Awantura u Olejnik. "Ci ludzie są po prostu idiotami"

Monika Olejnik w audycji 7. Dzień Tygodnia nazwała idiotami tych, którzy podczas Marszu Solidarności i Niepodległości nieśli hasła "Konzentration lager Europa" i "Europa macht frei". Adam Hofman odpowiedział, że "w czasie błękitnego marszu niesiono m.in. powieszonego Lecha Kaczyńskiego", a Tadeusz Cymański dodał, że "to są ludzie którzy myślą inaczej niż my i trzeba to zrozumieć". - To, co mówi Cymański jest skandaliczne - ripostował Tomasz Nałęcz.
Monika Olejnik zapytała o te transparenty Adama Hofmana, który odpowiedział, że nie odpowiada za wszystkie hasła, które uczestnicy przynieśli na demonstrację. Argumentował, że w czasie błękitnego marszu niesiono m.in. powieszonego Lecha Kaczyńskiego. Pytanie Moniki Olejnik skomentował następująco: - Po raz drugi w tym studiu zapachniało PRL. Mamy wolność słowa, mamy demokrację, mamy jeszcze wolną Rzeczpospolitą, ludzie mogą przynosić różne transparenty, nawet jeśli ja się z nimi nie zgadzam.

Cymański: "Transparent świadczy o wielkich emocjach"

Monika Olejnik zadała pytanie o relację Europy i obozu śmierci w Auschwitz Tadeuszowi Cymańskiemu, który odpowiedział: - Dostrzegam pewne różnice, można powiedzieć. Powiedziałem z przekąsem, ponieważ uważam, że to pytanie nie jest dobrze postawione. To, co wolno, a czego nie wolno, określa konstytucja i kodeks karny, a wolność jest różnie wykorzystywana. Nie ponoszę odpowiedzialności za transparenty feministek, narodowców i innych - mówił europoseł Solidarnej Polski To bardzo mocne określenia, te hasła mogą bulwersować, ale to może też świadczyć o wielkich emocjach. (...) To są osoby, które bardzo ciężko przyjmują rzeczywistość, oceniają ją tak, jak tam jest napisane. To może bulwersować.

Olejnik: "Idioci!"

Niespodziewanie Tadeuszowi Cymańskiemu przerwała Monika Olejnik, mówiąc: - Ci ludzie są idiotami, powiedzmy to sobie wprost, są idiotami i to jest hańbiące. Dlaczego pan używa eufemizmów? To jest hańbiące, żeby nosić takie transparenty nosić, to jest obraza tych, którzy zginęli, to jest obraza tych, których rodziny zginęły. To jest po prostu skandal. A nie że "ludzie są zbulwersowani", no bez przesady. (...) Ja oczekuję tego, aby prezes PiS powie, że to było oburzające, że on się nie zgadza z tym, co mówił minister Sikorski, nie zgadza się z propozycjami rządu Polski, ale nie zgadza się z tymi transparentami.

Tak przyciśnięty, Tadeusz Cymański powiedział: - Ja tego nie bronię, ja tego nie akceptuję, ale nie nazwę jakiegokolwiek człowieka idiotą, bo to są ludzie którzy myślą inaczej niż my i trzeba to zrozumieć.

Tomasz Nałęcz: "To co mówi Cymański jest skandaliczne"

Monikę Olejnik wsparł Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta, który powiedział: - Pan tak się zdystansował jak człowiek, który głaszcze psa po głowie i mówi "zły piesek", a pies rozumie że go się głaszcze (...). To co mówi pan poseł Cymański jest skandaliczne, jak można zrozumieć kogoś, kto porównuje Unię Europejską do Auschwitz. Austchwitz to był obóz masowej zagłady, gdzie milionami mordowano ludzi. (...) Natomiast skąd się wziął ten obóz koncentracyjny i Unia Europejska. To jest prosta droga od IV Rzeszy, którą zaproponował minister Sikorski, bo pan poseł Brudziński był bardzo dumny ze swojego pomysłu, że minister Sikorski zadeklarował IV Rzeszę w Berlinie. A skoro IV Rzesza, to i obozy koncentracyjne będą, bo IV Rzesza jest logiczną kontynuacją III Rzeszy (...) Bo w polskiej tradycji jak ktoś mówi o IV Rzeszy, to wszyscy myślą o III Rzeszy.

Rozenek: "To było świństwo"

Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota powiedział: - Ta atmosfera nie powstała przypadkowo. Przypominam wystąpienie pani minister Fotygi, która powiedziała, że rząd polski jest przedstawicielem Rosji w Unii Europejskiej. Transparent dokładnie brzmiał "Konzentration lager Europa", ale wiadomo z jakim obozem ma to się kojarzyć. (...) Nie ma znaczenia, czy to jest Auschwitz, czy Treblinka, porównywanie demokratycznej struktury do obozu śmierci, czegoś najbardziej katastroficznego, co się wydarzyło w historii ludzkości, jest po prostu świństwem. Ten transparent był prawie na czele marszu, i wszyscy go widzieli tylko organizatorzy go nie widzieli. Nie chodzi mi o to, żeby to ścigać, ale żeby to zwinąć.

Hofman: Protest, protest i jeszcze raz protest

Adam Hofman: - Nie zgadzam się z tymi treściami, ale naszym obowiązkiem było tylko zapewnienie bezpieczeństwa. Hofman zaczął krzyczeć: - Protest, protest i jeszcze raz protest! Zarzuty padły bardzo poważne. Na ten marsz przyszło ponad dziesięć tysięcy ludzi, których my nie znamy. Ja się nie zgadzam z tymi treściami, od początku to mówiłem. Ale naszym obowiązkiem jako organizatorów było zapewnienie bezpieczeństwa, a że ludzie przynoszą różne transparenty, tak się po prostu zdarza.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (22)
Awantura u Olejnik. "Ci ludzie są po prostu idiotami"
Zaloguj się
 • piotr_kolec

  Oceniono 14 razy 14

  To PISiory zorganizowały ów żałosny spektakl
  Niech więc pierdoł nie mówią o ludzkich afektach
  Bo jeżeli rozumieją tych durniów zachowanie
  Znaczy tyle tylko, że godzą się na nie

  Smutno to powiedzieć: pośrodku Europy
  Myślenie prawicy rojeniem jest idioty
  Ale większy smutek mi poranek psuje
  Bo na tych palantów ktoś jednak głosuje

 • adalbert.13

  Oceniono 11 razy 11

  "Hofman zaczął krzyczeć: - Protest, protest i jeszcze raz protest!", Adolf też krzyczał. Przypomnijmy, że Hofman:
  "Dla-kary-smierci-wstapilem-do-PiS". Te państwo mu to uniemożliwia. On ma podstawy do protestu.
  .
  "Ci ludzie są po prostu idiotami" - a politykierzy z pisuaru świadomie nim manipulują, do tego stopnia, że biedni narodowcy nie są wstanie realizować najprostszych gróźb:
  www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,10774654,_Za_zdrade_kula_w_leb__Narodowcy_groza_Jaroslawowi.html.
  "Bo w polskiej tradycji jak ktoś mówi o IV Rzeszy, to wszyscy myślą o" IV RP braci kchaczenko a stąd
  już tylko "wielki chiński skok" kaczora do obozów pracy.

 • arvelli_net

  Oceniono 10 razy 10

  ... kogo my słuchamy, kogo cytujemy!... ludziska.... hofman, brudziński, błaszczak i inni ... także kaczyński na trwale wpisali się w politykę jako ci którzy strasząc represjami sami tych represji używali, strasząc aresztowaniami sami to robili, strasząc wreszcie prl-em i obozami ... hm, sami do tego chętnie powrócą!... a znani pozostaną z tego że kłamali lub nie znali historii lecz histerię!

 • tegepe

  Oceniono 5 razy 5

  Nie "Konzentration lager", lecz Konzentrationslager! To wie każdy polski licealista, a nasi "polytycy" nawet nie potrafią poprawnie wypowiedzieć tego okropnego słowa!

 • czytelnik52

  Oceniono 2 razy 2

  Cymański zapomniał jak po palcu bardzo głeboko wchodził Kaczyńskiemu, jak jego wychwalał, podziwiał, by tylko do żłoba się dorwać.
  Należy tego debilnego gościa zapytać, czy po latach spędzonych w Brukseli -za nasze pieniądze, nauczył sie mówić, czytać i pisać cokolwiek po angielsku??????????????

 • bezspokoju

  Oceniono 1 raz 1

  Czy Hoffman powiedział, że mamy demokrację, wolność słowa i wolną Rzeczpospolitą ? No to Jareczek go nie pogłaszcze za te słowa, przecież ten pajac już się szykuje zbawiać Polskę, wyzwalać to kondominium, a jego totumfacki publicznie stwierdza, że kraj jest wolny i do tego jeszcze demokratyczny.

 • pabloignazzo

  0

  Niedawno było 5 - 10 tysięcy uczestników tej hecy, teraz już jest ponad 10 tysięcy, na 3 Króli okaże się, że było prawie 50 tysięcy. Żałosne towarzystwo. Proponuję wczasy w Mińsku (białoruskim, dawniej Litewskim).

 • staq

  0

  Żenujący Cymański- nawet nie zasługuje na miano faceta. To chodząca atrapa w spodniach.

  Nie zasługuje też na miano polityka.
  Polityka nie polega tylko na lizusostwie.

 • j4s4

  0

  ... a tam w piaskownicy obok też sikają do piachu... fryzjer erotyczny i przedszkole!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX