Ruch Palikota: "Marsz PiS-u inspirowany przez obcy wywiad?" PiS: "Rozważamy pozew"

Ruch Palikota pyta, czy wczorajszy Marsz Niepodległości i Solidarności organizowany przez PiS był inspirowany przez obcy wywiad. Zdaniem polityków Ruchu Jarosław Kaczyński dąży do tego, by skompromitować Polskę na arenie międzynarodowej. Dodatkowo ma mu zależeć na rozpadzie Unii Europejskiej, co z kolei spowoduje osłabienie polskiej waluty.
- Wczoraj mieliśmy do czynienia z kuriozalną sytuacją. W 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Jarosław Kaczyński mówił, że nie jesteśmy krajem suwerennym. Porównywanie i zachęcanie, by Polska była takim krajem jak Chiny jest kuriozalne, przypomnę tylko 2000 ofiar na Tienanmen - mówi poseł Ruchu Palikota, Armand Ryfiński.

Polityk zapowiedział, że złoży interpelację do ministra spraw wewnętrznych o zbadanie, czy działania prezesa PiS-u nie są inspirowane przez obce - najpewniej rosyjskie - służby specjalne. - Kreml nie ukrywa, że chce swoje wpływy w Europie i Unii Europejskiej odbudować - dodaje Ryfiński.

"To zamach na polską rację stanu"

- Dezintegracja Unii do której dąży Prawo i Sprawiedliwość, jest w interesie tych państw, które Unii źle życzą. Przyłączam się do apelu, by minister zbadał, kto tak naprawdę inspiruje pana prezesa Kaczyńskiego i jego partię do takich działań - mówi z kolei Andrzej Rozenek z Ruchu. - To nie żart - zaznacza rzecznik partii.

- Pod płaszczykiem patriotyzmu kryje się naprawdę bardzo szkodliwa działalność tego ugrupowania, jeśli chodzi o polską rację stanu - dodaje Ryfiński.

"Chyba trochę sobie pozażywali"

- Dzisiaj też Ruch Palikota chce legalizacji twardych narkotyków. Wydaje się, że mówiąc takie rzeczy musieli już co nieco pozażywać - odpowiada ostrym tonem rzecznik PiS Adam Hofman.

PiS nie zamierza sprawy odpuścić. - Mamy do czynienia z awanturnikami, którzy prowokują w ten sposób - mówi szef sejmowego klubu Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak. - My oczywiście tę wypowiedź skierujemy do Komisji Etyki Poselskiej. Rozważamy też pozew do sądu - dodaje.

- Trudno, będziemy stawać przed Komisją. Gdybyśmy mieli być ukarani, to też trudno. Sprawa jest warta tego, by nagłaśniać polski interes i polską rację stanu - komentuje Rozenek.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
Ruch Palikota: "Marsz PiS-u inspirowany przez obcy wywiad?" PiS: "Rozważamy pozew"
Zaloguj się
 • markot

  Oceniono 8 razy 6

  To bardzo słuszny trop. Po katastrofie smoleńskiej i kompromitującym raporcie MAK-u, PIS zamiast atakować Rosjan skupiło sie na niszczeniu PO, premiera Tuska i prezydenta Komorowskiego, jakby pod Moskiewskie dyktando.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 7 razy 5

  Jakakolwiek analiza poczynań Kaczołapa nie ma najmniejszego sensu - to człowiek z poważnymi zaburzeniami osobowości ... czy ludzie tego nie widzą?

 • qkazu

  Oceniono 5 razy 5

  mi to się wydaje że kaczyński pracuje dla rosjan

 • demolka666

  Oceniono 6 razy 4

  dla mnie jest OCZYWISTE że pisowcy działają na szkodę Polski a inspirowani są przez ruskich - bo i jedni drudzy wyznają zasadę i gorzej w Polsce tym lepiej dla nas - jedyne logiczne wnioski jakie można wyciągnąć z analizy działań pisu i ze słów wypowiadanych przez pisobolszewików to takie, że działają w zmowie z ruskimi - wniosek: ten "marsz" przypominający hitlerowskie wiece był inspirowany przez zapewne przez obcy wywiad

 • dumpty

  Oceniono 3 razy 3

  Świadomie czy nie, prezio jest agentem wpływu Rosjan - kto niż oni jest bardziej zainteresowany w oderwaniu i izolacji Polski od Europy? Smętna przeszłość udowodniła, że lizanie d..y Amerykanom niczego nie załatwia, nic dziwnego - wolą dogadywać się z wielkim, niż poważnie traktować Polskę jako kraj o geopolitycznym znaczeniu. Żałosne starania o stacjonowanie antyrakiet czy innych patriotów były skazane od początku na niepowodzenie - warunkiem zgody Rosji na Polskę w NATO było nierozmieszczanie wojsk amerykańskich na polskim terytorium. Więc z kim prezio widzi przyszłość Polski? Nawet w przypadku, gdy łaskawie zgodzi się przejąć władzę, czy starczy JEGO geniuszu by poprowadzić nasz samotny kraj do przegonienia Chin i panowania nad światem?
  Palikota łatwo obśmiewać, niestety poziom jego intelektu jest dla pisiorków nieosiągalny, a nawiązanie z nim rzeczowej polemiki niemożliwe... Wściekłość i piana na pisowskich złotodziobach, chciało by się być tygrysem, a tu nóżki kacze...

 • adalbert.13

  Oceniono 3 razy 3

  "Chyba trochę sobie pozażywali" - to już specjalność kaczora, brać nie łykać i dobijać się piwem bezalkoholowym.
  Teza Palikot nie jest nowa, już od dawna słychać głosy, że antysytemowa postawa prezesa jest na rękę
  obcym wywiadom. Nie wypominając takich patriotycznych pereł jak poseł Antoni i jego chęć udostępnienia
  (zdrady) danych o wywiadach (wszystkich?, a wojskowych na pewno) czy xi.R z Torunia nadający z ruskiego
  terytorium. Zaiste dziwna to zbieranina prawdziwych kato Polaków.

 • dj.rydzyk

  Oceniono 3 razy 3

  Nie sądziłem, że będzie mi po drodze z ruchem Palikota ale tym razem podzielam zdanie pana Rozenka. PiS ewidentnie działa wbrew interesowi Polski i warto się przyjrzeć dlaczego to robi.

 • barbarakos

  Oceniono 2 razy 2

  Prezesowi podobaja sie Chiny. Coz tam 2000 ofiar na placu Tienanmen, coz ze aborcja pod przymusem, ale za to kraj rzadzony przez jedna sluszna partie, no i kara smierci, ktorej tak pragnie PiS.

 • aldisek

  Oceniono 2 razy 2

  Coś może być na rzeczy. Do 2005r. J,Kaczyński oskarżał Rydzyka o kontakty z rosyjskim wywiadem. Teraz J.Kaczyński jest ulubieńcem Rydzyka ( z wzajemnością). A 2+2=4.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX