PO w kwadrans poprawiła ustawę okołobudżetową. "Naruszenie zasad"?

PRZEGLĄD PRASY. Politycy PO do zgłoszonego już przez rząd projektu ustawy okołobudżetowej w ostatniej chwili na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych dodali kilkanaście poprawek. Członkom komisji nie przedstawiono przy tym żadnych analiz prawnych. Nie dopuszczono też do dyskusji nad proponowanymi zmianami - ustaliła "Rzeczpospolita".
Ustawa okołobudżetowa, która zmienia kilka aktów prawnych związanych z realizacją budżetu na przyszły rok, musi wejść w życie 1 stycznia. Niemniej dziwi jednak sposób tworzenia ustawy. - Mamy do czynienia z ewidentnym naruszeniem zasad dobrej legislacji - ocenia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" dr Marcin Warchoł z Instytutu Prawa Karnego Uniwersytetu Warszawskiego. - Negatywne przykłady z przeszłości, np. afera Rywina, pokazują, że ustawy, zwłaszcza regulujące kwestie finansowe i karnoprawne, powinny być przygotowane z zachowaniem należytej staranności. Tu tego nie dochowano - dodaje.

Gazeta opisuje, że w czasie posiedzenia wiceprzewodnicząca komisji Krystyna Skowrońska z PO nagle wyciągnęła z teczki plik kartek papieru. Był to maszynopis z dodanymi długopisem uzupełnieniami i skreśleniami zatytułowany "Propozycje dodatkowych zmian do projektu ustawy około-budżetowej". Materiał wcześniej był posłom nieznany. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", wiceszefowa komisji przekonywała, że to "niezbędne poprawki" zgłoszone przez rząd i rekomendowane przez resort finansów.

Przegłosowanie pakietu "poprawek Skowrońskiej" zajęło koalicji PO-PSL nieco ponad 15 minut.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
PO w kwadrans poprawiła ustawę okołobudżetową. "Naruszenie zasad"?
Zaloguj się
  • kosa811

    Oceniono 1 raz 1

    Za 1/100 podobnego numeru Aleksandra Jakubowska była ścigana przez komisję sejmową, prokuratora i sąd

  • j4s4

    0

    ... a marsz ma być... najważniejszy, ważniejszy nawet od budżetu!

  • szto_tawariszczi

    0

    zdziwione lemingi ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX