąć w sejmie czy nie.
  Kopacz otrzyma opinię,która nic nie wyjaśni.
  KRZYŻ W SEJMIE WISIE BEZPRAWNIE, ZOSTAŁ POWIESZONY BEZ WYRAŹNEJ ZGODY SEJMU!

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 9 razy 9

  brawo panie Januszu!
  niech pan wyciaga brudy PO.. i metorycznie je wylicza.

 • ahab_1

  Oceniono 8 razy 8

  Po biurokracji, kościół to drugie źródło całkiem sporych oszczędności.

 • demolka666

  Oceniono 5 razy 5

  jest kaplica w sejmie, można tam drewienko zanieść i po ptokach hehe

 • lilianna1001

  Oceniono 2 razy 0

  Walka z oszołomstwem i ciemnogrodem to nie pierwszyzna.

  To już było.

  www.kontrowersje.net/tresc/niepodleglosc_biala_ges_i_orzel

 • stach401

  Oceniono 1 raz -1

  MAM WRAŻIE ŻE PREMIER ZROBIŁ POSŁOWI GOWINOWI ZŁĄ PRZYSŁUGĘ AWANSUJĄC GO NA TO STANOWISKO. I W RAZIE NIE WYWIĄZANIA SIĘ Z REALIZACJI ZADANIA DOPÓKI NIE ZEPSUJE TEGO CO DOKONAŁ MIN. KWIATKOWSKI BĘDZIE MIAŁ WOLNĄ RĘKĘ ODSUNĄĆ GO NA BOCZNY TOR. A P. PALIKOT BĘDĄC W SEJMIE Z RAMIENIA PO TEŻ NIC NIE DOKONAŁ ALE TAK TO JUŻ JEST ŻE NIEUDACZNICY ZAWSZE MAJĄ NAJWIĘCEJ DO KRYTYKOWANIA SAMI NIE POZOSTAWIAJĄC PO SOBIE OWOCÓW SWEGO DZIAŁANIA. CZAS POKARZE SWOJE KTO MIAŁ RACJE

 • marika-live

  Oceniono 4 razy -4

  Czy Ruch Palikota wpisze kary albo będzie dyskryminował ludzi, którzy należą do katolickich organizacji, bądź rozmawiają z duchownymi??? A jak ktoś w rodzinie ma księdza lub siostrę zakonną RP zabroni kandydowania do sejmu lub zasiadania w rządzie??? Palikot zaczyna przeginać, chce tolerancji dla mniejszości ale dyskryminuje sam o co temu panu chodzi? Jestem za ograniczeniem przywilejów klerowi, ale Palikot zaczyna przeginać z tym dyskryminowanie. Za chwilę zakazane będą śluby kościelne... paranoja...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX