W PiS wrze przed Radą Polityczną. "Jesteśmy głodni zwycięstwa"

W sobotę Rada Polityczna PiS, która może okazać się kluczowa dla przyszłości ugrupowania. Działacze chcą wyjaśnień, dlaczego pozbyto się Kurskiego, Cymańskiego i Ziobry oraz planu modernizacji partii. Część z nich nie wie, czy pozostać w Prawie i Sprawiedliwości.
- Nastroje są świetne, świetne. Rewelacja. Partia jest w dobrej kondycji, co potwierdzają nie tylko sondaże, ale także wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Nowym Sączu i groteskowe spotkanie Zbigniewa Ziobry - mówi bez zająknięcia rzecznik PiS Adam Hofman. - To świadczy tylko o tym, że ci panowie, a właściwie Jacek Kurski, który parł do tego rozłamu się pomylił. Nie ma dziś paliwa na to by tworzyć inną formację, na prawicy jest tylko Prawo i Sprawiedliwość - mówi.

"Politycy odchodzą, to stały element gry"

Jednak działacze oczekują wyjaśnień dlaczego pozbyto się Kurskiego, Cymańskiego i Ziobry oraz recepty na przyszłość. Od tego uzależniają pozostanie w partii bądź przejście do Solidarnej Polski.

- Politycy odchodzą, to się zdarza nam regularnie. Mówiąc językiem piłkarskim to "stały element gry". Ale wyborcy są wierni Jarosławowi Kaczyńskiemu i PiS - mówi europoseł Ryszard Czarnecki, który woli jednak grać w drużynie: - Nie zawsze jest się kapitanem na boisku, czasem trzeba pomagać w obronie, a nie tylko strzelać bramki. Czasami także posiedzieć na ławce rezerwowych - dodaje.

"Jesteśmy zmotywowani do walki"

Były zastępca szefa Kancelarii Prezydenta, a obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin podpiera się ostatnimi korzystnymi dla PiSu sondażami. - Porażka wyborcza, nie sprzyja temu by dobrze wypadać w sondażach, ani problemy wewnętrzne, które przechodzimy, ale widać, że wyborcy PiS stawiają na nas. Dywagacje, że straciliśmy impet to nie są prawdziwe oceny - uważa. - Jesteśmy zmotywowani do walki, nie trzeba nas zagrzewać - zaznacza Sasin.

Na posiedzeniu Rady Politycznej zostanie wybrany nowy wiceprezes partii w miejsce Zbigniewa Ziobry. Trwaj spekulacje, czy zajmie je rzecznik partii Adam Hofman, czy były szef CBA Mariusz Kamiński. Oficjalnie Hofman zdradza jedynie, że będzie stałym członkiem Komitetu Politycznego, na którym i tak zazwyczaj bywał jako rzecznik partii. W przemówieniu, które Jarosław Kaczyński wygłosi do ponad trzystu działaczy prezes ma zdradzić jak wygrywać wybory.

- Partia ma receptę na to jak zwyciężać i prezes o tym wie - mówi Hofman. - Czy to się uda zależy od wielu niewiadomych, których dziś jeszcze nie znamy, ale pomysł jest - zaznacza. - To będzie spotkanie ludzi, którzy wierzą w zwycięstwo i pełni woli walki i co najważniejsze głodni tego zwycięstwa - mówi Czarnecki. - A zapewniam. My jesteśmy głodni - podkreśla.

DOSTĘP PREMIUM