Polska może nie wesprzeć MFW. Ale stawia warunki

PRZEGLĄD PRASY. Jeśli sprzeciw Warszawy wobec nowej unijnej umowy zostanie odrzucony, Polska może nie wesprzeć Międzynarodowego Funduszu Walutowego - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Gazeta wyjaśnia, że politycy Platformy przyznają, iż propozycja nowej umowy międzyrządowej, która ma doprowadzić między innymi do stworzenia unii fiskalnej i podniesienia rangi spotkań państw strefy euro, nie satysfakcjonuje Polski. Rząd domaga się dopuszczenia do nich krajów spoza strefy euro.

Rozmówcy "Rzeczpospolitej" z PO nie wykluczają nawet, że jeśli polskie postulaty nie zostaną spełnione, nasz kraj może zagrozić, że nie przekaże 6 miliardów euro do MFW na ratowanie strefy euro.

- Propozycja umowy przedstawionej przez przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya moim zdaniem jest niezgodna z ustaleniami szczytu w Brukseli - mówi gazecie europoseł PO Paweł Zalewski. Dodaje zarazem, że nasz kraj traktuje ją jednak jako propozycję do negocjacji. - Będziemy starali się osiągnąć korzystny dla Polski kompromis - dodaje Zalewski.

"Rzeczpospolita" zauważa, że Polska obawia się, iż przyjęcie traktatu w pierwotnym kształcie doprowadzi do rozpadu Unii na dwie grupy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Polska może nie wesprzeć MFW. Ale stawia warunki
Zaloguj się
  • j4s4

    Oceniono 1 raz 1

    ... i słusznie, jak mamy żyrować to musimy mieć prawo głosu bo inaczej grozi nam kontynuacja! A najlepiej zagospodarować wszelkie pustostany i zaprosić "biednych" emerytów z krajów zarządzanych nieodpowiedzialnie przez nieodpowiedzialnych polityków! Nawet jeżeli podatki dochodowe zostawią w swoich krajach to resztą swoich emerytur rozpędzą naszą gospodarkę powiększając znacznie "popyt wewnętrzny" Każda polska rodzina od dzisiaj szykuje łóżko dla "biednego emeryta" z południa Europy! W 2007 roku słyszałem o mieszkającym w RP, emerycie z Włoch żyjącym z trzechtysięcy Euro emerytury! I to nie był żart!

  • xxx11_w

    Oceniono 1 raz 1

    hahahahaha przeciez był SUKCES na szczycie . hahahaha reżimowe media juz odtrąbiły sukces tuska a tu prosze jednak porażka. i tak jest z wszystkim. piprzony kłamca TUSK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX