Sojusz Millera z Palikotem? "To będzie pies z dwoma ogonami. A jego głową będzie Kwaśniewski"

- Lewicowość Palikota wydaje mi się podszyta fałszem. Mam wrażenie, że Palikot, gdyby badania stosowne podpowiedziały mu, że nisza jest gdzie indziej, to tam by poszedł - mówił w TOK FM Tomasz Wołek. Publicysta wraz z Tomaszem Lisem, Wiesławem Władyką i Jackiem Żakowskim dyskutował o pomyśle sojuszu Ruchu Palikota z SLD.
- Kwaśniewski szuka sobie miejsca. I znaleźć go nie może. Bo co może zrobić względnie młody, aktywny polityk? Próbował już występować jako mediator - stwierdził w Poranku TOK FM Tomasz Wołek, publicysta. Jego zdaniem, z zabiegów byłego prezydenta, aby stworzyć szeroką koalicję centrolewicową przy udziale Ruchu Palikota i SLD nic nie wyjdzie. Czemu? - Lewicowość Palikota wydaje mi się fałszem podszyta. Dla mnie ona brzmi nieszczerze. Mam wrażenie, że Palikot, gdyby stosowne badania i intuicja podpowiedziały mu, że nisza jest gdzie indziej, to tam by poszedł - podkreślił Wołek.Aleksander Kwaśniewski zadeklarował chęć współtworzenia wspomnianego sojuszu we wtorek. Miałby on być alternatywą dla Platformy Obywatelskiej.

"To będzie pies z dwoma ogonami. Głową będzie Kwaśniewski"

Zdaniem komentatorów Poranka TOK FM, koalicja Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Ruchem Palikota byłaby nienaturalna. - To może być pies o dwóch ogonach, a głową będzie Aleksander Kwaśniewski. Cuda genetyki - stwierdził Jacek Żakowski, prowadzący Poranek.

- Liderem to on by chyba mógł być bardziej symbolicznie - dodał prof. Wiesław Władyka. - Przecież z głosów liderów SLD wynika, że oni mają niechęć do Aleksandra Kwaśniewskiego. Wchodzą na tony, których wcześniej od nich nie słyszałem. Z drugiej strony jest Palikot z jego niewyparzonym językiem. Jego zdania nie budują przyjaźni. Myślę jednak, że pod presją elektoratu centrolewicowego może powstać pomysł na wspólną listę do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jeżeli wynik byłby nadspodziewanie dobry, to można coś na tym budować - podkreślił.

Innym problemem w ewentualnym sojuszu SLD z Ruchem Palikota może być... ego każdego z liderów tych ugrupowań. - Miller nie będzie machał Palikotem, a Palikot Millerem - przewidywał Tomasz Lis, redaktor naczelny "Wprost". I dodawał: - Kwaśniewski to człowiek, który bywał. Gdzie on będzie się błąkał po bezdrożach Polski i spotykał się z aktywem partyjnym?

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Sojusz Millera z Palikotem? "To będzie pies z dwoma ogonami. A jego głową będzie Kwaśniewski"
Zaloguj się
 • oswiecony19

  Oceniono 5 razy 3

  Kompletne bzdury,drogi panie.Palikot to najlepszy wizjoner w Polsce z innowacyjnymi pomysłami i ogromnym potecjale.Najlepszy kandydat na premiera!

 • adalbert.13

  Oceniono 2 razy 2

  Ze zdjęcia to tak bardziej trzy głowy Cerber a wąż jadowity był ogonem, ciekawe kto fujarą* się okaże?
  .
  w sensie canis penis w rzeczy samej, czyli kto kogo wykoleguje

 • rekarynku

  Oceniono 1 raz 1

  we don't need no Leszek Miller

 • janspruce

  Oceniono 3 razy 1

  A ile ogonow ma PO?
  Od Opus Dei Gowina do SLD Arlukowicza.
  Czyli bez liku.

 • onefoks

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Palikot SLD dogorywa , musieli Pana dobrze nastraszyć że Pan się na jakąś współprace zgodził ,SLD jest prtią bez wyrazu

 • peter-123

  0

  Mgr Kawsniewski, pijany bohater z Katynia, nie idacy ta droga w Szczecinie, bo nawiedzila go choroba filipinska itd. Taki czlowiek moze robic pseud-kariere tylko w zaklamanej Polsce , bo w innej zachodniej demokracji byloby po nmi. Exit.

 • kacze_buty

  0

  miernota kato pismacka przeżyć nie może że nie wszyscy włażą w pedofilskie zady kleru robią dokładnie to co czerwoni pismaki z trybuny ludu

 • fjan

  Oceniono 2 razy 0

  Ale sie boja tego sojuszu. SLD i Ruch Palikota razem to duza sila. " Tak trzymac i nie popuszczac " jak mawiali klasycy.

 • kesik001

  0

  Wyjdzie z tego wściekły pies którego trzeba będzie zastrzelić.
  Palikota przełknę,ale Palikot+ten pokomunistyczny gniotowaty staruch to toksyczny wynalazek.
  Strzelasz sobie panie Palikot w stopę.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX