Poseł Ruchu Palikota broni telewizji Trwam: "Robi dużo dobrego dla ludzi"

Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota niespodziewanie wstawił się dziś zdecydowanie za telewizją Trwam, której nie przyznano koncesji na miejsce na multipleksach cyfrowych. - Nikt mnie nie może podejrzewać o to, że jestem sympatykiem ojca dyrektora Rydzyka, ale dla mnie to jest absolutnym skandalem... Siłą demokracji jest pluralizm - mówił dziś w Radiu ZET Rozenek.
KRRiT odrzuciła ostatnio wniosek fundacji ojca Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis o koncesję na miejsce telewizji Trwam na multipleksach cyfrowej telewizji naziemnej, która uprawnia do nadawania programów w technologii cyfrowej. Dziś w programie "Siódmy dzień tygodnia" tę decyzję ostro skrytykował poseł Ruchu Palikota, Andrzej Rozenek.

"Nie zamykajmy nikomu ust"

- Radio Maryja i telewizja Trwam robią wiele dobrego dla ludzi obłożnie chorych, którzy potrzebują pociechy religijnej, im to jest potrzebne. Ja nie muszę włączać telewizji Trwam, ale dajmy szansę, żeby istniało pełne spektrum polityczne w mediach. Nie widzę powodu, żeby komuś zamykać usta - argumentował.

Rozenka poparli też inni goście Moniki Olejnik, w tym Marek Siwiec z SLD. Eurodeputowany przyznał, że choć sam nie ogląda telewizji o. Rydzyka i w przeszłości były na nią skargi, to "jeśli 10 proc. ludzi w Polsce chce słuchać takiej stacji, to obowiązkiem władzy jest stworzenie takiej ramy, aby ta stacja działała". Siwiec jednocześnie zaznaczył, że obowiązkiem nadawcy jest z kolei działanie zgodnie z prawem.

TV Trwam niewiarygodna finansowo?

Adam Hofman z Prawa i Sprawiedliwości ocenił, że "wszyscy ci, którzy są poza głównym nurtem medialnym, są przez obecną władzę... traktowani tak, jak są traktowani". - Telewizja Trwam, której serwisy informacyjne są dużo bardziej obiektywne niż niektórych stacji prywatnych, a na pewno telewizji publicznej, nie znalazła uznania i bardzo mi z tego powodu przykro - skwitował rzecznik PiS-u.

Decyzji KRRiT starała się tymczasem bronić Joanna Kluzik-Rostkowska z Platformy, która tłumaczyła, że telewizja Trwam nie przedstawiła na czas dowodów na swoją wiarygodność finansową. - Są procedury odwoławcze i z tego, co wiem, telewizja Trwam ma pełne prawo z nich skorzystać i to zrobi - zaznaczyła. Na pytanie, czy sama uważa, że telewizja o. Rydzyka dalej powinna istnieć, odpowiedziała: "Tak, oczywiście, że tak".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Poseł Ruchu Palikota broni telewizji Trwam: "Robi dużo dobrego dla ludzi"
Zaloguj się
 • duchkotaprezia

  Oceniono 3 razy 3

  Rozenek wie co mówi. Radyjo z jednej strony ma swoich bezkrytycznych wyznawców ale z drugiej strony jak nikt inny nagania elektoratu Palikotowi. Jest to podobny efekt jak ten z PiS-em i PO ...im więcej pisowcy kłapią dziobami , tym bardziej utrwalają władzę PO . W interesie RP jest rozszerzanie "siły rażenia" Rydzykowych mediów. Gdyby tak jeszcze Natanek miał swoją Tivi.............

 • marika-live

  Oceniono 2 razy 2

  @duchkotaprezia
  Masz rację, PO też jest tak silna m.in. siłą Radia Maryja, Rydzyka i TV Trwam. Dlatego powinno im bardzo zależeć aby te medium istaniały. Taka prawda....

 • arvelli_net

  Oceniono 2 razy 0

  ... alkohol szkodzi i na rozum i na serce, schizofrenia polityczna w partii jedynie słusznej, bo wodzowskiej, trwa.... i trwa mać... ojciec dyktator i janusz palikot oraz współpracownicy pokazali swoim wyborcom że mają ich w "głębokim poważaniu"... następne wybory palikot zaliczy tylko przy pomocy (od)głosów wibratorów.

 • atleista

  0

  Czemu na zdjęciu do artykuły o TV Trwam widać posła Rozenka w otoczeniu dysków twardych? Może ktoś mi to wyjaśnić? :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX