"Rzeczpospolita" zestawiła tekst Kaczyńskiego i Palikota. Hofman protestuje

Rzecznik PiS Adam Hofman "stanowczo protestuje" przeciwko formie w jakiej dzisiejsza "Rzeczpospolita" opublikowała tekst autorstwa Jarosława Kaczyńskiego. Złość Hofmana wzbudziło zestawienie komentarza Kaczyńskiego z artykułem Janusza Palikota.
Dzisiejsza "Rzeczpospolita" opublikowała obszerny tekst Jarosława Kaczyńskiego poświęcony tematyce UE. "Propozycje ministra Sikorskiego grożą rozpadem obecnej Unii i zastąpieniem jej jakimś kadłubowym tworem o nieznanej konsystencji" - napisał prezes PiS.

Na kolejnej stronie redakcja umieściła tekst autorstwa Janusza Palikota. Polityk zapowiada, że jego partia będzie bronić w Sejmie szefa MSZ" przed atakami oderwanych od rzeczywistości lunatyków z PiS i Solidarnej Polski".

Hofman: Z wielkim zdziwieniem i zawodem...

Adam Hofman wysłał list protestacyjny do redaktora naczelnego "Rz" Tomasz Wróblewskiego. Twierdzi w nim, że tekst Kaczyńskiego "dotyczy niezmiernie ważnego tematu", a prezes PiS chciał, by "został on opublikowany w poważnym, liczącym się i rzetelnym tytule prasowym", za jaki dotychczas uważali "Rzeczpospolitą". Rzecznik PiS pisze, że formę publikacji tekstu przyjął "z wielkim zdziwieniem i zawodem".

"Kaczyński nie wyraziłby zgody na polemikę z Palikotem"

"Państwa Redakcja bez wiedzy i zgody, postawiła Jarosława Kaczyńskiego w roli polemisty Janusza Palikota. Jarosław Kaczyński o zamiarze takim nie został poinformowany, co więcej z pewnością nie wyraziłby zgody na udział w takiej polemice. Za nadużycie uznać należy również opatrzenie obu tekstów tytułem - Liderzy opozycji o reformie Unii Europejskiej. Zestawienie byłego premiera, lidera największej frakcji opozycyjnej w parlamencie z szefem partii, która ma trzykrotnie mniej członków w Sejmie i jednocześnie deklaruje poparcie dla rządu jest nieuprawnione i niedopuszczalne" - pisze Hofman.

Według rzecznika PiS poinformowanie skonfrontowaniu tekstu z innym jest "przyjętą praktyką i dobrym obyczajem".

"Redakcja odchodzi od praktyk rzetelnego dziennikarstwa"

Hofman pisze też, że dotychczas "łamy Rzeczpospolitej były otwarte na merytoryczną dyskusję", a redakcja "nie szukała taniej sensacji" i rozgłosu. "Niestety sposób w jaki potraktowaliście Państwo tekst lidera opozycji Jarosława Kaczyńskiego pozwala stwierdzić, że Redakcja odchodzi od tych dobrych, uczciwych praktyk rzetelnego dziennikarstwa. Przyjmuję to z ogromnym zawodem i żalem" - kończy swój list.

Cały list Adama Hofmana dostępny jest w portalu wPolityce.pl.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (30)
"Rzeczpospolita" zestawiła tekst Kaczyńskiego i Palikota. Hofman protestuje
Zaloguj się
 • kamilakarabasz

  Oceniono 9 razy 9

  Rozumiem, że przed przystąpieniem do lektury słów Prezesa należy się porządnie wyszorować, założyć białą koszulę, krawat, czarny garnitur. Należy stanąć na baczność, odśpiewać hymn i, stojąc nadal na baczność, odczytać podniosłym głosem tekst. Następnie ponownie odśpiewać hymn. Prezes jest tak intelektualnie bezpłodny, że potrzebuje licznych, sztucznych zabiegów, aby nadać swym słowom jakąkolwiek wartość!

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 10 razy 8

  To musiało być dla Kaczora straszne. Jak striptiz. Tak z zaskoczenia być wyrwanym z błogostanu, który zapewniało do tej pory Towarzystwo Wzajemnej Adoracji. Tak brutalnie być zestawionym ze swymi majakami i paranoicznymi bredniami z kimś kto myśli racjonalnie a myśl przedstawia jasno!

 • marika-live

  Oceniono 10 razy 8

  Hofman, PRL się skończył. Obudź się! Właśnie rzetelnością jest, że gazeta przedstawia dwa różne punkty widzenia na daną sprawę i czytelnik może skonfrontować. Ja rozumeim, że dla PiS i Hofmana rzetelnymi są ci dziennikarze, którzy przedstawiają i eksponują punkt widzenia Jarosława. Taka "rzetelność" obowiązuje w państwach reżimowych.

 • adalbert.13

  Oceniono 8 razy 8

  "...jakimś kadłubowym tworem o nieznanej konsystencji" jak znalazł opis stanu trzewioczaszki Wielkiego Anatoma który "został (...) opublikowany w poważnym, liczącym się i rzetelnym tytule prasowym", za jaki dotychczas uważali "Rzeczpospolitą", oni są tak rozbawieni, że nie zauważyli wiatru historii który im zwiał reżimowych dziennikarzy.
  "Kaczyński nie wyraziłby zgody na polemikę z Palikotem" ponieważ "jest (to) nieuprawnione i niedopuszczalne" bowiem "przyjętą praktyką i dobrym obyczajem" jest, że : Dla-kary-smierci-wstapilem-do-PiS, - pisze Hofman.
  "Niestety sposób w jaki potraktowaliście Państwo (...) lidera opozycji Jarosława Kaczyńskiego pozwala stwierdzić", że powinien on odejść co "Przyjmuję to z ogromnym zawodem i żalem"

 • qkazu

  Oceniono 7 razy 7

  dobra praktyka dziennikarska to konsultowanie wszystkiego z prezesem, prawo jasiu

 • arvelli_net

  Oceniono 9 razy 7

  ... ŹdziczałyChłopZeWsi + paranoiczny starzec.... oto zestaw gwarantujący upadek i dobrych obyczajów i kultury i ludzkości...

 • dongru

  Oceniono 6 razy 6

  Nie było jak prezes kazał? Ojojoj... Wolne dziennikarstwo wtedy jak nas głaszczą, szczucie i konfabulacje, jak nas ganią...

 • neumarkt

  Oceniono 6 razy 6

  Pan Hofman z dnia na dzień cosik nam tłuścieje. Czyżby te skąpe ilości szarych komórek topił w smalczyku?

 • do100jnik

  Oceniono 8 razy 6

  prezes jak zwykle się wygłupił, to trzeba go przygłupio, by nie odstawać od swojego poziomu, bronić,
  a zestawienie prezesowych wygłupanek z jakikolwiek, ale jednak, argumentami zawsze boli

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX