Gowin nie chce wprowadzić zmian w emeryturach sędziów

PRZEGLĄD PRASY. "Rzeczpospolita" ustaliła, że minister sprawiedliwości Jarosław Gowin nie chce wprowadzać zapowiedzianych przez premiera zmian w systemie emerytalnym sędziów i prokuratorów. Ten wyłom stanowi istotne zagrożenie przy wprowadzaniu kolejnych zapowiedzianych przez rząd reform - czytamy w gazecie.
"Rzeczpospolita" przypomina, że Donald Tusk w expose zapowiadał, że zmian obejmą uprawnienia sędziów i prokuratorów wynikające ze stanu spoczynku. Tymczasem - jak dowiedziała się gazeta ze źródeł w resorcie sprawiedliwości - Jarosław Gowin po konsultacji z ekspertami uznał, że ustawa zmieniająca zasady stanu spoczynku upadłaby przed Trybunałem Konstytucyjnym. Powód: odebranie sędziom i prokuratorom praw nabytych.

Potwierdza to w rozmowie z gazetą konstytucjonalista profesor Piotr Winczorek. Dodaje zarazem, że nie ma większych przeszkód, aby nowymi zasadami objąć tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (53)
Gowin nie chce wprowadzić zmian w emeryturach sędziów
Zaloguj się
 • huston_mamy_problem

  Oceniono 5 razy 5

  nich będzie pochwalony Panie Ministrancie Gowin...znowu Pan się zbliżył do czarnego koloru....

 • szto_tawariszczi

  Oceniono 5 razy 5

  aj waj

  białemu murzynowi na budowie można
  od dzisiaj kazać zapie...ć choćby i do 70-tki

  sędziowie mają prawa nabyte :-)

 • witoldpolak

  Oceniono 5 razy 5

  Na tej samej zasadzie prawa nabyte mają inni obecnie pracujący i wszelkie zmiany dotyczące wieku przechodzenia na emeryturę powinny dotyczyć osób dopiero rozpoczynających pracę.

 • sateda

  Oceniono 5 razy 5

  "Powód: odebranie sędziom i prokuratorom praw nabytych. Potwierdza to w rozmowie z gazetą konstytucjonalista profesor Piotr Winczorek. Dodaje zarazem, że nie ma większych przeszkód, aby nowymi zasadami objąć tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę."

  O, świetnie. Czyli konstytucję stosuje się tylko w przypadku krewnych i znajomych królika? Gdzie był konstytucjonalista kiedy odbierano prawa nabyte nauczycielom?

 • rezun-one

  Oceniono 4 razy 4

  Potem okazuje się że panowie sędziowie i prokuratorzy, za kilkanaście tysięcy, w święta dyżurują w domach.
  Świątecznych bandytów nikt nie zatrzymuje bo prokurator o niczym nie wie. Jak już przyzwyczają się brać za nic pieniądze to i na emeryturze muszą. Ludzie, przez całe życie nic tylko podwyżka, to są prawa nabyte od pokoleń. Pomyśleć że innym emerytom chcą płacić tylko "sprawiedliwie" równo, mało. Wybiórczo jakoś tą Konstytucję traktuje. Sędziowie TK dla swojaków zawsze extra prawa znajdą, tak jak bratanek Gowina fundusze wyborcze.

 • pietia16

  Oceniono 4 razy 4

  Jak mi odebrali po 20 latach prawo do wcześniejszej emerytury i zmienili sposób nalicznia przyszłego świadczenia, na moją niekorzyść, oczywiście, to co to było, nie odebranie praw nabytych?! Mundurowym, sędziom, górnikom i innym nie można , poczekam na ten precedens prawny i do Trybunału !!!!!!!!!

 • szarkama53

  Oceniono 4 razy 4

  Ja tez mam nabyta emeryture!!!
  Zaczynalam prace,to szlo sie na emeryture w wieku55lat,pozniej 60,teraz 67!!
  Za kilka lat bedzie 72 i NIGDY nie doczekam emerytury!!!!

 • mozart

  Oceniono 4 razy 4

  Sa rowni ...i rowniejsi.

 • kaczkazporemwzupie

  Oceniono 3 razy 3

  Zdziwieni???
  Nie wiedzieliście,bidne dzibdziulki,kto jest właścicielem tzw.Państwa Polskiego?Dla kogo ono jest,kogo chroni i kogo wspiera?Jeśli nie jesteście politykiem,urzędnikiem,prawnikiem lub bogatym "biznesmenem"(ze szczególnym uwzględnieniem byłych UB-ków),to jesteście tylko bydłem,baranami do golenia.Nie macie żadnych praw,nabytych,czy innych.Macie płacić,płacic,płacić i jeszcze raz płacić.Na władzę,na partie polityczne,na przywileje,na 'prawa nabyte" na wojenki zamorskie.Płacic i głosować!Po to są kampanie wyborcze,bo to sa obietnice,o których zapomina sie 5 minut po ogłoszeniu wyników wyborów.A jak wyniki są nie takie,jak miały być-to też da się z tym coś zrobić.Dlatego sędziowie maja prawa nabyte,żeby wyroki były takie a nie inne.Żadna partia tego nie zmieni,ŻADNA!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX