Kaczyński: Jak odszukać hasło "Tusk wieś" w internecie, to nic tam nie ma [WIDEO]

Premier przez cztery lata nic nie mówił na temat wsi. Ministrowie w rządzie zostali dobrani pod względem aparycji. Gdyby Grażyna Gęsicka żyła, to na pewno wykorzystanie środków unijnych byłoby większe - to kilka ze stwierdzeń, które padły w rozmowie Jarosława Kaczyńskiego z portalem mypis.pl
Na początku rozmowy prezes PiS skomentował zapowiedź podwyższenia wieku emerytalnego. Zauważył, że wiele kobiet po 60. roku życia nie jest w stanie pracować fizycznie np. w fabrykach. - Na pewno się do tego nie nadają. To bardzo poważnie obciąża ich organizm i może się później odbijać na zdrowiu - powiedział. Z drugiej strony przyznał, że kobiety pracujące umysłowo często same decydują się nie przechodzić na wcześniejszą emeryturę. - Tutaj jest kwestia znalezienia odpowiedniego wyjścia nie na zasadzie małpowania, ale na zasadzie odpowiedzi na jakieś realne potrzeby społeczne - mówił.- Wreszcie jest problem babci, który sam obserwuję na podstawie swoich młodych współpracownic. To, że matka młodej kobiety nie pracuje i jest na emeryturze jest podstawą funkcjonowania rodziny i podstawą tego, że ta młoda kobieta może mieć dzieci - powiedział Kaczyński.

Hasło "Tusk wieś" w internecie

Prezes PiS skomentował wypowiedzi premiera dotyczące reformy KRUS. - Premier w zasadzie nic nie mówił na temat polskiej wsi przez te cztery lata. Gdyby odszukać w internecie hasło "Tusk wieś" to tam prawie nic nie ma, pojawiają się wypowiedzi ministra Sawickiego. Teraz, gdy powiedział, to powiedział że zabierze. Tu jest między nami zasadniczy spór - stwierdził.

Zdaniem Kaczyńskiego możliwa jest "jakaś niewielka korekta" KRUS, bo korzystają z niego także ludzie zamożni. Samo istnienie KRUS to jego zdaniem "warunek tego, żeby na wsi bardzo wielu ludzi nie cierpiało głodu". - Nie godzimy się na to, żeby w dzisiejszej Polsce ludzie nie mieli co jeść - powiedział.

"Gdyby Gęsicka żyła..."

- W wystąpieniu premiera zabrakło odniesień do wielu dziedzin: infrastruktury, oświaty czy do zdrowia - zauważyła prowadząca rozmowę. - Przemówienie było tak skonstruowane, żeby pominąć kwestie trudne z punktu widzenia PO - odpowiedział Kaczyński.

Prezes PiS zarzucił też premierowi, że wprowadza opinię publiczną w błąd mówiąc o wykorzystaniu środków unijnych przez Polskę.

- Nie ma najmniejszej wątpliwości, że gdyby to był nasz rząd, gdyby ministrem była śp. Grażyna Gęsicka, (...) ona by na pewno żyła, gdybyśmy rządzili, bo na pewno nie byłoby katastrofy smoleńskiej, to to wykorzystanie byłoby nieporównywalnie większe - stwierdził.

"Mucha przystojna i młoda, Nowak uchodzi za przystojnego..."

Prowadzący rozmowę spytał Kaczyńskiego o trzech członków rządu - Joannę Muchę, Jarosława Gowina i Sławomira Nowaka. - Jak pan się odnosi do tej drużyny i czy pana drużyna wyglądałaby inaczej? - zapytał.

Prezes PiS z lekkim uśmiechem odpowiedział, że "zastosowano tutaj kryterium aparacyjne". -Pani Mucha jest przystojną panią i młodą. Sławomir Nowak uchodzi za przystojnego, tutaj nie będę się wypowiadał. Pan Gowin jest niewątpliwie przystojnym mężczyzną już w dojrzałym wieku. Gdybym szukał jakiś innych powodów nominacji, to trudno by mi je było znaleźć. Poza panem Gowinem, bo tu celem jest kwestia likwidowania zaplecza Grzegorza Schetyny - powiedział.

"Rząd zakamuflowanej lewicy. Nie może grać jawnie"

- To jest koncepcja, która ma uwiarygodniać tezę: "my jesteśmy rządem umiaru, wielkiego centrum, a na zewnątrz są skrajności - z jednej strony PiS, a z drugiej Palikot i komuniści" - mówił o składzie rządu prezes.

Zdaniem Kaczyńskiego ta teza "nie ma nic wspólnego z rzeczywistością". - To jest rząd dobrze zakamuflowanej, ale bardzo zdecydowanej lewicy. Ona w polskich warunkach nie może grać jawnie, bo nie miałaby połowy takiego poparcia - ocenił. Znakiem tego jest np. poparcie dla Krytyki Politycznej. - Ta formacja uzyskuje potężne wsparcie finansowe. Sam ten gmach to jest kilka milionów złotych rocznie - zauważył.

- Mamy atak na Kościół, zupełnie oczywisty. Jeśli księża mają teraz sami sobie płacić ubezpieczenie, to będzie to ogromne obciążenie, jest to potężne uderzenie. Mamy sojusz w wielu sprawach z Palikotem, znów zakamuflowany. (...) Mamy niezależnie od deklaracji to otwarcie się na ofensywę poprawności politycznej w Polsce, całkowitą obojętność wobec wszelkich wartości, w tym wartości narodowych - mówił prezes PiS - To wszystko elementy skrajnie lewicowego myślenia - ocenił.

"Czają się ciemne i zbrodnicze siły"

Zdaniem Kaczyńskiego jest to kolejny przejaw wojny kulturowej, która już trwa na Zachodzie. - Dzisiaj w tle polskiej polityki pojawił się Grzegorz Piotrowski, pojawił się IV departament, wraca Urban, który jakby zniknął w poprzednich latach - wyliczał. - Nie tylko "Nie", ale też "Fakty i mity", coś jeszcze bardziej skrajnego jest dziś reprezentowane w parlamencie. To dowód tego, że ta wojna trwa. Za ludźmi, którzy twierdzą, że kierują się jakimiś ideami czają się najbardziej ciemne i zbrodnicze siły dawnych Służb Bezpieczeństwa - stwierdził.

Kaczyński zakończył rozmowę stwierdzeniem, że oprócz PiS nie ma w polskim parlamencie siły, która mogłaby się przeciwstawić siłom lewicowym.

DOSTĘP PREMIUM