"Napuszcza obywateli przeciw obywatelom" - Palikot ostro atakuje Grasia

"Urzędnik państwowy, minister w rządzie, napuszcza obywateli przeciw obywatelom - dajcie po ryju lekarzom jak Wam wypisują złe recepty! Niebywałe!" - pisze na blogu Janusz Palikot nt. Pawła Grasia ws. recept. W tytule wpisu pada niecenzuralna inwektywa pod adresem rzecznika rządu.
W swoim porannym wpisie na blogu ostro krytykuje Grasia za jego stanowisko ws. recept na leki refundowane.

Tymczasem ostatnią wypowiedzią Grasia w tej sprawie jest wpis na Twitterze, w którym poleca on nową rządową stronę dla pacjentów. Ministerstwo Zdrowia zaleca pacjentom, by nie zgadzali się na przyjęcie recepty z pieczątką "Refundacja leku do decyzji NFZ". W razie odmowy lekarza resort poleca pacjentom zgłoszenie tego do szefa lekarza, NFZ lub Rzecznika Praw Pacjenta.

"Gdy Dorn chciał lekarzy wziąć w kamasze, to media na niego napadły jakby łamał ustrój, a Grasiowi, no bo to Platforma, wszystko uchodzi na sucho! Rząd uchwalił beznadziejne prawo, złą ustawę, ale to jest prawo! Jednak nie dla Tuska! Tuskowi wolno więcej - zawieszam prawo! Kary dla lekarzy nie będą nakładane!! Niebywałe!! Doprawdy, to pełzające państwo totalitarne! Tak być nie może!" - grzmi na blogu Palikot.

Protest pieczątkowy

Prowadzący protest pieczątkowy lekarze domagają się zniesienia obowiązku wypisywania na receptach poziomu odpłatności pacjenta za leki. Wskazują też, że nie mają narzędzia pozwalającego weryfikować, czy pacjent jest ubezpieczony - a za błędną weryfikację z mocy rozporządzenia grożą im kary.

Rekomendację ws. protestu Naczelna Rada Lekarska ma wydać 13 stycznia. W czwartek prezydium Rady zapoznało się z komunikatem ze spotkania z ministrem Bartoszem Arłukowiczem, które trwały ponad siedem godzin. Po nim lekarze i aptekarze podpisali wstępne porozumienie z Ministerstwem Zdrowia; wyrażano nadzieję, że doprowadzi to co najmniej do zawieszenia lekarskiego protestu pieczątkowego.

Ministerstwo zapowiedziało, że po zawieszeniu protestu w trybie pilnym zainicjuje nowelizację ustawy refundacyjnej. Chodzi m.in. o przepisy dotyczące karania lekarzy za niewłaściwe wypisywanie recept, a aptekarzy za błędy w ich realizacji. W tej sytuacji czekano na ruch lekarzy, jednak przedstawiciele Porozumienia Zielonogórskiego i OZZL zapowiedzieli, że przed wprowadzeniem zmian nie przerwą prowadzonego od 1 stycznia protestu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
"Napuszcza obywateli przeciw obywatelom" - Palikot ostro atakuje Grasia
Zaloguj się
 • margotje

  Oceniono 10 razy 6

  Odkad siegam pamiecia, lekarz zawsze zakreslal na recepcie wysokosc odplatnosci za leki.. Wiedze na ten temat czerpal z karty pacjenta, ktora przygotowywala rejestracja (recepcja).
  Nie bardzo rozumiem o co ta zadyma? Lekarzom w Polsce poprzewracalo sie we lbach. Tu gdzie mieszkam, nie istnieja takie wynalazki jak prywatne praktyki lekrskie czy spoldzielnie lekarskie. Lekarze pracuja w szpitalach lub przychodniach i nie ma innej mozliwosci.
  Panstwo lekarstwo ma etat w szpitalu, kilka dyzurow w miesiacu (kazdy za 800 do 1200 lub wiecej zlotych, ponadto chalturza w dziesiatkach spoldzielni i bog-wie-jeszcze- jakich przychodni lekarskich.
  Poprzewracalo sie we lbach panstwu lekarstwu. Niechby sie rzad raczej oielegniarkami zajal,, a nei ta biala mafia!

 • adalbert.13

  Oceniono 7 razy 5

  Najchętniej dałbym , cytuję : "po ryju" wszystkim politykom mieniącym się moimi obrońcami z Bożego nadania.
  Ostatnią osobą do zakapowania w tym towarzychu jest lekarz, choćby z tej prozaicznej przyczyny, że do tego czy innego muszę (w zasadzie) wrócić.
  Tu porostu na potęgę występuje pomylenie pojęć kto jest dla kogo i za czyje pieniądze. Cały czas toczy się
  gra pacjentem, petentem, obywatelem, wyborcą. Zaczyna to być męczące.
  A Tusk` należy się koniec okresu ochronnego i potężna fala niezadowolenia. Malutki putinek.
  Przypominam wszystkim PT Użytkownikom, że związki zawodowe lekarzy każdej maści będą nadal pyskować bo zbliża się im okres wyborczy do władz. I każdy chce coś ugrać. M. in. na pacjencie! I tyle.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 1 raz 1

  Arłukowicz to polityczna prostytutka i dla obywatela Tuska - "Zderzak". To jest jasne i nie ma co więcej na ten temat pisać.
  Problemem jest to, iż PO upierając się przy debilnych zapisach ustawy autorstwa Obywatelki Kopacz (To była Minister Zdrowia - obecnie tchórzliwie unikająca jakichkolwiek wypowiedzi, bo odpowiedzialność to dla niej obce pojęcie) po pierwsze się ośmiesza, a po drugie generuje podejrzenie, iż "podrzuca" temat zastępczy mający "przykryć" inne nieprzyjemne dla obywateli polityczne posunięcia.
  Tusk powoli zaczyna się kojarzyć z Cyrankiewiczem, który też nieposłusznych acz rozumnych ludzi chciał bezpardonowo karać, na przykład ucinając ręce.
  Świetny przykład na to jak "Wadza" degeneruje.

 • yerry46

  Oceniono 6 razy 0

  Palikot ma racje! Ta racja nie dotyczy tylko sprawy recept refundowanych. Dewiza "dziel i rzadz" jest nadzwyczaj skutecznie realizowana przez wszystkie dotychczasowe rzady III RP. Nie ma chyba dzis w Europie bardzdziej podzielonego na wszystkich polach i zatomizowanego spoleczenstwa. To, w polaczeniu z niszczeniem autorytetow i brakiem charyzmatycznych, ogolnie szanowanych przywodcow i organizacji, bardzo sie kiedys moze zemsci na Polsce i polskim narodzie. Nie pozwalajmy na dalsze podzialy, stawiajmy tam gdzie tylko mozna na wspolprace i zespolowosc. Miejmy instynkt samozachowawczy - nie pozwalajmy soba manipulowac!

 • brenda11b

  Oceniono 6 razy 0

  Palikot naucz się czytać ze zrozumieniem!!! nikt nie napuszcza obywateli na lekarzy tylko nam się należy refundacja, płace składkę zdrowotną z emerytury i z działalności gospodarczej. Mam dosyć lekarzy terrorystów, gdy mój mąż był w szpitalu musiałam dać kopertę bo lekarz przez 2 dni szukał leku a mój maż coraz gorzej się czuł !!! Miał problemy z oddychaniem dostał tlen i nic poza tym, dopiero moja wizyta pomogła

 • trajkotek

  Oceniono 7 razy -1

  Palikot oburzony! Piekny to widok - jeszcze niedawno jemu bylo wolno więcej, bo z platformy ...
  Teraz GURU wiele ryzykuje ...

  glosmichnika.blox.pl/2012/01/Guru-Aghoreshwar-Baba-Palikot.html
  .

  .

  .

  .

  .

  .

 • j4s4

  Oceniono 5 razy -1

  ... ja chętnie mianuję się sierżantem i wezmę na szkolenie rekruta Grasia! Przeczołgam go tak jak na to zasługuje! Na koniec wyślę go na testy IQ i "wystawię" recepte na kwas glutaminowy!

 • qkazu

  Oceniono 6 razy -2

  Palikot się chyba wk***, hu* z tym czy ma rację czy nie pi*** głupek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX