Minister Kaczyńskiego, doradcą Jarosława Gowina

Mirosław Barszcz - prawnik i minister budownictwa w rządzie PiS Jarosława Kaczyńskiego - został doradcą ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina - donosi ''Wprost''.
Mirosław Barszcz, zdaniem tygodnika, ma zajmować się deregulacją i usprawnieniem pracy sądów gospodarczych. Zbyt skomplikowane prawo oraz przewlekłość postępowań sądowych, to jedne z najważniejszych czynników ograniczających wolność gospodarczą w Polsce. Donald Tusk nominując Gowina powiedział, że te obszary będą jego głównym polem działania.

- To prawda, zostałem doradcą ministra - przyznaje Barszcz. - Wiem, że, jeśli chodzi o Ministerstwo Sprawiedliwości, to na pierwszy rzut oka deregulacja może się kojarzyć wyłącznie z działalnością sądownictwa, ale mam też inne pomysły. Jeśli minister je zaakceptuje, to przedstawi je sam - dodaje.

Za rządów PiS Mirosław Barszcz był wiceministrem finansów oraz ministrem budownictwa. Obecnie pracuje jako doradca różnych instytucji i organizacji. Był również współautorem programu gospodarczego partii Polska Jest Najważniejsza.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
Minister Kaczyńskiego, doradcą Jarosława Gowina
Zaloguj się
 • krys58

  Oceniono 4 razy 4

  Rozumiem że Pan Doradca zaproponuje aby zburzyć sądy i puścić tamtędy drogi
  A zresztą jak widać to spec od wszystkiego
  Może więc zaproponuje przeniesienie sądów do Zakrystii
  Spore oszczędności i będą zdecydowanie bliżej ludzi
  Tak trzymać!!!!

 • rbik53

  Oceniono 6 razy 4

  ..... gdyby tak Gowin miał wybierać pomiędzy opcją dobrą dla pana Boga a opcją dobrą dla polaków, to jestem pewien, że zwyciężyła by opcja pana Boga.... on powinien być ministrem w rządzie watykanskim...

 • oghana7

  Oceniono 7 razy 3

  GOWIN ZAWSZE WYWINIE JAKIS NUMER -NIE MOGL WZIAC KALISZA?

 • prof-antoni

  Oceniono 2 razy 2

  i zwolnienia lek to polski wklad w przewlekanie procesow

 • tegepe

  Oceniono 1 raz 1

  No proszę!!!! Pierwsze posunięcia faceta, który nie zna się na prawie i szuka ludzi "kompetentnych". Proponuję mu skorzystać z usług Ziobry, wybitnego znawcy prawa, Kamińskiego z CBA, agenta Tomka - specjalisty od prowokacji i uwodzenia posłanej PO. Oni to chociaż wiedzą, jak to prawo stosować czy omijać.

 • andrzej20111

  Oceniono 1 raz 1

  Widać jaki Gowin jest słabym ministrem spraw. - do pomocy potrzebuje Barszczu od Kaczynskiego ,
  na zastępcę napewno weżmie - Kępę albo nawet Ziobro lub Buba jakaś .

 • mothra.to.ja

  Oceniono 1 raz 1

  Wybitność na wybitności wybitnością pogania, co było do przewidzenia. Mamy najbardziej zagmatwane i "podziurawione" prawo, a teraz "wielcy deregulatorzy" zrobią z niego .... dziw nad dziwy.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 1 raz 1

  A już myślałem, że "mamy tu do czynienia" z Kryże :)

 • andre951

  0

  Czyżby rację mieli Ci, którzy proponowali gowinowi przejście do pis-dzielców ? A może on agent watykańsko-pisdzielski jest? Jak mawiają bracia Rosjanie - pażywiom, uwidim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX