''Broń w debacie publicznej to szantaż'' [KOMENTARZ]

- To smutne, że ktoś używa w debacie na ważny temat takiego argumentu. Sięga po broń. Dla mnie jest to niedopuszczalne - mówi w TOK FM Agata Nowakowska z ?Gazety Wyborczej?.
- To smutne, że ktoś używa w debacie na ważny temat takiego argumentu, że sięga po broń. Dla mnie jest to niedopuszczalne - mówiła. - To szantaż, który prok. Przybył usiłował zastosować w tej dyskusji - dodała.

- Nie zgadzam się na szantaż. Nie chce w ten sposób rozmawiać o tym, czy prokuratorzy mieli prawo znać treść sms-ów czy nie. Nie zgadzam się na to, by osoba, która jest zwierzchnikiem prok. Przybyła, powiedziała, że postępował etycznie, że bronił honoru żołnierza - mówiła Agata Nowakowska z "Gazety Wyborczej", komentując słowa zwierzchnika prok. Przybyła, gen. Krzysztofa Parulskiego.

Nagłośnienie sprawy prokuratury

Podobny watek poruszył dziś Adam Hofman z PiS. - Wydaje się, że to samookaleczenie czy strzał do siebie, miał - a jest też taka hipoteza - nagłośnić sprawę - stwierdził Adam Hofman w TOK FM. - Rzeczywiście w jego [płk. Przybyła - red.] oświadczeniu pojawiają się różne tezy. Moim zdaniem trzeba potraktować to jako całość - podkreślał polityk PiS. W jego opinii sytuacja w prokuraturze wojskowej zmusza do zastanowienia, czy nie powinno się jej włączyć do prokuratury cywilnej, podległej bezpośrednio prokuratorowi generalnemu.

Jednym z wątków wczorajszego oświadczenia płk. Przybyła była niezgoda na likwidację prokuratury wojskowej. Prokurator mówił: "Proponowane przejście prokuratorów wojskowych do cywilnych struktur prokuratury jest rozwiązaniem nieprawidłowym. Sprawy karne dotyczące wojska rozmyją się w setkach innych i nie będzie już możliwości prowadzenia śledztw z taką dokładnością i skrupulatnością jak dotychczas. Jako Prokuratorzy Wojskowi prosimy o poszerzenie kompetencji, umożliwiającej nam ściganie wszystkich przestępstw popełnianych na szkodę Wojska Polskiego. To rozwiąże problem równomiernego obciążenia sprawami z Prokuratorami Powszechnymi".

Ruch Palikota w sprawie płk. Przybyła domaga się powołania komisji śledczej twierdząc, że postrzelenie się to gest rozpaczy wobec korupcji w armii. - Nie byłbym zdziwiony, gdyby argument był prawdziwy - komentował to w TOK FM Hofman. - Z drugiej strony żadnych rewelacji czy spektakularnych zatrzymań nie słyszałem, dlatego jak pan płk. Przybył mówi o ujawnieniu wielkich nadużyć, to nie pamiętam takich spektakularnych akcji. Być może jest to tylko próba zatrzymania tego, co już nieuniknione, czyli likwidacji prokuratury wojskowej - podsumował poseł PiS.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (35)
''Broń w debacie publicznej to szantaż'' [KOMENTARZ]
Zaloguj się
 • druz_2

  Oceniono 10 razy 2

  Smutne jest to, ze pani Nowakowska tak to postrzega - może będzie pani tak łaskawa i wysili swoje szare komórki - dzięki temu ( być może) zakiełkuje w pani myśl, iż ten dramatyczny ruch ze strony pana Przybyły to zwyczajnie akt desperacji wobec tego co się dzieje? że to być może ostateczne "memento" wobec braku możliwości ukazania prawdy o sytuacji?
  O jakim to szantażu szanowna pani pisze? - Człowiek dokonuje zamachu na własne życie bo chce szantażować?
  W takim razie mnisi buddyjscy z Tybetu dokonujący samopodpalenia są również szantażystami...
  Brawo pani Nowakowska - no cóż- z kim przystajesz takim się stajesz, lub jak kto woli wchodząc miedzy wrony trzeba krakać jak one ( w końcu pryncypałowie to czytają).
  P.S.
  Pani się lepiej ustosunkuje do postawy swoich kolegów po fachu w reakcji na to co zastali wchodząc do pomieszczenia po usłyszanym huku - są tego dowody..
  Tu też się pani z nimi solidaryzuje?

 • adalbert.13

  Oceniono 4 razy 2

  Niebywale to wszystko prymitywne.
  To co mówi Hofman to kolejny dowód na zblatowanie się dziennikarzy z politykami. To samo
  mówił w radio Warzecha Łukasz.
  A mnie momentalnie nasuwa się podobieństwo ze sprawą śp. Leppera, gdzie niemal z automatu mataczył
  Sakiewicz Tomasz.
  Czwarta władza g.ienka zasadza + nieszczęsny Czuchnowski nie potrafiący trzymać języka i uchylający
  rąbka warsztatu.
  Czarny obraz dziennikarstwa się wyłania, ponury.

 • plam

  Oceniono 1 raz 1

  Czy wyście wszyscy oszaleli? Macie pretensje do tego człowieka, że się nie zabił i drwicie z niego z tego powodu?!
  Pani redaktor, czy gdyby próba samobójcza się powiodła też komentowałaby to Pani, jako niedopuszczalne używanie broni w debacie publicznej?

 • 17summerfield

  Oceniono 3 razy 1

  A ja się zastanawiam czy Pani Agata ma jakiekolwiek pojęcie o honorze. Bo o honorze żołnierza to z góry zakładam, że nie. Nie wspominając już o oficerze ...

  A i jeszcze jedna sprawa ...
  Czy przypadkiem nie można by "szantażem" nazwać nagonki medialnej ? Skoro pojęcie szantażu jest tak pojemne ... ?

 • kacze_buty

  Oceniono 3 razy 1

  ale jeszcze gorszą mendą jest ta szmata z prokuratury ktora sprzedaje informacje pismakom za flaszkę

 • rosomak_1

  Oceniono 9 razy 1

  Media nich wreszcie dadzą spokój temu człowiekowi. Chyba tak po ludzku wypadało by zamknąć się na jakiś czas i nie zabierać głosu w sprawie, w której doprowadzili człowieka do tragedii. TO obrzydliwe, co wyprawiają dziennikarze!

 • zbi153

  Oceniono 5 razy 1

  Co dziennikarze chcą z butami włazić wszędzie i jeszcz pieprzą że są ponad prawem. nie będzie zgody na takie postępowanie.

 • sportif

  0

  a kto to jest ta Nowakowa?

 • scyro_prowda

  Oceniono 4 razy 0

  A kto to jest Agata Nowakowska???
  I czemu jej zdanie jest tu cytowane???
  Każdy ma prawo do własnego osądu, ale co kogo obchodzi zdanie jakiejś pani Nowakowskiej???
  I co może wnieść do sprawy jej nie zgadzanie się???

  Niech sobie swoje zdanie trzyma dla siebie albo do swoich artykułów, których na pewno nie przeczytam!!!

  A do takiego zachowania jak ten pułkownik trzeba mieć po prostu Jaja!!!,
  czego fizjologicznie, jak i mentalnie tej pani brakuje!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX