Polityk PO szczerze o 300 mld z UE. "Brałem udział w tych nieco durnych klipach"

W spocie wyborczym PO Janusz Lewandowski, komisarz UE ds. budżetu wspólnie z Jerzym Buzkiem, Donaldem Tuskiem i Radosławem Sikorskim obiecywał walkę o 300 mld zł z UE. Zapytany o to na spotkaniu w jednym z liceów w Lublinie, Lewandowski odpowiedział z zaskakującą szczerością - Brałem udział w tych nieco durnych klipach, ale to była kampania - relacjonuje "Dziennik Wschodni".
Chodzi o reklamówki wyborcze Platformy, w których najważniejsi politycy tej partii mówili o walce o nowe środki dla Polski z budżetu UE. - Przez ostatnie 4 lata Polska rozwijała się tak dynamicznie dzięki funduszom unijnym. Ale te pieniądze niedługo się skończą. Właśnie zaczynamy batalię o nowy budżet Unii. W tym pieniądze dla Polski na kolejne 7 lat - mówił w wyborczym klipie Jerzy Buzek. - Chodzi o miliardy. Nawet o 300 miliardów złotych. To tyle, że moglibyśmy wybudować 50 tys. przedszkoli albo 430 nowoczesnych szpitali - tłumaczył chwilę później unijny komisarz Janusz Lewandowski. - Nasza przyszłość zależy od tego, czy wywalczymy te pieniądze i jak dużo ich wywalczymy. Wszyscy wiemy, że nikt za nas tego nie zrobi - kończył Donald Tusk i zachęcał do głosowania na PO.

Od tamtego czasu minęły dwa miesiące, a sytuacja gospodarcza UE i strefy Euro jeszcze się skomplikowała. Temat walki o fundusze z budżetu UE zszedł nieco na dalszy plan. Ale według relacji "Dziennika Wschodniego" uczniowie II LO im. Zamoyskiego w Lublinie zapytali o te pieniądze Janusza Lewandowskiego, który odwiedził swoją dawną szkołę w ramach unijnego programu "Back to School".

Polski komisarz z dystansem odniósł się do przedwyborczych deklaracji: - Brałem udział w tych nieco durnych klipach, ale to była kampania - skomentował Lewandowski. - Nie oznacza to jednak, że obiecanych pieniędzy nie ma. O ile wspólnota się nie rozleci, to możemy zdobyć nawet większe środki - tłumaczył.

Przypominamy przedwyborczy klip PO o unijnych funduszach:Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Polityk PO szczerze o 300 mld z UE. "Brałem udział w tych nieco durnych klipach"
Zaloguj się
 • paw73

  Oceniono 4 razy 2

  Michnik z Walterami i reszta medialnych świń brali udział w kłamstwach , bydła prawicowego z PO!!!!

 • fudalejw.1

  Oceniono 4 razy 2

  Podaję listę oszustów z klipu wyborczego PO: Tusk,Sikorski,Buzek,Lewandowski a upoważniają mnie do tego słowa jednego z nich "Brałem udział w tych nieco durnych klipach, ale to była kampania"

 • birdy22

  Oceniono 1 raz 1

  janusz lewandowski, szkoda słów

 • srololot

  Oceniono 3 razy 1

  za jajca i podwiązać przy klamce drzwi z rękoma skrępowanymi do tyłu , aż jajca odpadną - Lewandowski , Łobuzek , kłamczuchy jak cholera tylko właśnie Ukraińskie pieszczoty im się należą za okłamywanie społeczeństwa................

 • arimgdynia

  Oceniono 3 razy 1

  DURNOTO-PRZYPOMNĘ TO W NASTĘPNEJ KAMPANII!!!

 • sop3

  Oceniono 3 razy 1

  "Kłamaliśmy rano,kłamaliśmy w południe, kłamaliśmy wieczorem".Kaczyński ma racje-tu będzie Budapeszt!

 • loginxyz

  0

  " Nie oznacza to jednak, że obiecanych pieniędzy nie ma. O ile wspólnota się nie rozleci, to możemy zdobyć nawet większe środki " - powiedział p.Lewandowski w drugiej części wypowiedzi. Ale zdaje się, że większość komentujących przeczytała tylko tytuł. Zalecam zapoznać się z całością, szczególnie jeśli chce się komentować. Chociaż patrząc na na niektóre loginy, nie spodziewam się obiektywizmu...

 • kapitan_siekacz

  Oceniono 5 razy -1

  Pytanie do Radia Erewan: Czy to prawda że dostaniemy z Unia Europejskiej 300 miliardów złotych?
  Odpowiedź: To prawda, 300 miliardów. Tylko że nie Unia Europejska tylko Donald Tusk, nie dostaniemy, tylko o tyle zadłużył Polskę.

 • nodens_pn

  Oceniono 9 razy -3

  Jak można było ich wybrać?
  No jak?
  Bezmózgie polactwo słysząc kłamstwo, że Kaczyński rozwali Polskę w jedno mgnienie wiosny, wywoła wojnę z Niemcami, Rosją i całą unią, uznało, że to prawda i wybrała tego, który obiecał, że nagłej śmierci nie będzie. Rodactwo, debilne i wyzute z patriotyzmu, przestraszyło się, że straci swoje wzięte na kredyty mieszkania i samochody, że skończą się etaty na których nie orze się i nie sieje, a zbiera, że w końcu dobierze się do dupy sitwom, korporacjom i łapówkarskim tabunom "biznesmenów", przestraszyło się i zgodziło na powolne konanie ojczyzny za sprawą tego kłamcy wyborczego.
  Teraz drogie polactwo i rodactwo, wy ścierwa, dzięki Tuskowi czeka was powolna wyprzedaż sreber rodowych u żydka Abrama z którym nie można się targować.
  Tfu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX