Eksperci: Aż 11 mln za zmianę nazwy partii. Palikot się wycofa?

Czy Janusz Palikot wycofa się z pomysłu zmiany nazwy partii? Eksperci uznali, że może to pociągnąć za sobą utratę subwencji z budżetu państwa, czyli nawet 11 mln zł. - Nie będę wygłaszał komunikatów - mówił dziś w Radiu Zet Andrzej Rozenek. Przyznał jednak, że w Ruchu myślą o tym, ale decyzja wciąż nie zapadła.
- Zamówiliśmy ekspertyzy, by upewnić się, czy taki ruch nie pociągnie za sobą jakichś niefortunnych konsekwencji prawnych. Niestety, dwóch ekspertów uznało, że może to oznaczać utratę subwencji z budżetu państwa - powiedział "Newsweekowi" Andrzej Rozenek, rzecznik klubu RP.

Państwowa Komisja Wyborcza może uznać, że wykreślenie nazwy "Ruch Palikota" z rejestru partii politycznych jest równoznaczne z likwidacją samego ugrupowania. Konsekwencją byłoby zawieszenie subwencji z budżetu państwa. I choć poseł Rozenek podkreśla, że według większości ekspertów nie ma takiego niebezpieczeństwa, to Ruch Palikota woli nie bagatelizować ostrzeżeń. - Ostateczną decyzję podejmiemy w styczniu - zastrzega.

Palikot zapowiadał, że jego partia zmieni nazwę w pierwszym kwartale przyszłego roku. Polityk zapowiedział, że zostanie ogłoszony konkurs z nagrodami na nową nazwę jego partii. Jednocześnie przyznał, że sami członkowie klubu parlamentarnego nie są zwolennikami zmiany nazwy partii.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
Eksperci: Aż 11 mln za zmianę nazwy partii. Palikot się wycofa?
Zaloguj się
 • drmw

  Oceniono 8 razy 6

  ,,,,,,,,,niczego nie musi Pan zmieniać,
  ważne by trwał Pan przy swoich postulatach.
  Pamiętać o podstawowej zasadzie i konsekwencji
  postępowania,Polityk nie może zmieniać zasad,
  musi konsekwentnie w sposob niezmienny
  dążyć do celu.PAMIĘTAĆ o tym.Polityk musi być
  wiarygodny.Jest przestępstwem i praktycznie śmiercią
  polityczną odstąpienie od tej dewizy.Wierzę w pański
  umysł.W Panu nasza nadzieja.

 • piotr_kolec

  Oceniono 5 razy 5

  Żadnych narkotyków, damskich fatałaszek
  Żadnych łapóweczek, przekrętów i flaszek
  Nieletnich panienek i pijatyk do rana
  Skromniutko, uczciwie i bez rozpasania

  Takie oto życie Palikota czeka
  Jeśli to nazwisko firmować ma człowieka
  Jeśli pójdzie w długą, albo przegnie pałę
  Splami i nazwisko i stronnictwo całe

 • pogadaniec

  Oceniono 3 razy 3

  Albo wszystkie partie w parlamencie dostaja dotacje z budzetu panstwa albo zadna. Jesli istnieje nawet cien ryzyka, ze Ruch Palikota zostanie na finansowym lodzie z powody zlosliwie interpretowanego prawa to lepiej nie wodzic przeciwnikow na pokuszenie i nie dostarczac im mozliwej satysfakcji.

 • passtorian

  Oceniono 1 raz 1

  Zastanawia doprawdy jak zmiana NAZWY politycznej partii mialaby pociagnac za soba utrate subwencji? Jesli takie nonsensy istnieja w Polsce to potrzebujemy takiej partii jak Ruch Palikota chocby po to zeby zgraje przegonic i wprowadzic na nowo zdrowy rozsadek w kraju.

 • passtorian

  Oceniono 1 raz 1

  Cokolwiek pisal Urban na temat Palikota ma tylko jedno-tematowy odzzwiek. Sam fakt ze w ruchu Palikota znajduje sie Andrzej Rozenek (autor wielu artykulow w NIE) ma odwrotny skutek. Nie mozna wiec wykluczyc calkowicie ze Palikot zebral wokol siebie ludzi ktorzy daza dla polepszenia sytuacji w Polsce ale widza dobro Polski nieco inaczej niz Kaczor lub Donald(ZIobro i paru innych mozna calkiem pominac bo to zwykli oportunisci i karierowicze pragnaci siedziec na rzadowym wypasie przy rzadowym korycie). Zmiana nazwy partii bylaby pozadana choc 11 milionow kosztow tej zmiany zastanawia - kwestia pozostaje- teraz czy pozniej.

 • arvelli_net

  Oceniono 5 razy 1

  ... sugeruję nazwę Ruch Nowoczesnego Państwa Palikota... już nie będzie Polski tylko Palikot:)

 • trajkotek

  Oceniono 1 raz -1

  ojojoj... niech nie zmieniaja: RUCHPOPARCIAPALIKOTA to bardzo ładna nazwa!!!

  RUCH-PO-par-CIAPA-likota
  ruch-POP-arcia-PALI-KOTA
  r-UCH-po-PARCIAPA-likota
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  glosmichnika.blox.pl/2011/10/Krucjata-Palikota.html

 • anna12-3

  Oceniono 6 razy -2

  Dla mnie jest obojętne,czy Palikot zmieni nazwę,czy nie. Natomiast nie jest mi obojętne określenie Palikota,czym,kim, on jest na scenie politycznej. Wczoraj liberał,klerykał,dzisiaj lewicowiec,antyklerykał,podobno jednak liberał. Czy człowiek,który chce mieszać w polskiej polityce nie powinien wytłumaczyć się z zarzutów zawartych w tygodniku NIE Urbana w artykułach "Gul,gul,gul" i "Wódka nie do przepicia"/można je znależć w archiwum gazety-wystarczy tylko kliknąć"Janusz Palikot"/. Artykuły te obnażają drogę Palikota do jego milionów. Niejasne interesy Palikota, też opisuje jego żona w wywiadzie dla "Dziennika" i inne artykuły w tej gazecie. Artykuły,za które Palikot pozwał Dziennik do sądu z buńczucznym żądaniem odszkodowania 10 mln.,a potem szybko wycofał się ze swojego pozwu. Myślę,że mogło by się to skończyć jak sprawa sądowa w kampanii wyborczej,którą Palikot przegrał,bo wyszły na
  jaw jego oszustwa. Ten człowiek aspiruje do budowy lewicy w Polsce. Jestem lewicowa i tak długo,jak długo nie będą prześwietlone "biznesy" Palikota,nie uważam,że jest to dobry budowniczy,bo między innymi byłby też moim "przywódcą". Dziwię się wielu ludziom,takim jak Kalisz,Kwaśniewski,prof.etyki Pani Środzie i innym,którym te wszystkie wątpliwości nie przeszkadzają. Nie przeszkadza im ani światopoglądowa,ani polityczna,ani biznesowa przeszłość Palikota. Ci sami ludzie jakże są pamiętliwi Millerowi"Aferę Rywina",w której on nie brał udziału ,co potwierdziła nawet ziobrowa prokuratura,a tak skwapliwie zapominają to co mówił Palikot 3-4 lata temu,co robił,co mówił na temat krzyża w Sejmie 2lata temu. Dziwna pamiętliwość i dziwna amnezja,jakoś taka wybiórcza. Wracając do artykułu,chyba udowodniłam dlaczego nazwa jaką Palikot przyjmie,jest mi obojętna,bo uważam,że są ważniejsze sprawy. Przecież,ewentualna zmiana nazwy,była by tylko zabiegiem PR,z tym samym opisanym przez NIE Palikotem,z tymi samymi ludżmi i pomysłami,z których legalizacja narkotyków,prostytucji,bimbru ,usunięcia krzyża w Sejmie-jest dla Polski wg.nich, w kryzysie najważniejsze.

 • paw73

  Oceniono 10 razy -8

  Wyszło szydło z wora!
  Palikot, to człek,któremu najbardziej zależy na forsie nie na pomocy obywatelom RP!
  Partia Janusza Palikota, nie złożyła żadnej poważnej ustawy ,która miałaby dotyczyć rozwiązań i pomocy najuboższym obywatelom.
  Palikot chce, tylko robić show z krucyfiksem i miękkimi narkotykami, nic poza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX