Prezydent do Wisły zaprosił rodziny 9 górników, których zabito 30 lat temu w "Wujku"

- To szczególna okazja i szczególna sytuacja, ale mimo tragizmu wspomnień, sympatyczna - powiedział Bronisław Komorowski tuż po spotkaniu w Katowicach z rodzinami dziewięciu górników, którzy zginęli podczas pacyfikacji kopalni "Wujek".
Jak podkreślał, udało mu się spełnić obietnicę sprzed roku i przy kopalni "Wujek" powstanie Śląskie Centrum Solidarności. - W moim przekonaniu otwiera to dobrą drogę do zbudowania mocnego ośrodka, które będzie silnym miejscem pamięci o dramacie sprzed 30 lat - powiedział Bronisław Komorowski.

Prezydent zaprosił rodziny górników do swojej rezydencji w Wiśle w dogodnym dla nich terminie. - Bo Wisła to jest rezydencja prezydenta, ofiarowana prezydentowi Mościckiemu przez Ślązaków. Właśnie dla nas byłaby to okazja podkreślenia siły związków ze Śląskiem, nawet takim tragicznym wymiarze, ale już po takim czasie, że można by na to patrzeć z pewnego dystansu, z pamięcią, z troską, ale już w sposób bardziej spokojny - podkreślał prezydent.

- Dziękujemy bardzo panu prezydentowi, że znalazł czas, że przyjechał, że uczestniczył w tym obiedzie. Bardzo dziękujemy, bo jego obecność tutaj świadczy o tym, że Rzeczpospolita najlepiej pamięta o swoich bohaterach, że jest im wdzięczna i oddaje im dzisiaj hołd - powiedziała Jadwiga Kułak-Pełka z rodziny najmłodszego górnika Andrzeja Pełki.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Prezydent do Wisły zaprosił rodziny 9 górników, których zabito 30 lat temu w "Wujku"
Zaloguj się
 • tadeusz_mazowsze

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Prezydencie tak należy, Polska jest im coś winna !
  Pan prezydent Bronisław Komorowski, przedstawia majestat Rzeczpospolitej , ukłon dla tych rodzi składa w imieniu całego narodu. Ci górnicy ,zginęli wtedy ,abyśmy dziś mogli głosić poglądy jakie sobie chcemy.

 • robert9998

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem bardzo dumny, z pana prezydenta Bronisława Komorowskiego- WIELKIE BRAWA PANIE PREZYDENCIE!!!

  Do tych plujących jadem, czy poprzedni pan prezydent Lech Kaczyński , zdobył się kiedykolwiek na taki gest, o premierze Kaczyńskim już nie wspomnę.

 • xxx11_w

  0

  wysilił sie Komoruski naprawde żal...szkoda, ze Jaruzelskiego tam nie zaprosił toż to jego idol. fałszywy prezydent na maksa.

 • prawdziwy-pireansot

  Oceniono 2 razy 0

  To jest nowowersja nowomowy uprawianej przez komora. On plecie, pletą po nim, po nim pletą oni...byle w kółko i bez sedna, wówczas każde zdanie brzmi neurtalnie. A idioci lubią neutralność. Szitaka lubi treść. Prezydent o treści czegokolwiek słyszał, ale trudno mu ją ująć w słowa, dlatego postanowił bełkotać, tak będzie dobrze dla wszystkich i dla niego. Bo jeśli dla niego to dla wszystkich. On ma wąsy !
  Ten prezio to kukła. Szitaka !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX