Hofman: Polacy mają być jak Indianie w rezerwatach

- Strefa zamieszkania Polaków, którzy mówią po polsku, ale sami o sobie nie stanowią, to nie jest wymarzona Polska dla mojego syna - mówi Adam Hofman w RMF FM, komentując wystąpienie ministra Sikorskiego w Berlinie.
- Trzeba bronić niepodległości przed tymi, którzy chcą superpaństwa, w którym nie ma państw narodowych, takich jak w tej chwili, tylko są stany, które mają tylko część suwerenności - ostrzegał Adam Hofman w RMF FM. Dodał, że według niego, właśnie o takiej wizji mówił minister Sikorski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", a następnie w wystąpieniu w Berlinie.

Rzecznik PiS stwierdził, że "tym razem bez czołgów, ale przy pomocy siły ekonomicznej, politycznej i trochę przy nonszalancji klasy politycznej, może dojść do zrzeczenia się tego, o co zabiegaliśmy wiele lat". - Chodzi o to, żebyśmy to w komisji parlamentu polskiego, a nie w Bundestagu, decydowali o polskim budżecie - mówił.

"Tusk - dwa razy premierem, trzeci raz komisarzem"

- Dzisiejsza Platforma to przecież kontynuacja KLD, która zawsze twierdziła, że Europa powinna być federacją regionów i Polska jako państwo unitarne nie ma sensu - powiedział Hofman. Dodał, że pod koniec polskiej prezydencji "Donald Tusk miał dość siedzenia pod drzwiami, postanowił pójść w awangardzie i powiedzieć ustami Radka Sikorskiego, to co Niemcy myślą od dawna".

Hofman przekonywał, że działania premiera i ministra spraw zagranicznych to "gra

na wzmocnienie własnych pozycji, kosztem naszej suwerenności". - Mówi się Donald Tusk dwa razy jest premierem, za trzecim razem wolałby być komisarzem - stwierdził rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Hofman próbował żartować, że federacyjne myślenie o Unii Europejskiej sprawi, że "Polacy będą jak Indianie, w rezerwatach". - Strefa zamieszkania Polaków, to nie jest wymarzona Polska dla mojego syna - mówił Adam Hofman.

"Inaczej się nie da Polaków obudzić"

Rzecznik PiS przekonywał też o znaczeniu kolejnego Marszu Niepodległości, który został zaplanowany na 13 grudnia. - To duży marsz, który przypomina o tym, co w Polskiej historii było złe, ale z drugiej strony pokazuje też, że tak łatwo tej suwerenności nie oddamy - powiedział. Hofman zapewniał, że wykorzystywanie symboliki niepodległościowej, i solidarnościowej jest konieczne, "bo inaczej Polaków się nie obudzi".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (35)
Hofman: Polacy mają być jak Indianie w rezerwatach
Zaloguj się
 • piotr_kolec

  Oceniono 15 razy 13

  Będzie federacja
  I będą rezerwaty
  W tych ostatnich się umieści
  Durniów PISowatych

 • kuchel

  Oceniono 14 razy 12

  zastanawiam sie, czy Hofman jest taki glupi, na jakiego wyglada, czy glupszy?

 • adalbert.13

  Oceniono 10 razy 10

  Smykowi już pora wpajać, że tatuś jest narodowcem który chce zabijać:
  wiadomosci.wp.pl/title,Dla-kary-smierci-wstapilem-do-PiS,wid,14042565,wiadomosc.html
  No, chyba, że syn pójdzie w ślady Pawki Morozowa i sam rozprawi się z ojcem. Takie środowisko.

 • reiter1

  Oceniono 9 razy 9

  Czasami odnoszę wrażenie że pomysł z rezerwatem byłby całkiem niezły: np. rezerwat dla PiSu i moherów z centrum w Toruniu. Niech sobie tam prowadza eksperymentalny model państwa i niech udowodnią że to będzie funkcjonować. Dłużej niż 2 lata.

 • caririnho

  Oceniono 11 razy 9

  wg partii "siki", najlepiej by było abyśmy mieszkali w chatach krytych strzechą, zajmowali się rolnictwem przy pomocy XVII wiecznych narzędzi i żeby nam tu żadne "obce" nie łaziły...
  ...a no i żeby nam ta unia dopłaty dawała do tego naszego "rolnictwa" bo my naród wybrany i nam się należy...

 • abeerhaminus

  Oceniono 10 razy 8

  Dlaczego pan Hofman ma tylko jednego syna?
  Czyżby stosował nie daj Boże regulację poczęć w tym środki antykoncepcyjne lub stosunek przerywany?

  Na szczęście latorośl pana Hofmana zachowuje się rozsądnie: Tato coś pieprzy, a ono ziewa...

 • najdul6

  Oceniono 7 razy 7

  hoffman ty to jesteś psychopata i wyglądasz jak apacz w rezerwacie PiS,ale z ciebie jest ścierwo

 • jakubpas

  Oceniono 6 razy 6

  PiS do rezerwatu

 • mepislover

  Oceniono 6 razy 6

  Ludzie podobni Panu sami wyrzucają się poza nawias a potem mają pretensje do innych, którzy szanują ich wybór ....hm. no cóż w kwestii Pańskiego syna, pewnie przykładem "zaprzyjaźnionej" rodziny Kaczyńskich będzie chodzić do amerykańskiej szkoły a potem jakieś delikatne studia w Szwajcarii ? .... :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX