Ziobro do Komorowskiego: Zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego

Solidarna Polska domaga się od prezydenta zwołania Rady Bezpieczeństwa Norodowego w związku z ustaleniami szczytu unijnego w Brukseli. Lider ruchu Zbigniew Ziobro oświadczył dziś, że klub Solidarnej Polski sprzeciwia się takim zmianom traktatu unijnego, które łączyłyby się o ograniczeniem suwerenności polskich władz.
Solidarna Polska domaga się od prezydenta zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego w związku z ustaleniami szczytu unijnego w Brukseli. Lider ruchu Zbigniew Ziobro oświadczył, że klub Solidarnej Polski sprzeciwia się takim zmianom traktatu unijnego, które łączyłyby się o ograniczeniem suwerenności polskich władz i przenoszeniu odpowiedzialności na polskich obywateli za kłopoty w innych krajach Unii Europejskiej.

"Decyzje zapadają ponad głowami Polaków"

Chodzi między innymi o to, że Polska nie powinna wydłużać wieku emerytalnego swoich obywateli po to, by dopłacać do emerytur w Grecji i Włoszech. Ziobro mówił, że jest to sprzeczne z konstytucją, a rząd Donalda Tuska narusza co najmniej dobry obyczaj parlamentarny, gdyż nie uzgadnia stanowiska na unijny szczyt z Sejmem.

Europoseł zwrócił uwagę, że rząd powinien skonsultować się z sejmową komisją ds. Unii Europejskiej. - Tymczasem podejmuje tak ważne decyzje ponad głowami Polaków i parlamentarzystów - zauważył europoseł. Zdaniem Ziobry, w związku z tym, że premier nie informuje, jakie naprawdę zapadły decyzje na szczycie, sprawą powinna się zająć Rada Bezpieczeństwa Narodowego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Ziobro do Komorowskiego: Zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 8 razy 8

  "dobry obyczaj ..." w ustach zera brzmi co najmniej jak zużyty papier toaletowy,
  przecież premier rządu zapowiedział debatę parlamentarną na drażliwe tematy, tylko
  wzorem dla zera jest jego wódz i zapewne będzie walił niemca po hełmie na zapleczu, pomijając
  drobiazg, że zero powinien bronić Polskiego interesu w PE a nie uprawiać prywatę na saloonach RP
  odetnijcie tych ludzi od €pieniędzy, aż zdechną

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 7 razy 7

  a czy pan Ziobro nie powinien przebywać w Brukseli, jak przystało na europosła? za chodzenie po rynku w Nowym Sączu czy też pokazywanie się w obstawie swego dworu (piękna nowa prawicowa tradycja) na korytarzach sejmowych, za to euro diety nie dają.... i to jeszcze w tak ważnym momencie dziejowym

 • swawolny_dyzio

  Oceniono 7 razy 7

  Ziobro musiał przypomnieć o sobie. Szkoda że jak zwykle nie miał nic mądrego do powiedzenia

 • tegepe

  Oceniono 6 razy 6

  Niech ten dupek nie poucza prezydenta!

 • nintom

  Oceniono 8 razy 6

  panie zbyszku z takim gestem jak na zdjęciu to pan powinien startować na arcybiskupa - chętnie będę przychodziła do katedry, żeby posłuchać pana homilii

 • arvelli_net

  Oceniono 5 razy 5

  ... ZERO, jeśli tyle się znaczy to można sobie żądać... my też żądamy: spadaj kurduplu do Brukseli, tam twoje pieniądze, tam twoje miejsce:)

 • peter-123

  Oceniono 5 razy 5

  Ty mozesz sie sprzeciwic temu co bedziesz robil dzis np. w WC. Co za tuman, on ma aspiracje rycerza spalonej sprawy i nie rozumie, ze jest tylko zerem. od laty zerem.

 • demolka666

  Oceniono 5 razy 5

  buahahaha...!!! zero chce do rbn-u!!! HAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!! te pisowskie gnojki myślą, że są partnerem do czegokolwiek dla prezydenta!!! fora ze dwora bolszewicka hołoto spod czarnej gwiazdy!!!

 • allemodel

  Oceniono 4 razy 4

  zero , ty co najwyzej mozesz zwolac swoja ``rada`` ,
  a w RBN nie masz nic madrego do powiedzenia , nawet kaczka-dziwaczka ci dokopala , nie dales mu rady

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX