Żakowski: Kamiński ma rację - PiS kryzys ma za sobą. Teraz jest już po prostu katastrofa

- Kryzys to taka sytuacja, która grozi katastrofą. A ta katastrofa w Prawie i Sprawiedliwości już się dzieje - mówi w rozmowie z Tokfm.pl publicysta Jacek Żakowski. Komentuje tym samym nowy skład władz partii Jarosława Kaczyńskiego.
Wybór Mariusza Kamińskiego na wiceprezesa PiS nie jest zaskoczeniem - od pewnego czasu media informowały, że taki ruch zostanie poczyniony w Prawie i Sprawiedliwości. Jednak zdaniem publicysty Jacka Żakowskiego sam Kamiński, który został wiceprezesem PiS za Zbigniewa Ziobrę, jest ledwo namiastką swojego poprzednika. - To jest ersatz Ziobry - twierdzi dziennikarz "Polityki" i prowadzący Poranek TOK FM. - I jak to zawsze bywa zawsze z ersatzem - smak może być podobny, ale funkcji nie spełni.

"Kamiński będzie musiał zapracować na opinię, jaką miał Ziobro"

- To, że Kamiński jest byłym szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego, jest tylko formalną kwalifikacją - kontynuuje publicysta. - Ziobro miał charyzmat jako prawdziwy brutal, twardziel, okrutnik. Kamiński dopiero musi sobie zapracować na złą reputację. To zajmuje trochę czasu.

Zdaniem dziennikarza nie zaskakuje też, że wybór Mariusza Kamińskiego na wiceszefa Prawa i Sprawiedliwości argumentowano tym, że w Polsce jest wyczuwalna potrzeba walki z przestępczością i korupcją. - Taka potrzeba jest zawsze. Tylko jakoś tak się składa, że za rządów PiS to głównie była walka z przeciwnikami politycznymi pod byle jakim pretekstem. Poza tym jakoś nic specjalnie ciekawego w sprawie walki z przestępczością się wtedy nie stało. Prawo i Sprawiedliwość po prostu uporczywie trwa w błędzie.

"To już nie kryzys. To katastrofa"

Żakowski odniósł się także do nowych członków Komitetu Politycznego PiS, a dokładniej mało znanych działaczy: europosła Marka Gróbarczyka oraz posłów Elżbiety Witek i Wiesława Janczyka. - To akcja ratunkowa. Typowa dla rozpadającej się formacji politycznej - z lamusa wyciągają osoby, które teraz PiS będzie próbował lansować - uważa prowadzący Poranek TOK FM. - Ale to w polityce się nie sprawdza - już kilka partii próbowało takich ruchów.

- W dziedzinie brutalności, wyrazistości i typowych PiS-owskich rzeczy osób ostatnio wyrzuconych z partii nikt nie zastąpi. To czytelna faza schyłkowa - podkreśla Żakowski.

Mariusz Kamiński po wyborze na wiceprezesa PiS podkreślał, że "PiS ma kryzys poza sobą". - To w jakimś sensie prawda - zauważa publicysta "Polityki". - Jest po kryzysie, bo teraz to jest już po prostu katastrofa. Kryzys to taka sytuacja, która grozi katastrofą. A ta katastrofa już się dzieje - podsumowuje.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (100)
Żakowski: Kamiński ma rację - PiS kryzys ma za sobą. Teraz jest już po prostu katastrofa
Zaloguj się
 • wojtusz

  Oceniono 20 razy 12

  Wataha dorżnęła się sama!
  PiS w PiS-du - o jak się cieszę.

 • metalin

  Oceniono 15 razy 9

  No cóż , prawda boli. Z większości wpisów rozumiem, że pis ma się świetnie i już z pewnością wygra następne wybory :)
  Alleluja!, he he ;)

 • marl57

  Oceniono 8 razy 8

  wczoraj, towarzysze - staliśmy na skraju przepasci .
  Dzisiaj - zrobiliśmy zdecydowany krok naprzód ....
  :)))
  paralele zgoła nieodległe
  tu towarzysz Wiesław a tu zbawca Jarosław,
  a rozum jakby ten sam

 • arno-ger

  Oceniono 14 razy 8

  Panie Żakowski, niech się pan nie ośmiesza, Kaminski pracował na swą "reputację" wyjatkowej kanalii wystarczająco długo !

 • fjan

  Oceniono 10 razy 8

  Kaczyńskiemu nawet kot przeniósł się do krainy wiecznych łowów.

 • money.pl

  Oceniono 12 razy 8

  Jak mozna bylo wybrac KRETYNA ,ktory publicznie przyznaje,ze CBA chodzilo w sprawie Kaczmarka do wrozki !!!!!
  Przeciez tego goscia powinni wywiezc na sygnale i w kaftanie w odosobnione miejsce,jego szefa takze.

 • diabetyczka

  Oceniono 12 razy 8

  Panie Żakowski - jaka to katastrofa?
  Jarek K. będzie miał małą partyjke - tzw. "pisik".
  Polska będzie miała ich wszystkich z głowy - ten caly Pisik, PJenik i Ziobrystów.
  W nocy już do nikogo nie załomocą. Stać będą tam gdzie stało ZOMO. Jedynie gęba Maciarewicza może jeszcze czasem się komuś przyśnić w związku ze Smoleńskiem.

  Obyśmy tylko takie katatsrofy mieli panie Jacku! Czekam z utęsknieniem.

 • fagusp

  Oceniono 14 razy 8

  Mam szczerą nadzieję, że ani Kaczyński ani Ziobro w najbliższym czasie nie zniszczą swojego przeciwnika. Nic nie sprawia mi takiej radości jak widok dwóch patriotów Wolskich skaczących sobie do gardła. Każdy ze słowami "Bóg, Honor, Ojczyzna" na ustach. W takich chwilach prosty wykształciuch jak ja czuje, że warto żyć. Oby ta chwila trwała jak najdłużej.

 • framberg

  Oceniono 9 razy 7

  Zachęcam PiS do walki.
  PiSu to nie uratuje ale dowali ziobrystom, co też cieszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX