Jan Rokita głosował na Jarosława Kaczyńskiego

Jan Rokita przyznaje, że w wyborach głosował na Jarosława Kaczyńskiego. "Za dobrze znam Bronka" - mówi w wywiadzie dla" Polski The Times" były polityk PO. W wywiadzie z nim i jego żoną stwierdza, że polityka to rynsztok, a mógłby do niej wrócić tylko "po Jarku i Donaldzie".
Jan Rokita stwierdza, że więcej głosować nie zamierza, nawet na prezydenta Krakowa "chyba, że pojawi się sensowny polityk" w co wątpi. Ostatni raz zagłosował po katastrofie smoleńskiej, chociaż wybór nie był dla niego jednoznaczny.

- Skróciłem o jeden dzień pobyt we Włoszech, wyjechałem samochodem. Sam. O szóstej rano stawiłem się w konsulacie w Bratysławie. Nie było jeszcze nikogo. To była druga tura wyborów prezydenckich w 2011. Zagłosowałem na Leszka Kaczyńskiego, bo za dobrze znam Bronka, bym na niego głosował i chciał na prezydenta - mówi były polityk. Za chwilę Nelli Rokita poprawia go, że głosował na Jarka.

"Polityka degraduje"

- Zimny pot mnie oblewa, gdy pomyślę, że mógłbym uczestniczyć w tym zidioceniu. Partie przekształciły się w prywatne folwarki kiepskich idei. Udział w życiu publicznym wymaga bezwzględnego posłuszeństwa, obrzydliwego lizusostwa względem lidera partyjnego i wymyślania coraz nowych obelg pod adresem lidera partii przeciwnej. W zasadzie tego wymaga się teraz od posłów - mówi Rokita. Dodaje, że za jego czasów było inaczej, a polityka w latach 90. miała "nieporównywalnie wyższe standardy". Stwierdza, że jego żona "ubzdurała sobie, że wciągnie go do PiS. - Musiałbym być kompletnym wariatem! - mówi, pukając się w głowę.

Jak mówi Rokita, polskiej polityki nie da się wyleczyć. - Scenę polityczną opanowali Jarek i Donald. Dopóki oni dominują, nie ma lekarstwa - mówi. Stwierdza, że do polityki nie wróci. Jest za stary. - Jakbym miał 35 lat, mógłbym wziąć udział w kolejnym etapie. Po Jarku i Donaldzie - podsumowuje.

W wywiadzie można przeczytać także o życiu Nelli i Jana Rokitów "po polityce". O nauce włoskiego, wizytach w muzeach, i o tym co wniosła Nelli w życie Jana Rokity.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (46)
Jan Rokita głosował na Jarosława Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • limanowa2009

  Oceniono 13 razy 11

  I całe szczęście że odszedł z polityki. Trudno o rozsądek mając taką żonę - jednak głupota jest zaraźliwa.

 • romp66

  Oceniono 12 razy 10

  Wygląda na to,że inteligentny Jan Maria Władysław Piotr Rokita glosował na złość nie tylko Tuskowi ale i sobie oraz krajowi.
  Czyżby znowu należałoby przytoczyć refren z piosenki Jacka Kaczmarskiego " Głupi Jasiu,głupi jasiu-co rozumiał mowę ptasią".
  Osobiście nie zagłosowałbym na żaden prawicowy twór, czy stworzony przez prawicowo działacza z PO.Dziś udającego lewicowca radykalnego lewicowca, co jest za podatkiem liniowym.

 • duchkotaprezia

  Oceniono 11 razy 9

  Jan Maria Rakieta jak zwykle ujmująco arcykretyński...

 • adalbert.13

  Oceniono 11 razy 9

  "Musiałbym zwariować - mówi, pukając się w głowę." i to chyba mocno, klapą z sedesu przy goleniu.
  To typowy konsument Niemieckiego kondominium, jeździ mercedesem, pisał dla niemieckiego pana,
  biją go niemieckie stewardesy, żona też jakoś taka mało polska (mimo, że to małopolska).

 • bezspokoju

  Oceniono 10 razy 8

  To syndrom Lufthansy, a w Jarku widzi bratnią duszę, obydwaj mają kompleks niemiecki.

 • j4s4

  Oceniono 8 razy 8

  ... dobrze że już nie zdąży bo właśnie się skompromitował i to nieodwołalnie!

 • tegepe

  Oceniono 10 razy 8

  Gdyby nie TOK FM, nikt by dzisiaj nie pamiętał o tym trupie politycznym pod nazwiskiem Jana Marii Rokity. Ekshumowanie byłych polityków to najwyraźniej wasza specjalność. Po co toto cytować, nagłaśniać wypowiedzi??? Dalibyście sobie spokój przed świętami z takimi tekstami!

 • kolega77

  Oceniono 9 razy 7

  Ot, po prostu głupia i głupszy..

 • duokwak

  Oceniono 9 razy 7

  No bo na kogo mógł głosować J.M.Rakieta,tylko na Jarka,Leszka(jeden czort i tak ich nie rozróżnia )
  Na Bronka i Donka nie głosuje,bo oni nasłali na niego Niemców żeby mu dali pamiętny wycisk w samolocie.
  Inteligencją dorównuje Nelly:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX