Szef SKOK jako senator będzie tworzył ustawy ws. SKOK. "Nie ma konfliktu interesów"

Prezes Krajowej SKOK Grzegorz Bierecki zasiada w senackiej komisji finansów, która będzie zajmować się ustawami dotyczącymi SKOK-ów - podaje "Gazeta Wyborcza". Nie widzi w tej sytuacji żadnego konfliktu interesów.
Bierecki to senator PiS. Zasiada w komisji finansów publicznych, na wniosek klubu PiS został jej wiceprzewodniczącym. "Problem w tym, że komisja będzie rozpatrywała projekty ustaw dotyczące SKOK-ów. Sławomir Neumann (PO), wiceszef sejmowej komisji finansów, mówi "Gazecie", że w tej kadencji będzie ich nawet kilkanaście" - czytamy.

- Zamierzamy zgłosić projekt ustawy, żeby włączyć SKOK-i do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. SKOKów będzie dotyczyła też np. ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym, którą w najbliższym czasie przyjmie rząd - mówi Neumann.

Grażyna Kopińska, dyrektorka Programu przeciw Korupcji Fundacji Batorego zwraca uwagę, że może tu dojść do konfliktu interesów, podobnie jak w przypadku innego senatora PiS prof. Henryka Ciocha, od lat związanego ze SKOK-ami. W jej ocenie obaj senatorowie powinni powstrzymać się od głosowania nad ustawami dotyczącymi SKOK-ów.

Prezes Bierecki nie zamierza tego robić ani wyłączać się z prac komisji dotyczących SKOK-ów. Przez rzecznika SKOK-ów poinformował "Gazetę", że nie widzi tu konfliktu interesów.

"W 2008 roku ówczesny marszałek Sejmu Bronisław Komorowski na pytanie o konflikt interesów w podobnej sytuacji odpowiedział, że 'doświadczenie zawodowe takiego posła może być w praktyce przydatne przy merytorycznym rozpatrywaniu projektów ustaw'. Znane Grzegorzowi Biereckiemu stanowisko reprezentanta Sejmu nie uznaje więc takiej sytuacji za konflikt interesów" - czytamy w liście rzecznika SKOK-ów do "Gazety".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Szef SKOK jako senator będzie tworzył ustawy ws. SKOK. "Nie ma konfliktu interesów"
Zaloguj się
  • anesta

    Oceniono 1 raz 1

    Dość. DOŚĆ DOŚĆ DOŚĆ!!! DOŚĆ oszustów, kombinatorów, złodziei, dość PR-u i mydlenia oczu! Kto wreszcie ograniczy ten proceder (ograniczy, bo nie wierzę, że usunie całkowicie)???? Tu cwaniaczek ze SKOK-u, tam współpracownik Dorna i Komisja Majątkowa... Ludzie, psiamać, wy nazywacie się "prawdziwymi katolikami"? Ludźmi uczciwymi i zyjącymi w zgodzie z przykazaniami????? Jesteście zakłamanymi szujami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX