"Nasz Dziennik": Sikorski dostał zakaz wypowiedzi o swoim wystąpieniu

PRZEGLĄD PRASY. Radosław Sikorski dostał zakaz publicznych wypowiedzi na temat swojego kontrowersyjnego wystąpienia w Berlinie. Brnięcia w polemikę z oponentami zabronił mu premier - twierdzi "Nasz Dziennik", powołując się na anonimowe źródła w PO. - Gdybym miał zakaz, to dziś by mnie tu nie było - komentował te rewelacje Radosław Sikorski, który był gościem Poranka TOK FM.
Według informacji gazety, ta cisza może trwać do 14 grudnia, gdy w Sejmie odbędzie się debata na temat polityki zagranicznej. Do tego czasu, jak ma nadzieję przewodniczący PO, sytuacja nieco się uspokoi i emocje opadną. Dziś jednak szef MSZ był gościem w Poranku Radia TOK Fm. Stwierdził, że gdyby zakaz miał, to by się w rozgłośni nie pojawił. Rozmawiał z Dominiką Wielowieyską głównie na temat swojego wystąpienia w Berlinie."Nasz Dziennik" napisał, że Donald Tusk wiedział o głównych tezach berlińskiego wystąpienia ministra Sikorskiego. Ale nie docenił jego wagi i zbagatelizował skutki. Dlatego premier przez kilka dni milczał, a przedstawiciele rządu i Platformy Obywatelskiej starali się neutralizować negatywny przekaz.

- Premier oczywiście wiedział, z czym do stolicy Niemiec jedzie Radosław Sikorski, jednak nie zdawał sobie sprawy z tego, jaki rezonans wywołają słowa szefa dyplomacji, jakie to wzbudzi protesty - mówi anonimowo w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" jeden z posłów Platformy. - Donald Tusk został po prostu zaskoczony. Teraz ma pretensje do Sikorskiego, że został wsadzony przez niego na minę i musi szukać sposobu wyjścia z afery bez szwanku dla wizerunku rządu i swojego - dodaje. Inny z parlamentarzystów PO podkreśla, że według najbliższych współpracowników premiera znowu dało o sobie znać "rozbudowane ego" ministra Sikorskiego.

"Nasz Dziennik" dodaje, że pominięcie prezydenta w procedurze konsultacji było celowym działaniem szefa rządu i ministra. Gazeta przypomina, że poniedziałkowe wystąpienie Radosława Sikorskiego na forum Niemieckiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej w Berlinie zostało odczytane jako wezwanie do ściślejszej integracji Unii Europejskiej, budowania struktury na kształt Stanów Zjednoczonych Europy, co - jak pisze gazeta - oznaczałoby znaczne ograniczenie suwerenności państw członkowskich.

Opozycja - PiS i Solidarna Polska - ostro zaatakowała Radosława Sikorskiego, zapowiadając złożenie wniosku o jego dymisję i postawienie przed Trybunałem Stanu.

Doniesienia "NDz" zdementował na Twitterze rzecznik rządu, Paweł Graś: - Pragnę poinformować, ze obecna na portalach informacja "Naszego Dziennika" o zakazie wystąpień dla min. Sikorskiego to kompletne brednie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
"Nasz Dziennik": Sikorski dostał zakaz wypowiedzi o swoim wystąpieniu
Zaloguj się
 • kolega77

  Oceniono 7 razy 7

  Wiarygodność " szmatławca' Rydzyka"równa się zeru.

 • nintom

  Oceniono 4 razy 4

  uważam, że portal tok fm zamienia się w normalny magiel i plotek - plus egzotyka polityczna - CZY TAKIE SĄ ASPIRACJE WASZEGO RADIA - dla mamony jesteście gotowi dawać na tytuły największe bzdury i plotki - 'wasz dziennik', źródła z pałacu prezydenckiego ? - tam pracują tysiące ludzi - każdy może mieć pogląd

  a gdzie bardziej poważne i sprawdzone wiadomości

  daję sobie urlop - bo jesteście coraz gorsi a nie chce Was przestać lubić

 • demolka666

  Oceniono 5 razy 3

  ja nie rozumiem, jak można na poważnie (a nawet na żarty!!!) cytować tę katolicko-faszystowską gadzinówę?!!! przecież tam piszą wyłącznie kłamcy i oszczercy!!! teksty "nd" to poziom trybuny ludu z najgorszych stalinowskich czasów!!! po co tokfm cytuje ten szit???....

 • lilianna1001

  Oceniono 6 razy -4

  Niewykluczone, że Sikorski tym przemówieniem podlizuje się Eurozonie (bo nie nam przecież). Wyprzedził tym Tuska, stąd jest wielce prawdopodobne, że Tusk nie wiedział jakiej treści będzie przemówienie. Podpinanie się teraz DT, że wiedział co powie RS jest takim przyklejaniem się na siłę. Jeden próbuje wyprzedzić drugiego w granie pod Niemcy, a gdzie w tym my i nasze interesy ???

  www.kontrowersje.net/tresc/donald_stanie_tam_gdzie_zomo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX