Kaczyński o PZPN: Żadnych okresów ochronnych. Potrzebni są nowi ludzie

- Nie da się inaczej wyleczyć korupcji, która toczy polską piłkę nożną, niż przez powołanie zupełnie nowego PZPN-u, przez powołanie zupełnie nowych ludzi - mówił Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. Dodał, że nie widzi żadnych powodów, żeby przyznawać jakieś przywileje, czy okres ochronny członkom związku.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił o konieczności dwojakich działań: na poziomie wymiaru sprawiedliwości w sprawie podejrzeń korupcyjnych i na poziomie systemowym, tak żeby "uleczyć polską piłkę nożną".

"Żadnych okresów ochronnych dla PZPN"

- Wymiar sprawiedliwości powinien działać zgodnie z normalnym rytmem, PZPN nie jest organizacją wyjętą spoza normalnych reguł - mówił Kaczyński. Dodał, że "nie widzi żadnych powodów, żeby przyznawać jakieś przywileje członkom PZPN, w tym też członkom kierownictwa związku". - Postępowanie powinno być prowadzone normalne, bez żadnych okresów ochronnych, typu dopiero po Euro - mówił prezes PiS.

"Potrzebna jest oddzielna ustawa"

Zaznaczył, że druga kwestia, jest znacznie szersza i dotyczy "wyleczenia tej ciężkiej choroby, która degeneruje ten bardzo ważny w Polsce sport". - Tego inaczej niż przez powołanie zupełnie nowego PZPN, powołanie do niego zupełnie nowych ludzi, przeprowadzić się nie da - powiedział Kaczyński. Dodał jednak, że w tej chwili nie ma podstaw prawnych, które by na to pozwoliły. - Nawet gdyby rozwiązać PZPN i go zdelegalizować, w obecnym porządku prawnym nie byłoby żadnych podstaw, żeby ci sami ludzie nie założyli podobnej organizacji. Potrzebna jest oddzielna ustawa - posumował Kaczyński.

Mucha poinformowała CBA i pisze do Platiniego

Podejrzenia o nieprawidłowości przy budowie siedziby związku pojawiły się po publikacjach taśm nagranych przez Grzegorza Kulikowskiego. Były przyjaciel prezesa PZPN Grzegorza Laty nagrywał swoich kolegów ze związku, w tym prezesa, podczas nieoficjalnych rozmów dotyczących budowy siedziby.

Taśmy ujawniono w ubiegłym tygodniu. Min. Mucha po doniesieniach o korupcji odwołała swój udział w zjeździe PZPN, a następnie dostarczyła nagrania do CBA i prokuratury, gdzie są analizowane. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio ze źródeł zbliżonych do ministerstwa sportu, minister Mucha przygotowuje list do szefa UEFA w sprawie afery w PZPN.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Kaczyński o PZPN: Żadnych okresów ochronnych. Potrzebni są nowi ludzie
Zaloguj się
 • czytelnik52

  Oceniono 3 razy 3

  Pierwszy raz sie zgadzam z Kaczyńskim ale pod warunkiem, że poseł Tomaszewski Jan zostanie mianowany prezesem związku i sekretarzem generalnym w jednej osobie.
  Niech pokaże co potrafi!!!!!!!

 • arvelli_net

  Oceniono 1 raz 1

  ... a hofman nie zaprzeczył że był wybuczony... prezesik jak zwykle co innego a zainteresowany co innego.

 • meteor39

  0

  Tu mozna rozszerzyć tezę Prezesa PiSu - nowi ludzie, a szczególnie ci, którzy rządzą, przydadzą sie nie tylko PZPNowi - PiS następny w kolejce do reformy, jaką proponuje Prezes ! Niech sam się rozwiąże, jak taki mądry!

 • piotr_kolec

  0

  No to jest nas więcej
  Co z Kaczką w tym się zgadza
  Ja także uważam
  Że Alex tam się nada

  Jest taki wkurzony
  Za lata olewania
  Że jak tam wpadnie
  Każdego zniszczy drania

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX