"Rząd zaciska pasa nie na swoich brzuszkach. PiS będzie rządziło lepiej"

PiS jak na opozycję przystało konsekwentnie krytykuje rząd, za wszystko. Beata Szydło nie ma wątpliwości, że "PiS na pewno będzie rządziło lepiej". - Problem rządu polega na tym, że próbuje zacisnąć pasa, ale nie na swoich brzuszkach tylko Polaków, którzy mają najniższe dochody - uważa wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.
- Proszę być spokojnym, PiS na pewno będzie rządziło lepiej. Mam nadzieję, że będziemy mogli nasz program wprowadzać w życie - uspokajała w TOK FM Beata Szydło.

Wiceprezes PiS skrytykowała rządowe pomysły na oszczędności i walkę z kryzysem. - Problem rządu polega na tym, że próbuje zacisnąć pasa, ale nie na swoich brzuszkach. Tylko Polaków, którzy mają najniższe dochody. Rząd uderza swoimi reformami, które de facto nie są reformami - w sfery najbardziej wrażliwe społecznie.Zdaniem posłanki Szydło w czasach kiedy szaleje kryzys, Polska nie powinna decydować się na finansową pomoc dla bogatszych od nas krajów strefy euro. - Dziś trzeba to nawarzone piwo wypić. A wiadomo, że Polska nie będzie miała takich uprawnień jak kraje strefy euro. Pożyczanie pieniędzy z rezerw NBP to zły pomysł - stwierdziła.

Na pewno temat polskiej pożyczki będzie głównym tematem rozmów posłów z sejmowej Komisji Finansów Publicznych z prezesem Narodowego Banku Polskiego. Posiedzenie komisji zaczęło się o 10.

Trzeba brać przykład z Brytyjczyków i Węgrów

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości nie ma wątpliwości, że Unia Europejska nie radzi sobie z kryzysem. - Kolejne pomysły na to, żeby zasilać np. Grecję kolejnymi transzami euro spełzły na niczym. Te wpompowane pieniądze były przejadane - diagnozowała Beata Szydło.

Dlatego błędem jest angażowanie się przez polskie władze w pomysły uzdrawiania strefy euro.

A nasz rząd powinien brać przykład z tych, którzy twardo walczą o swoje interesy. - Wystarczy spojrzeć jak to robią Brytyjczycy i Węgrzy - uważa gość Poranka Radia TOK FM.Victor Orban pogratulował Tuskowi Co na to PiS?>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM