B. zausznik Dorna przekazywał Kościołowi grunty - kupowali je jego pracodawcy

Były dyrektor gabinetu marszałka Sejmu Ludwika Dorna, a zarazem członek Komisji Majątkowej przekazywał Kościołowi grunty, które od razu kupowała rodzina śląskich miliarderów. W tym czasie - z zarobkami 20 tys. zł - pracował w ich firmie - podaje ?Gazeta Wyborcza?. Prokuratura zarzuca mu działanie na szkodę państwa.
Rajmund J. po wygranych przez PiS wyborach był współpracownikiem Ludwika Dorna - najpierw jako członek jego gabinetu politycznego w rządzie, później (od 2007 roku) - jako szef gabinetu marszałka Sejmu. W 2005 roku rząd wyznaczył go jako swojego przedstawiciela w Komisji Majątkowej. Zasiadał w niej do 13 lutego 2008, był też jej wiceszefem.

"Po upadku rządu PiS Rajmund J. wkroczył w świat biznesu. "Gazeta" dotarła do dokumentów, z których wynika, że 1 lutego 2008 r. został dyrektorem warszawskiego biura spółki Famur. To katowicka firma zajmująca się produkcją maszyn i urządzeń górniczych. Jej właścicielami są Jacek i Tomasz D., śląscy biznesmeni, są na listach najbogatszych Polaków" - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

"Gazeta" podkreśla, że śląscy pracodawcy Rajmunda J. musieli wiedzieć, że zasiada w Komisji (taki był wymóg w jego umowie o pracę). Opisuje też korzystne dla nich decyzje, które J. zdążył podjąć jako członek Komisji Majątkowej w niecałe dwa tygodnie, podczas których jednocześnie pracował w Farmurze i zasiadał w Komisji.

Więcej o transakcjach oraz o reakcji Rajmunda J. w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
B. zausznik Dorna przekazywał Kościołowi grunty - kupowali je jego pracodawcy
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 12 razy 12

  ... czy kamiński ze swoim aparatem represji i rozliczania złodziei nie mógł wpaść do ludwiczka o 5 rano ze strzelbami i psami?... co wtedy robił mariano?... pasjansa układał czy może z kurduplem siedzieli w szafce na buty i zaciągali się zapachami udając że jest PrawieSprawiedliwie?

 • adalbert.13

  Oceniono 9 razy 9

  W zasadzie mnie to nie dziwi, w to będzie umoczon jeszcze w cholerę polityków i samorządowców którzy
  w imię zbawienia szastali/szastają powierzonym im majątkiem. I z radosnym alleluja, ch.j z tym, że państwowe przekazywali dobra państwa w czarne łapska.
  Poraża świadomość, że żaden z xięży nie siądzie na ławie. Przykład? xi. Libera, czemu już nie kwitnie w pierdlu? W tej konkretnej sprawie. Amen.
  To mnie cieszy natomiast:
  www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,10827157.html, żądania rekompensat. Wała tam, że okres kolęd
  czyli wpływu, niepoliczalnej, nieopodatkowanej kasy od biedniejących wiernych. Jest żądanie!

 • kopandol

  Oceniono 6 razy 6

  Oto obraz żałosnego polskiego narodu, którego nie stać na zwrot majątków zrabowanych współobywatelom, a jednocześnie przymykającego oczy na wszelkiego rodzaju machloje jakiejś sekty wyznawców Krasnoludków i Krasnali.
  Może się mylę, ale obserwując historię ludzkości wydaje się, że defekt genetyczny zwany wiarą w Krasnoludki, Wniebowzięte Latawce etc. jest rugowany z puli genetycznej homo sapiens i może za 500-1000 lat pozostanie tylko szczątkowym atawizmem.

 • robert9998

  Oceniono 3 razy 3

  PO = PiS !!!
  PiS-owcy przed klerem leżeli krzyżem(chodź tam pełno rozwodników) z wodzem Jarosławem na czele.
  Premier Tusk, również przed klerem leży krzyżem z całą swą watahą(też w watasze pełno rozwiedzionych) krzyża w sali sejmowej bronią jak niepodległości -HIPOKRYCI!!!
  Wiceministrem w rządzie Tuska, od Policji musiał zostać bratanek kardynała Andrzeja Marii Deskura wysokiego urzędnika Kurii Rzymskiej. Wiceminister Michał Deskur, został odpowiedzialnym za Policje dzięki wpływom Watykanu!

 • kwapek-3

  Oceniono 2 razy 2

  Jeżeli pochodzi z korzenia "S", to nie ma się co dziwić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX