Grupowe transfery z SLD do Palikota? "To przerosło moje oczekiwania"

- SLD już się nie pozbiera - mówią działacze Sojuszu, którzy chcą szybko dołączyć do Ruchu Palikota. W regionie świętokrzyskim o nowej legitymacji partyjnej marzy ponoć aż pół tysiąca osób- czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Jako pierwszy Sojusz dla Ruchu Palikota porzucił Sławomir Kopyciński, szef struktur świętokrzyskich SLD (jest tu 2,2 tys. członków). I teraz to właśnie do niego zgłaszają się ci, którzy mają dość powyborczego marazmu w Sojuszu.- W Świętokrzyskiem chce do nas przejść nawet pół tysiąca ludzi - chwali się "Gazecie" Kopyciński. - Także działacze samorządowi na szczeblu gminnym czy powiatowym, sporo chętnych jest też w Łódzkiem, w Małopolsce, a zwłaszcza w Krakowie. Widzą, że prawdziwa lewica to my, a nie SLD. Przyznaję, przerosło to moje oczekiwania - mówi.

Sam Janusz Palikot twierdzi, że chętni są we wszystkich regionach i do RP chcą przejść młodzieżówki z całej Polski. - My na nich nie polujemy, sami się do nas garną - dodaje.

Lider Ruchu mówi, że to właśnie młodzi mają największe szanse na legitymacje partyjne. Działacze SLD będą przyjmowani najpierw na okres próbny, by sprawdzić czy nie są karierowiczami. Palikot zapowiada też, że nie będzie przejmować całych kół SLD, bo to "zdominowałoby partię".

Więcej w dzisiejszym wydaniu "gazety Wyborczej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (29)
Grupowe transfery z SLD do Palikota? "To przerosło moje oczekiwania"
Zaloguj się
 • yerry46

  Oceniono 10 razy 10

  Jesli wniosa wyraznie artykulowane upominanie sie o lewicowe wartosci w zyciu spoleczno-gospodarczym, to cymes - bedzie wielka szansa na silne, nowoczesne ugrupowanie lewicowe, ktorego tak dramatycznie brakuje na polskiej, krancowo niezrownowazonej scenie politycznej. Pozostaje pytanie; - czy Janusz Palikot bierze pod uwage takia opcje, a jesli tak, to czy wystarczy mu energii i determinacji na realizacje tak ambitnego przedsiewziecia. Jedno jest pewne - w Polsce jest ogromne zapotrzebowanie na silne ugrupowanie polityczne, zdolne skutecznie upominac sie o respektowanie praw ludzi i srodowisk o przekonaniach lewicowych, zarowno w sferze swiatopogladowej jak i spoleczno-ekonomicznej. Jedno jest pewne; zycie spoleczno - polityczne nie znosi prozni i predzej czy pozniej opuszczone pole zostanie zagospodarowane. Pytanie - przez kogo?. Janusz Palikot - inteligentny, elokwentny, wyksztalcony, pracowity, wrazliwy, skuteczny, nowoczesny, majetny, z pasja i wizja - dlaczego nie?!

 • brel0

  Oceniono 12 razy 8

  Boje sie o Janusza i jego partię.
  Oby Ruch Palikota przez te dziwne transfery nie zostal postrzegany jako SDL BIS

 • mercurossaurus

  Oceniono 8 razy 4

  Wystarczy jeszcze, że Palikoci określą się lewicowo w swojej nazwie. Ludzie na to lecą, bez względu na treść wewnątrz, zatem też będzie skok transferów.

  Np Nowa Polska Lewica

 • sammler

  Oceniono 3 razy 3

  A na czym to działanie struktur SLD polega? Czy tylko na machaniu legitymacją partyjną przy staraniu się o posadę (bo przecież nie pracę) w administracji lub spółkach skarbu państwa? Niech lepiej Palikot uważa, kogo przyjmuje pod skrzydła, bo mój głos nie jest dany raz na zawsze...

  S.

 • atleista

  Oceniono 2 razy 2

  Wysyp debilnych komentarzy atakujących Palikota, widoczny poniżej, świadczy tylko o tym, że w SLD panuje naprawdę atmosfera strachu, marazmu i beznadziei. Dozgonni zwolennicy trupa pod nazwą SLD ożywiają się na forum jak tylko pojawia się wzmianka o Palikocie (chociaż na mój nos to jedna osoba pod kilkoma nickami). Chłopaki, oszczędzajcie siły na ostateczne wynoszenie wypłowiałego sztandaru na śmietnik historii. ;-)

 • organizator_org.domow_inc

  0

  jestem lewicowcem - stać mnie na odwagę by się przyznać....to "stać mnie na odwagę' jest wynikiem draństwa jakie SLD /nigdy nie byłem członkiem żadnych struktur lewicowych/ dopuściła się w historii IIIRP, gdzie lewica utożsamiana jest z karierowiczostwem, przekrętami, nieróbstwem,bełkotem nowomowy i włażeniem w d-pę hierarchom. W istocie rzeczy SLD niczym się nie różni ideologicznym przesłaniem od zboczków w czarnych sukienkach, też bazują na oszustwie...czy Ruch Palikota wykrystalizuje się na Lewicę tego nie wiem jak na razie jest to żałosny kabaret jednej kadencji, ale pamiętajmy, że kabareciarze również zasiadali w Wysokiej Izbie z górnolotnym przesłaniem...

 • rbik53

  Oceniono 6 razy -2

  ..... nie wierzę w to, że Palikot wierzy w to, co mówi..... on mówi teraz to i robi to, co mu się bardziej oplaca..... do czasu aż koniunktura się zmieni lub jego prywatny cel...... a honor i lojalność to dla niego egzotyczne terminy....

  PS. .....bardzo bym się chciał mylić.....

 • tak-jest

  Oceniono 8 razy -4

  Grupowo do Palikota, będą zapisywać się żule spod sklepów, którzy będą liczyć na tanie wina(siarko-pole) produkowane niegdyś przez Palikota!
  Janusz wszystkie żule spod społem idą do ciebie. Palikot przekręciła nazwy sklepy Społem z SLD.
  Janusz nie pal tego świństwa, mózg ci się zlasował, dlatego tak łżesz.

 • arvelli_net

  Oceniono 7 razy -5

  .... jak to z kapitalisty w socjalistę a nawet komunistę przemienia się januszek!... jeszcze w swoich firmach założy związki branżowe i fundusz wczasów pracowniczych....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX