Palikot w TOK FM: Udało się przełamać paraliż "dziadka z Wehrmachtu"

- Jestem zachwycony wystąpieniem Sikorskiego. - mówił w Poranku Radia TOK FM Janusz Palikot. - Jego słowa odpowiadają fundamentalnym polskim interesom - uważa polityk.
Polityk komentował przemówienie Radosława Sikorskiego, w którym minister wzywał Niemcy do ratowania strefy euro - Przemówienie jest ważne szczególnie dlatego, że zostało wygłoszone w Berlinie. Cieszę się, że ustami Sikorskiego udało się przełamać paraliż "dziadka z Wehrmachtu" - dodał.

Jednocześnie Palikot traktuje oburzenie, jakie podniosło się po stronie PiS i "Solidarnej Polski" traktuje jak retorykę tych środowisk.- Nie ma okresu, żeby Kaczyński nie odwoływał się do antyniemieckiego resentymentu - mówił polityk. - Wniosek postawienia Sikorskiego przed Trybunałem Stanu jest pomyleniem wszystkiego ze wszystkim. Przed Trybunałem staje się za realne przekroczenie uprawnień. Wypowiedź ministra jest tylko głosem w dyskusji - przypomniał. Według Palikota, wniosek jest efektem rywalizacji między Kaczyńskim a Ziobrą o to, kto jest "bardziej prawicowy".''Kaczyński liczy na rozlanie się kotła nienawiści"

Przewodniczący Ruchu Palikota zaznacza, że nie można bagatelizować sprawy. - Takie zachowania trzeba traktować jako folwark polityczny, ale nie pozwolić mu za bardzo urosnąć - mówił. Palikot uważa, że agresywne zachowaniami podczas manifestacji 11 listopada, wnioski w rodzaju stawiania przed trybunałem Sikorskiego, czy dyskusja nad karą śmierci tworzą mieszankę "pobłażania pewnej retoryce i symbolom faszyzującym". - One się gotują we wspólnym kotle nienawiści. Kaczyński cały czas podkłada pod niego kolejne drewna. Liczy, że wszystko się w końcu rozleje i doprowadzi do prawdziwych krwawych zamieszek na ulicy, w konsekwencji do powrotu samego Kaczyńskiego do władzy - komentował polityk.

"Miller przypomina panią Dulską"

Janina Paradowska zacytowała swojemu gościowi pytanie, które za pośrednictwem mediów stawiał mu Leszek Miller: czy podałby pan swojemu synowi narkotyki?- Oczywiście, większość z nas by tego nie zrobiła. Ale dzieci i tak biorą - odpowiedział Palikot. - Nie jest problemem to czy syn mój, Leszka Millera, czy kogokolwiek innego zapali jointa. Problemem jest to, że musi go kupić u gangstera - argumentował polityk. - Jeśli Leszek Miller tego nie widzi, to jest demagogiem bardziej przypominającym panią Dulską niż starego Millera, jakiego znamy z lat 2001-2004 - podsumował.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (64)
Palikot w TOK FM: Udało się przełamać paraliż "dziadka z Wehrmachtu"
Zaloguj się
 • marrcel

  Oceniono 13 razy 11

  z sensem gada, aż jestem zdziwiony po jego kontrowersyjnych wybrykach wcześniej... taki styl bycia, szokować, pożartować, ale po chwili porozmawiać na poważnie...

 • wydeusz

  Oceniono 12 razy 10

  Brawo Palikot. Okazuje się, że także o poważnych sprawach mówi z sensem! Rzeczywiście wyrasta na kandydata do najwyższych stanowisk w naszym kraju. Byle mu nie wyciągnęli jakiegoś niewłaściwego "dziadka" albo, niezrozumiałych dla tłuszczy, operacji finansowych jego dzieci, żon czy jakichś kuzynów.

 • pingwinxzy

  Oceniono 11 razy 9

  Brawo Palikot. Każdy myślący człowiek wie że im lepsze stsunki i lepsza współpraca z sąsiadami tym lepiej dla Polski. Szczególnie dotyczy to najsilniejszego kraju w Europie.

 • first.tb

  Oceniono 10 razy 8

  Świat się zmienia (jak zawsze zresztą), sytuacja Polski zmieniła się radykalnie, a część rodaków jakby żyła 50 lat temu...
  Bardzo się cieszę, że Janusz Palikot, ze swoim normalnym widzeniem rzeczywistości, jest w sejmie i dzięki temu może działać.

 • sven_73

  Oceniono 8 razy 8

  PiS-owcy wszystkich oskarżają kto nie mówi tak jak oni chcą,
  Sikorski nie jest u PiS-u więc wara wam zacofańcy-moherowi. P
  Przyszłość Polski to przyjazna współpraca z Niemcami i Rosją !!!
  Bravo Sikorski !!! A komu się nie podoba to - olać.

 • rezun-one

  Oceniono 6 razy 6

  Paraliż "kartofla"pozostał i z czasem coraz bardziej się pogłębia.
  Obrósł ideologia i jest obowiązującą polityką PiS.

 • tadek-1

  Oceniono 6 razy 6

  Tu nie chodzi o "zawody" miedzy "PiS" a "SP" kto jest bardziej pracowity, tu chodzi o wyscig miedzy nimi, kto wiecej zaszkodzi Polsce.

 • cleryka

  Oceniono 6 razy 4

  Kolejne 60 lat w ogonie będziemy sie wlec,bo kaczyści widza wszędzie wroga i wojnę...utratę pryncypiów,zwłaszcza niepodległościowych?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX