Zarzutów dla min. Sikorskiego chce posłanka PiS. Za WSI

- Komisje weryfikacyjną powoływał minister obrony narodowej. Te funkcję pełnił Radosław Sikorski. To jeżeli mamy mówić o odpowiedzialności karnej, to powinien ją ponosić Sikorski - uważa Jadwiga Wiśniewska. W sprawie Macierewicza jednym głosem z PiS mówi Solidarna Polska. - Skandalem jest, że po 6-7 latach formułuje się bardzo dęte zarzuty - grzmiała w TOK FM Beata Kempa.
Prokuratura Apelacyjna w Warszawie chce postawić Antoniemu Macierewiczowi zarzuty ujawnienia tajemnicy, przekroczenia uprawnień i poświadczenie nieprawdy.

Od wczoraj politycy Prawa i Sprawiedliwości, z prezesem Kaczyńskim na czele, grzmią, że to skandal i zemsta polityczna.

Jadwiga Wiśniewska zaproponowała dziś pociągnięcie do odpowiedzialności karnej... Radosława Sikorskiego. - Komisję weryfikacyjną ds. Wojskowych Służb Informacyjnych powoływał Sikorski, pełniący wtedy funkcje ministra obrony narodowej. To jeżeli dziś mamy mówić o odpowiedzialności karnej, to powinien ją ponosił Sikorski - uważa posłanka PiS-u.

A ci, którzy nie dostrzegają "podległości jaka w tamtym czasie była między Macierewiczem i Sikorskim" nazwała m.in. "nieogarniętymi".Politycy z koalicji, SLD i Ruchu Palikota, którzy nie krytykują zarzutów dla Macierewicza, to dla pani poseł "tęczowo-liberalno-lewacka koalicja".

Solidarna Polska jak PiS

Antoniego Macierewicza bierze w obronę nie tylko PiS. - Skandalem jest, że po 6-7 lat formułuje się moim zdaniem bardzo dęte zarzuty. Panu Macierewiczowi wytoczono wiele procesów i z tego co wiem, niemal wszystkie wygrał - grzmiała Beata Kempa z Solidarnej Polski.

Dla posłanki pojawienie się tej sprawy właśnie teraz to skandal, który "nosi znamiona robienia burzy politycznej wokół osoby niewygodnej dla establishmentu". - Byłe służby, byli funkcjonariusze WSI tworzą szerokie lobby. Jestem tym oburzona - państwo nadal jest słabe w tym zakresie - mówiła była działaczka Prawa i Sprawiedliwości, która nie ma wątpliwości, że w czasie prac komisji weryfikacyjnej wszystko odbywało się zgodnie z prawem.

Gen. Dukaczewski odpowiada

Zupełnie inaczej ocenia to gen. Marek Dukaczewski. - Zgodnie z ustawą komisję weryfikacyjną powołuje prezydent i premier. I niestety obydwaj panowie powołali komisję z naruszeniem ustawy. Przepisy nakazywały powołanie komisji w 24-osobowym składzie spośród osób posiadających uprawnienia dostępu do dokumentów ściśle tajnych. A osoby powołane przez premiera i prezydenta nie miały takich poświadczeń. Pani Kempa była uprzejma powiedzieć, że Antoni Macierewicz wygrywa sprawy w sądzie. To nieprawda, żadnej sprawy nie wygrał. Sądy oddalają powództwa, bo Antoni Macierewicz nie jest stroną ponoszącą odpowiedzialność za naruszenie dóbr osobistych. Tą stroną jest ministerstwo obrony narodowej i Skarb Państw - mówił były szef WSI.Według generała, szef MON powinien wytoczyć posłowi PiS proces i zażądać "zwrotu kosztów, które podatnik zapłacił za brak kompetencji, profesjonalizmu zespołu, którym kierował pan Macierewicz".

Zarzuty nie zrobiły wrażenia na posłankach. - Jak ktoś nabył uprawnienia w trakcie prac komisji, to dopiero wtedy był dopuszczony do dokumentów - ripostowała Kempa, która nie ma wątpliwości, że do złamania prawa nie doszło.

A skoro gen. Dukaczewski przypomniał, że to prezydent powoływał komisję weryfikacyjną, reakcja posłanki Wiśniewskiej mogła być tylko jedna. - Podpieranie się autorytetem śp. prezydenta Kaczyńskiego jest moralnie naganne - uważa reprezentantka PiS.

Wniosek śledczych ws. Macierewicza trafił już do Prokuratora Generalnego. To Andrzej Seremet zdecyduje, czy trafi on do Sejmu. Jeśli do tego dojdzie, posłowie będą decydować o uchyleniu immunitetu Antoniemu Macierewiczowi.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (22)
Zarzutów dla min. Sikorskiego chce posłanka PiS. Za WSI
Zaloguj się
 • najdul6

  Oceniono 10 razy 10

  szmato wiśniewska najpierw pod sąd z leninem macierewiczem i kaczorem a potem cały PiS

 • limanowa2009

  Oceniono 9 razy 9

  Następna nawiedzona, opowiadająca brednie i mierząca ludzi miarą PISiorów.
  "Jak jesteś przeciwko Maciarewiczowi to nie jesteś Polakiem."

 • demolka666

  Oceniono 8 razy 8

  kempa i wiśniewska z jednego magla wyszły - ciekawe, że można aż TAK się zeszmacić, żeby klepać TAKIE kłamstwa, głupoty, oszczerstwa... pisowcy są chyba tresowani w szczekaniu

 • piotr_kolec

  Oceniono 7 razy 7

  Żyli w pałacu hrabia z hrabiną,
  On zwał się Rodryk, ona Francesca,
  A w drugim domku za ich meliną
  Mieszkała sobie jedna Wiśniewska.

  Niewinne serce miała hrabina
  I takąż duszę pieską, niebieską,
  A on był gałgan i straszna świnia,
  Bo pitigrilił się z tą Wiśniewską.

  Biedna hrabina łzami płakała,
  Z ciągłej żałoby wyschła na deskę
  I na kolanach męża błagała:
  Odczep się, draniu, od tej Wiśniewskiej.

  Próżno chodziła z hrabią na udry,
  Na próżno klęła swą dolę pieską,
  On ciągle ganiał do tej łachudry
  I szeptał czule: "O, ty Wiśniewsko!"

  Aż raz hrabina miecz zdjęła z ściany,
  Zmierzyła hrabię okiem królewskim.
  Siedź tu, powiada, ty - w herb drapany,
  Dzisiaj nie pójdziesz do tej Wiśniewskiej.

  On zaś będący pod ankoholem,
  Czyli, jak mówią - zalany w pestkę,
  Wyrżnął hrabinę łbem w antresolę
  I dawaj, gazu! Do tej Wiśniewskiej,

  Biedna hrabina padła na dywan,
  Cała zalała się krwią niebieską,
  A gdy poczuła, że dogorywa,
  Rzekła: poczekaj, o ty, Wiśniewsko.

  Potem się odbył pogrzeb wspaniały,
  Hrabia nad grobem uronił łezkę,
  Strasznie się martwił przez dzionek cały,
  A na noc poszedł ... do tej Wiśniewskiej.

  Wtedy hrabina z mogiły wstała,
  Wyrwała z trumny sękatą deskę,
  Poszła za hrabią, na śmierć go sprała
  I rozwaliła łeb tej Wiśniewskiej.

  Chociaż lebiegi grzeszyli tyle
  I na nich w końcu też przyszła kreska.
  Dziś sobie leżą w jednej mogile:
  Hrabia, hrabina i... ta Wiśniewska.

  Jerzy Jurandot

 • neumarkt

  Oceniono 8 razy 6

  Obie te białogłowy rozumem nie grzeszą. Jak taka Kępa mogła pełnić funkcję wiceministra prawiedliwości? Po studiach administracyjnych od segregatorów i spinaczy?

 • kuchel

  Oceniono 6 razy 6

  po co to w ogole o tym pisac?

 • arvelli_net

  Oceniono 5 razy 5

  ... no, to tak jakby za prowadzenie po pijaku samochodu przez syna tow. cymańskiego ukarana powinna zostać wiśniewska... całkiem to ciekawe:)...

 • koniepobetonie

  Oceniono 4 razy 4

  Czy w PISie jest jeden nomalny poseł/posłanka ??? Śmiem wątpić ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX