Sąd: Ziobro wygrał z Lisem sprawę o zniesławienie ws. słynnego "robienia loda"

Tomasz Lis musi zamieścić na łamach "Wprost" sprostowanie artykułu "Banda czworga", w którym zniesławił Zbigniewa Ziobrę - orzekł dziś, jak podaje "Nowy Ekran", Sąd Okręgowy w Warszawie. Eurodeputowany pozwał naczelnego tygodnika m.in. za słowa z maja ub.r., że inny europoseł PiS, Janusz Wojciechowski, "robi mu w internecie loda".
- Jesteśmy zadowoleni z wyroku. Szkoda, że sąd musi zmuszać redaktora Tomasza Lisa do sprostowania nieprawdziwych informacji, które znalazły się na łamach "Wprost" - tak wyrok sądu skomentował cytowany przez portal "Nowy Ekran" Maciej Zaborowski, prawnik Zbigniewa Ziobro.

W maju 2011 roku tygodnik "Wprost" opublikował artykuł pt.: "Banda czworga", w którym opisuje, jak Zbigniew Ziobro lubił żartować, zakładając się ze swoimi kolegami w europarlamencie, że Janusz Wojciechowski wystawi mu laurkę na swoim internetowym blogu czy - jak miało to rzekomo brzmieć w oryginale - "zrobi mu w internecie loda".

- Za insynuacje pod moim adresem w tygodniku "Wprost", jestem zmuszony pozwać pana Tomasza Lisa, bo są znieważająca dla mnie i dla pana Janusza Wojciechowskiego, którego niezwykle cenię i szanuję za pracę europarlamentarzysty - mówił Ziobro w wywiadzie dla onet.pl.

Treść sprostowania

Dzisiejszą decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie Tomasz Lis ma zamieścić swoim tygodniku "Wprost" sprostowanie o następującej treści:

"Sprostowanie Zbigniewa Ziobro nieprawdziwych informacji zawartych w publikacji pt. "Banda czworga" zamieszczonych w tygodniku Wprost z dnia 16 maja 2011 roku
1. Nieprawdą jest, iż Jarosław Kaczyński chciał, by Zbigniew Ziobro wystartował w zeszłorocznych wyborach do Sejmu.
2. Nieprawdą jest, że Zbigniew Ziobro kiedykolwiek zakładał się z którymś z kolegów o "wystawienie laurki w internecie" przez Janusza Wojciechowskiego.
3. Nieprawdziwa jest informacja, że wg portalu internetowego VoteWatch.eu Zbigniew Ziobro należy do europosłów najczęściej opuszczających głosowania. Portal internetowy VoteWatch.eu nie prowadzi rankingu obecności europosłów na głosowaniach.
Zbigniew Ziobro - Poseł do Parlamentu Europejskiego"

Czy Lis będzie się odwoływał?

Warto natomiast wspomnieć, że o ile portal VoteWatch.eu nie prowadzi rankingu obecności eurodeputowanych na głosowaniach, to prowadzi ogólny ranking obecności europarlamentarzystów na wszystkich sesjach plenarnych - w tym na głosowaniach. I według tego rankingu na 753 polityków Zbigniew Ziobro zajmuje 645. pozycję.

Wyrok sądu jest na razie nieprawomocny. Sprostowanie ma się ukazać w najbliższym wydaniu tygodnika "Wprost" po uprawomocnieniu się wyroku. Nie wiadomo, czy Tomasz Lis będzie się odwoływał - dziennikarz do momentu opublikowania tego artykuły był nieosiągalny.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (15)
Sąd: Ziobro wygrał z Lisem sprawę o zniesławienie ws. słynnego "robienia loda"
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 4 razy 4

  no ale to niczego nie zmienia, kanapowe przedsięwzięcie w którym każdy do czasu dożynania się nawzajem
  okresowo robi sobie dobrze bo wszyscy inni im robią kuku,
  zero jest złodziejem pobierając pieniądze w PE za nie wykonywane obowiązki nałożone na niego przez
  obywateli w wyniku demokratycznych wyborów polegające na działalności na rzecz dobra państwa a nie swojej prywaty mającej zagwarantować mu dalsze ocieplanie klimatu, albo o co im tam idzie, kpiny
  i o co te mecyje, poprawienie sobie nastroju? duzi chłopcy rżnący mężów stanu...

 • ilpadrino666

  Oceniono 3 razy 3

  no i gdyby nie nowy ekran nie dowiedzielibyśmy się o tym. A Lis - cóż....

 • tegepe

  Oceniono 2 razy 2

  A gdzie w tym oświadczeniu Ziobry jest zdanie, że Wojciechowski nie zrobi mu loda????

 • rbik53

  Oceniono 2 razy 2

  .... wiedzieć a udowodnić, to dwie różne rzeczy.... to, że sąd orzekł na korzyść Ziobry nie znaczy, że Lis to wszystko sobie zmyślił.... musiał by być znacznie głupszy od Ziobry, a jak wiemy, tak nie jest.....

 • demolka666

  Oceniono 4 razy 2

  no ale to prawda przecież! zero robił nie jedno żeby zostać zerem, loda tez mógł zrobić w necie - przecież to zero jest a nie człowiek honoru

 • arvelli_net

  Oceniono 6 razy 2

  ... a może z tym lodem było odwrotnie...a może 6:9?

 • halo_kotek

  Oceniono 4 razy 2

  a za lizanie doopy też można mieć proces ?

 • duokwak

  Oceniono 3 razy 1

  Podobne sprawy toczyły się również przeciw "zerom" z PiS-u

 • halo_kotek

  0

  ja lubie kalipsiaki z galaretką a wy ??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX