Żakowski: "Ziobro będzie siedział?". Kalisz: "Prowadzę rozmowy z PO..."

- Zbigniew Ziobro na pewno popełnił delikt konstytucyjny, czyli złamał konstytucję w trakcie swojej działalności. I to jest opisane w raporcie komisji Blidy - mówił w Poranku TOK FM Ryszard Kalisz, poseł SLD. Zapewniał, że prowadzi rozmowy z Platformą Obywatelską, aby pozyskać 115 głosów w Sejmie potrzebnych do złożenia wniosku wstępnego w tej sprawie.
Ryszard Kalisz w Poranku TOK FM mówił m.in. o ponownej próbie postawienia Zbigniewa Ziobry, byłego ministra sprawiedliwości, przed Trybunał Stanu. Takiej możliwości nie wyklucza Platforma Obywatelska - bez głosów partii rządzącej, wniosek w tej sprawie nie miałby szans. - W poprzedniej kadencji został złożony wniosek, ale nie przeszedł. Teraz mam nadzieję, że się porozumiemy. Wtedy będzie to wspólny wniosek - komentował Kalisz w Radiu TOK FM.

Tłumaczył, że PO podnosiłoby najprawdopodobniej kwestie związane z komisją naciskową, przedstawicielami wnioskodawców mogliby zaś być członkowie PO z komisji ds. zbadania śmierci Barbary Blidy.

- Ziobro będzie siedział? - zapytał wprost prowadzący Poranek Jacek Żakowski. - Na pewno popełnił delikt konstytucyjny, czyli złamał konstytucję w trakcie swojej działalności - odpowiedział Kalisz. - To jest opisane w raporcie komisji Blidy.Miller szefem SLD? "Pytanie raczej: czy to przyszłość, czy przeszłość?"

Wczoraj były premier Leszek Miller, obecnie szef klubu parlamentarnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zapowiedział, że zamierza ubiegać się o stanowisko szefa Sojuszu. Jego kontrkandydatami będą: europosłanka Joanna Senyszyn, b. wiceszef Sojuszu Artur Hebda oraz częstochowski poseł Marek Balt.

- Wybory są w sobotę, do jutra mogą się zgłaszać kandydaci - doprecyzował Ryszard Kalisz. I próbował przekonywać: - Jednoznacznie nie można powiedzieć, kto wygra.

Zdaniem posła SLD, partia ta jest w bardzo trudnej sytuacji. - Jeżeli dojdziemy do wniosku, że 8 proc., które SLD zdobyło w ostatnich wyborach, było wynikiem błędów popełnionych przez ówczesną ekipę kierowniczą, to pojawia się pytanie, czy Miller oprze się o tych samych ludzi tym razem? Przecież dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją, że całe zaplecze Grzegorza Napieralskiego, byłego szefa SLD, uznało, że skoro Napieralski nie kandyduje, to najlepszym kandydatem dla nich będzie Leszek Miller.

- Ten sposób myślenia doprowadził do tych ośmiu procent - podkreślił Kalisz. - Pytanie też brzmi: czy Miller jest przyszłością SLD czy przeszłością?Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (76)
Żakowski: "Ziobro będzie siedział?". Kalisz: "Prowadzę rozmowy z PO..."
Zaloguj się
 • konkret74

  Oceniono 10 razy 8

  Rysiu poproś Kaczora on poprze wniosek:)

 • panprezes123

  Oceniono 9 razy 5

  Miło będzie wiedzieć, że Zizu siedzi za kratami ponieważ zasłużył sobie na to bardziej niż inni,

 • jerzysm42

  Oceniono 7 razy 5

  Najwyższy czas, aby Ziobrę postawić przed wymiarem sprawiedliwości. Nikt tak nie będzie sprzyjał jak Jarosław K., bo to okazja zniszczyć konkurenta i próbować odwrócić od siebie uwagę.
  Najwyższy czas, aby we własnej obronie Ziobro wyciągnął dyktafon i pokazał na czyje polecenie to robił.

 • obywatel_nienumerowanej_rp

  Oceniono 11 razy 5

  Jaś Ziobro do kolegów:
  - A mój tata był ministrem sprawiedliwości!
  Koledzy:
  - A co robi teraz?
  JZ:
  - Siedzi za morderstwo...

 • piemont12

  Oceniono 9 razy 5

  B.Blida została zamordowana. Zlecenie dał Kaczyński, a Ziobro jako wykonawca nie popisał się...
  Skoro brak odcisków B.Blidy na broni, skoro wlot kuli, układ ciała, rąk, itd. nie wskazują na samobójstwo, do tego zamienione kurtki u funkcjonariuszy ABW, umyte dokładnie ręce, to co, nastąpił cud zmartwychwstania !?
  Wychodzi na to, że B. Blida po swojej " samobójczej" śmierci wstała, pozacierała wszelkie ślady, "swojej zbrodni" !!!. Kto wskaże dowody, że było inaczej,hę ?

 • free.mind

  Oceniono 6 razy 4

  Ktoś tu nazywa Żakowskiego i Kalisza "stalinowcami". A więc domaganie się, aby osoby, które doprowadziły do czyjejś śmierci poniosły odpowiedzialność jest "stalinizmem". Ciekawa logika (domyślam się, że osoby odpowiedzialne za śmierć Barbary Blidy są wzorami cnót chrześcijańskich). Boże, uchowaj nas przed PiSem i jego klonami.

 • makabrapolska

  Oceniono 8 razy 4

  bodzio-z

  To pewnie dlatego zaraz powydarzeniu celowo podmieniono mundury policjantki i zlikwodowano slady na pistolecie zeby nie mozna bylo okreslic kto strzelal i z jakiej odleglosci.
  To pewnie dlatego zatajono obecnosc jeszcze jednego policjanta

 • wykidajlo2

  Oceniono 6 razy 4

  Skoro Zbysio nie ma nic na sumieniu, może spać spokojnie. Niewinni nie mają się czego obawiać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX