Pospieszalski i "szokujący" hak na Geremka

Kolejna awantura o program Jana Pospieszalskiego. Przeciwko szkalowaniu prof. Geremka zaprotestowała w listach do prezesów TVP I KRRiT fundacja jego imienia - pisze "Gazeta Wyborcza".


Chodzi o czwartkowy program "Jan Pospieszalski: Bliżej" w TVP Info. Pospieszalski pokazał dokument, który miał rzekomo dowodzić, że Bronisław Geremek jesienią 1981 r. zdradził "Solidarność". Odkrywcą tych rewelacji był zaproszony do studia reżyser Grzegorz Braun. Ten sam, który pół roku temu na spotkaniu ze studentami KUL powiedział, że zmarły abp Józef Życiński był "agentem, kłamcą i łajdakiem".

"Ten materiał to śmieć"

Pospieszalski zaprezentował fragment filmu Brauna, w którym pokazano depeszę ambasadora komunistycznych Niemiec do kierownictwa służb specjalnych tego kraju. Ambasador relacjonuje rozmowę, którą przed wprowadzeniem stanu wojennego miał odbyć z ówczesnym ministrem rządu PRL Stanisławem Cioskiem. Ciosek miał opowiedzieć, że Bronisław Geremek mówił mu, że "po siłowej konfrontacji z władzą » Solidarność «mogłaby powstać na nowo jako rzeczywisty związek zawodowy bez Matki Boskiej w klapie, bez programu gdańskiego, bez politycznego oblicza i ambicji sięgania po władzę". - Ten dokument to nie jest żadne odkrycie. Znany jest od 15 lat - mówi "Gazecie Ciosek". Jego zdaniem służby specjalne NRD spreparowały rzekomą rozmowę z Geremkiem, by przekazać ją "towarzyszom w Moskwie", chcąc "zmontować jakąś prowokację". - Ten materiał to śmieć - podsumowuje.

Co dla kogo jest szokujące?

Dla Pospieszalskiego, Brauna i Bronisława Wildsteina dokument był "szokujący". Tylko obecny w studiu Andrzej Celiński rewelacje Brauna skwitował stwierdzeniem, że tego typu materiały są szokujące "tylko dla idiotów, którzy mają z góry ustaloną tezę". - Nie pierwszy to raz weterani IV RP plują na groby ludzi, którzy sami obronić się już nie mogą. Robią to z intencją, że znużona tym opinia publiczna w końcu przywyknie i wówczas błoto zacznie się przyklejać - komentuje w "Gazecie" Jarosław Kurski.
Więcej w "Gazecie Wyborczej" .

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (63)
Pospieszalski i "szokujący" hak na Geremka
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 12 razy 12

  takie sobie katolickie goowienko z tego Janka, Bronisław W. przed okradzeniem IPN-u miał ksywkę
  "paryżanin" wskazujący na "czynny" udział w wydarzeniach - sami se płacicie abonament. CBDO

 • piotr_kolec

  Oceniono 11 razy 11

  Król oszołomów. On dla poklasku
  Popełni każdą wierutną bzdurę
  Weź lepiej Jasiu swoją gitarkę
  I spieprzaj śpiewać pod Jasną Górę

 • demolka666

  Oceniono 8 razy 8

  pospieszalski jest moralną szmatą, braun jest czystej wody wariatem, a wildstein jest zwyczajnie podłym śmieciem - i coś takiego występuje w tvp!!! i za coś takiego JA MAM PŁACIĆ???!!! NIGDY

 • rst-ep

  Oceniono 8 razy 8

  Ktos tego pospieszalskiego znow do TVP wpuścił. i do tego powinni sie dobrać. zawsze mówiłem że ten popaprany pisior powinien zniknąc z ekranówm. Zawsze może założyć własną TVP

 • mercurossaurus

  Oceniono 8 razy 8

  A esbeki się trzęsą ze śmiechu.

 • kamilakarabasz

  Oceniono 7 razy 7

  Niech się oni wszyscy, kurw..., dobiorą w końcu Kaczyńskiemu do kupra, jak już komuś muszą! Co robił tatuś w czasie wojny, co robiła mamusia? A co po wojnie? A dla kogo on sam teraz pracuje? Myślę, że to ich zajmie na jakiś czas. Wszystko w imię PRAWDY!

 • mardzwin39

  Oceniono 6 razy 6

  Zdumiewa, że na oszczerców abpa Życińskiego, prof. Miodka, prof. Gieremka jakoby nie było paragrafu!
  Jak długo można słuchać telewizyjnych swołoczy bez konsekwencji dla nich właśnie, a z żałosnymi
  konsekwencjami dla słuchaczy, zwłaszcza młodych? Marian Dźwiniel

 • neronek1

  Oceniono 6 razy 6

  a kto zastukał do drzwi Jarosława Kaczyńskiego ?
  mama wołając Jaraczku śniadanko na stole .

 • wieslaw.5

  Oceniono 6 razy 6

  a dlaczego KACZYŃSKI w czasie stanu wojennego nie siedział w więzieniu, do dzisiaj nie ma na to odpowiedzi
  brakuje im dużo w ich ''ŻYCIORYSACH!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX