Ogromne zainteresowanie konkursem na pomnik smoleński

- Wydłużono termin przysyłania prac na konkurs na pomnik smoleński z powodu ogromnego zainteresowania artystów - mówił w radiowej ?Trójce? minister kultury Bogdan Zdrojewski.
Autorzy projektów mają czas do 16 stycznia. Resort miał też kłopot z ustaleniem dokładnej lokalizacji monumentu, który stanie w Smoleńsku. Jednak artyści dostali dokładne wytyczne w sprawie wysokości i otoczenia przyszłego pomnika. - Autorzy projektów udali się do Smoleńska, by ustalić warunki przestrzenne dla pomnika, który upamiętni ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku dodał Bogdan Zdrojewski.

Według ministra, możliwe jest, iż monument stanie w pobliżu miejsca katastrofy w kolejną rocznicę tragedii, w 2013 roku.

Myjak, Kowalski, Budzyński...

Minister zapewnił, że nikt nie będzie ingerował w ostateczną decyzję jury. Powiedział też, że dołożył wszelkich starań, by skład komisji, która wybierze zwycięski projekt, nie budził wątpliwości.

Rzeźbiarze, architekci, urbaniści, artyści: Adam Myjak, Grzegorz Kowalski, Marek Budzyński, Jurij Pawłowicz Wołczek, Walerij Josifowicz Pierfiljew, Stephanje Amparo Weinmyr i Hartmut Stielow - to skład jury konkursu na pomnik w hołdzie ofiarom katastrofy w Smoleńsku.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM