Sikorski nagle podczas debaty: W miejscu Pałacu Kultury powinien powstać...

Debata o prezydencji. Minister Radosław Sikorski mówi o naszych sukcesach. Dziękuje za uwagę. I nagle na koniec dodaje: - Ponadto uważam, że w miejscu Pałacu Kultury powinien powstać park centralny dla Warszawy. Szef MSZ już wcześniej przekonywał: Pałac Kultury i Nauki należy zburzyć.
Debata o tym, co zrobić z Pałacami toczyła się nie raz. Były pomysły, żeby budynek ozdobić bluszczem, pomalować na kolorowo i zbudować na jego szczycie designerski hotel. Albo po prostu Pałac zburzyć, a w jego miejscu stworzyć jezioro lub park. Zwolennikiem parku jest Radosław Sikorski, co niespodziewanie zadeklarował w Sejmie.

Zaskakująca deklaracja w Sejmie

Podczas podsumowania polskiej prezydencji mówił: - Przez ten czas nabraliśmy niezbędnego doświadczenia. Polska pokazała, że jest zdolna do grania w pierwszej lidze. Dziękuję - zakończył minister. Rozległy się brawa. Lecz jednak nie. To nie koniec. Sikorski - zanim zdążył zejść z mównicy - rzucił jeszcze: - Ponadto uważam, że w miejscu Pałacu Kultury powinien powstać park centralny dla Warszawy.Sikorski od dawna: Zburzyć Pałac!

To już kolejna taka deklaracja ministra Sikorskiego. Podobny apel wystosował w 2011 roku. Także podczas debaty sejmowej. - (...) Panie Marszałku, uważam, że Pałac Kultury powinien zostać zburzony. - Zburzmy Pałac - mówił wcześniej, w 2009 roku, w jednym z wywiadów.

- Zburzenie PKiN powinno być polskim Murem Berlińskim. To jest bardzo nieekologiczny budynek, który marnuje energię. Za chwilę będzie trzeba dokonać tam kapitalnego remontu - to może kosztować dziesiątki, może setki milionów złotych. A w tym miejscu lepszy byłby park. Z trawką, ze stawem, gdzie warszawiacy mogliby chodzić na pikniki - deklarował. I rozpętał burzę.

Pomysł spotkał się z błyskawicznym sprzeciwem internautów - na Facebooku od razu powstała grupa "Nie" dla burzenia Pałacu Kultury. A na ścianach mieszkań warszawiaków oraz w środkach komunikacji miejskiej zaczęły pojawiać się wlepki:

Kliknij, by obejrzeć galerię

Jak słyszę wszystkie te głosy, że Pałac trzeba zburzyć, to myślę ze ci ludzie najpierw powinni zburzyć swój sposób myślenia - mówił Bartosz Łukasiewicz (rocznik 1981), autor grafiki.

A Wy? Sikorski czy Łukasiewicz? Pałac czy park? Zapraszamy do dyskusji.

Pałac Kultury ma 57 lat

Pałac Kultury i Nauki został oddany do użytku w 1955 roku (Poprzednio nosił nazwę Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina). Wzniesiono go jako "dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego''. Jest to najwyższy budynek w Polsce i najbardziej charakterystyczna budowla w stolicy.

Teraz po Pałacem odbywają się największe imprezy w mieście m.in. koncert inaugurujący polską prezydencję.

Co Warszawa powinna zrobić z Pałacem Kultury i Nauki?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (527)
Sikorski nagle podczas debaty: W miejscu Pałacu Kultury powinien powstać...
Zaloguj się
 • 123waz

  Oceniono 28 razy 18

  jednak,miał rację Palikot, który w swojej ksiazce powiedzial,ze jest coś niepokojacego w Sikorskim. I ja to potwierdzam, jego dziwne wypowiedzi sugerują,ze ma PROBLEM

 • popijajac_piwo

  Oceniono 20 razy 14

  Mam lepszy pomysł: zburzyć ten paskudny okrąglak na Wiejskiej. A lokatorów przepędzić z kraju.

 • swiniotop

  Oceniono 30 razy 14

  A ja uważam, że ktoś kto wychowywał się poza Polską, kto wybrał łatwiejszy chleb i dla dobrych koneksji ożenił sie z nijaką Applebaum, miał 2 obce obywatelstwa NIE MA PRAWA wypowiadać się w sprawach mojego miasta, mojej stolicy, mojego miejsca urodzenia. To miejsce trzeba kochać. Dla mnie to jest to najemnik na stanowisku Ministra.

 • dr.europa

  Oceniono 15 razy 13

  Genialne! Od teraz cala Polska zapie... na park dla warszawiakow. PO, wy to maci leb do interesow!

 • nieleming80

  Oceniono 21 razy 13

  Nie jestem z Warszawy ale uważam, że Pałac Kultury powinien zostać włączony do grupy obiektów wymagających ochrony przed temu podobnymi debilami w kolejnych nieudolnych rządach naszej kochanej Polski.

 • shuman71

  Oceniono 15 razy 13

  Jak talibowie posągi Buddy w Afganistanie... co komu przeszkadza pomnik minionych czasów ?
  Czy obozy w Oświęcimiu też trzeba wyburzyć bo źle źle się kojarzą?
  Nie róbmy się ludem zacofanym, zabobonnym i prymitywnym, nie bójmy się naszej przeszłości!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX