Tuska irytują wyskoki PSL, a politycy PO na przyszłego koalicjanta typują SLD

Politycy PO bronią koalicji z PSL. Ale w kuluarach coraz częściej słychać, że gdyby się rozpadła, Donald Tusk wymieniłby koalicjanta na SLD, a nie na Ruch Palikota.
- Jeśli PSL uzna, że nie chce z nami przeprowadzić pakietu reform zapowiedzianego w exposé, to trudno będzie kontynuować współpracę - powiedział w poniedziałek Donald Tusk w programie "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2. To było pierwsze tego typu publiczne ostrzeżenie PSL, że nie jest jedynym możliwym koalicjantem.

Politycy z władz PO przyznają, że wyskoki koalicjanta irytują Tuska. Tłumaczą je jednak trudną sytuacją szefa ludowców, który ma opozycję we własnej partii.

A gdyby jednak koalicja się rozpadła? W PO słychać, że następcą PSL byłby SLD. Choć Tusk po równo komplementował w sejmowej debacie nad rolą Polski w UE liderów Sojuszu i Ruchu Palikota, to - jak twierdzą nasi rozmówcy - na koalicję z tym drugim raczej by się nie zdecydował, bo mu nie ufa

Więcej w dziejszym wydaniu "Gazety Wyborczej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Tuska irytują wyskoki PSL, a politycy PO na przyszłego koalicjanta typują SLD
Zaloguj się
 • piotr_kolec

  Oceniono 4 razy 4

  Pe - jak pazerni
  eS - jak szachraje
  eL – jak lenie

  Tak wyglądają koalicji cienie

 • siarymon

  Oceniono 4 razy 4

  panie Premierze Tusk skończ pan z tą bandą wieśniaków koalicję bo zrujnują pana partię

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 2 razy 2

  coś czuje, że będą przedterminowe wybory ;)

 • marbalanger

  Oceniono 1 raz 1

  Może przyszła pora na zrobienie porządków w szeregach. Dzięki tym porządkom możliwe byłoby pozbycie się KRUS i rzeczywistą równość wszystkich przedsiębiorców wobec prawa.
  Panie Premierze! Wielu z Nas popiera takie działania.

 • kuchel

  Oceniono 1 raz 1

  i nie tylko Tuska to irytuje! Albo Pawlak przechodzi klimakterium, albo to juz taka polska przywara, ze kiedy trzeba razem, to nic nie wychodzi. "Miales chamie zloty rog" - jak czesto trzeba bedzie to jeszcze powtarzac?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX