Komisja ds. równego statusu na czele z Grodzką? "Jestem zainteresowana"

Ruch Palikota chce powołać komisję ds. równego statusu kobiet i mężczyzn. Miałaby się zająć przede wszystkim wprowadzeniem parytetu w miejsce ustawy kwotowej, która gwarantuje kobietom 35 procent miejsc na listach wyborczych oraz tzw. suwakiem, czyli naprzemiennym umieszczaniem na listach wyborczych kobiet i mężczyzn. Na jej czele mogłaby stanąć posłanka Anna Grodzka.
- Komisja będzie dbała o to żeby prawo wyrównywało wynagrodzenia, dostęp do edukacji, dostęp do służby zdrowia, kwestie związane z równym udziałem kobiet i mężczyzn we władzy na szczeblu administracyjnym, na szczeblu rządowym, na szczeblu państwowym - poseł Robert Biedroń wylicza inne zmiany w prawie, którymi komisja miałaby się zająć.

PO: To zbyt duża rozrzutność

Ruch Palikota ma nadzieję, że wniosek o powołanie komisji poprą wszystkie sejmowe kluby, ale ten najliczniejszy Platformy Obywatelskiej nie widzi takiej potrzeby. - Nie ma aż tyle pracy dla komisji równego traktowania. Detale związane w poszczególnych ustawach z ewentualnym równym traktowaniem są załatwiane w komisjach problemowych. Niech tam Ruch Palikota pilnuje interesów kobiet - mówi poseł Sławomir Neumann. - To jest zbyt duża rozrzutność jeśli chodzi o czas, pieniądze, energię i zaangażowanie wielu ludzi - dodaje.

"Byłabym tym zainteresowana"

- Posłom Platformy wszystko co dotyczy równości, osób wykluczonych jest niepotrzebne, dla nich liczą się tylko wskaźniki ekonomiczne - mówi posłanka Anna Grodzka. - Gdybym dostała taką propozycję to byłabym tym zainteresowana - dodaje.

Prawo i Sprawiedliwość jest przeciwne tworzeniu komisji ds. równego statusu. - Ruch Palikota chce znaleźć temat by ciągle zaprzątać uwagę społeczną. Jest wiele ważniejszych spraw - mówi posłanka Jadwiga Wiśniewska. - Co piąte dziecko w Polsce żyje w głodzie, zajmijmy się tym, wspólnie. To są ważne istotne tematy, a pan Palikot niech da sobie spokój z tymi tematami związanymi z równością - dodaje.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Komisja ds. równego statusu na czele z Grodzką? "Jestem zainteresowana"
Zaloguj się
 • venusoid

  Oceniono 4 razy 4

  Wg PiSu komisja do równego traktowania jest nieistotna, ale zespół do ochrony pamięci L. Kaczyńskiego jest niezbędny.

 • claire.dk

  Oceniono 4 razy 4

  Jadzia Wiśniewska żyje w głodzie ... rozumu.
  Platformo, platformo, nagrabisz sobie niepodejmowaniem tematu.

 • makuzy

  Oceniono 4 razy 2

  Platforma nie jest już partią nowoczesną. Nie podejmuje tematów społecznych, którymi żyje dziś reszta cywilizowanego świata. Jeżeli nic się nie zmieni, a pewnie nie, to PO podzieli losy SLD. PO ma pod ręką całą rzeszę nietuzinkowych ludzi Palikota, z którymi mogliby na rozsądnych zasadach współpracować jednocześnie nie narażając się na ryzyko związane z podnoszeniem "trudnych" (dla przeciętnego polskiego kołtuna) tematów. Najważniejsi powinni być ludzie a nie partie...

 • p8

  Oceniono 1 raz 1

  Jako płeć hybrydowa znakomicie nadaje się na to stanowisko. Pół kobiety, pół mężczyzny a równouprawnienie pełne + immunitet gratis. Lepszej/ego nie znajdziecie.

  I jeszcze do tego ta Hedwig Wiśniewska... co piąte dziecko głoduje? Kurwa, zrezygnujcie ze swoich diet poselskich - od razu "dieta" wielu z tych dzieci także się zmieni... Gadać, "zajmować się" to wy "polytyczne" chrumkacze i wełniste istoty umiecie najlepiej na świecie. Zróbcie coś raz a dobrze. Ale... nie da się/nie można
  prawda pani poseł?

  Gdybyście mieli czyste intencje i szacunek dla własnego kraju zapie...libyście społecznie od rana do wieczora. Ale wam zależy na czym innym - "synekura tego typu warta jest siusiaka... a służba wasza temu krajowi to kit na kółkach". Władza i pieniądze... w skali krajowej oczywiście (bo zęby by trzeba najpierw nowe wstawić i mówić choć trochę lepiej już nawet nie po angielsku a tak zwyczajnie po polsku).

  Reasumując:
  Pani/Pan Anna Ann? Grodzka/ki:
  mnie pasuje na to stanowisko. Symbolika jest aż zbyt wyraźna ;)

  Pani? Jadwiga Wiśniewska:
  ...Właśnie natenczas, kiedy pacierze kończyła.
  Obróciwszy się przeto z gniewem do dziewczyny,
  Mówiąc właśnie te słowa: "... i odpuść nam winy,
  Jako my odpuszczamy" - biła bez litości.
  Uchowaj, Panie Boże, takiej pobożności.
  Analogia jest prosta pani posł(r)anko Wiśniewska. Albo coś zrobić albo chociaż trzymać mordę krótko gdy samemu nie robi się absolutnie NIC!

  Zresztą, wszyscyście siebie warci. Od Donalda Kła, poprzez obersta Lesia Mullera aż do Klona Napoleona razem z ich orszakami. Środkowym palcem na was kiwam.

 • oswiecony19

  Oceniono 5 razy 1

  GRODZKA,JESTEM ZA!

 • arvelli_net

  Oceniono 6 razy 0

  .... a mnie ciekawi dlaczego palikot całuje jedne panie w dłoń a grodzkiej i biedronia nie... szkoda że tak źle traktuje obie ...

 • tomitoms

  Oceniono 1 raz -1

  na tego babochłopa patrzeć nie idzie- koszmar

 • najdul6

  Oceniono 5 razy -3

  teraz na czele komisji będzie chłopo-dup śmiechu warte co się dzieje w tym sejmie

 • wessling

  Oceniono 4 razy -4

  Nonsens. Grodzka na czele komisji tylko zaszkodzi sprawie. Jest osobą kontrowersyjną, wiec osobiste ataki na nią zniweczą każdy krok tejże komisji. Na jej czele powinna stanąć osoba neutralna, wiarygodna, fachowiec, najlepiej prawnik, poważny, żonaty, dzieciaty, odporny i nie narażony na niemerytoryczne ataki. Pani Grodzka byłaby jak najbardziej na miejscu, ale w roli członka ( ... upss) a nie szefa, wystawionego na pierwsza linie do natychmiastowego odstrzału.
  Palikot idiotą nie jest, wie o tym, wiec wniosek jest taki, ze chodzi mu tylko o szum medialny, nie o żadną komisje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX