Hofman: Nic się nie zmieniło, Kaczyńskiego nie będzie w RBN

- Jarosław Kaczyński nie jest członkiem Rady Bezpieczeństwa Narodowego w tym składzie i nie zamierza zmieniać tej decyzji - powiedział w Radiu ZET Adam Hofman. Dodał, że Komorowski jest prezydentem tylko ?części Polaków?, w odróżnieniu od Lecha Kaczyńskiego.
- Nie zmieniły się żadne okoliczności, więc decyzja nie ulegnie zmianie. Nic się nie zmieniło, Jarosław Kaczyński nie jest członkiem Rady Bezpieczeństwa Narodowego w tym składzie i nie zamierza zmieniać tej decyzji - powiedział w Radiu ZET Adam Hofman z PiS. Co to za okoliczności? - Jest jeszcze gorzej niż było jeśli chodzi o traktowanie opozycji - stwierdził.

- Warunki, o których mówił Jarosław Kaczyński podczas spotkania z prezydentem Komorowskim w czasie konsultacji z partiami opozycyjnymi, były takie że my możemy rozmawiać o kluczowych sprawach również w takich ciałach jak RBN, jeśli opozycja przestanie być traktowana przez Platformę jako coś, co trzeba za wszelką cenę zniszczyć - dodawał.

Zdaniem Hofmana, Komorowski jest częścią dzisiejszego układu władzy, który wywodzi się PO. Nie jest też prezydentem "wszystkich Polaków", tylko części, w odróżnieniu od Lecha Kaczyńskiego.

Hofmanowi nie podoba się również, że nie odbyła się debata przed najnowszym szczytem UE. - W Niemczech kanclerz Merkel mogła poinformować posłów, premier Cameron swój parlament, tak samo prezydent Sarkozy. A RBN nie zebrał się przed szczytem, aby premier lub minister spraw zagranicznych przedstawił założenia polskiego stanowiska. A jeśli tak, to RBN jest ciałem fikcyjnym. Jeśli mamy się dowiedzieć ex post, to możemy o tym przeczytać w gazetach - stwierdził.

DOSTĘP PREMIUM