Palikot w TOK FM: Schetyna i Gowin dokonaliby rokoszu. Pod pokrywką w PO kipi

- To jest kwestia momentu, kiedy kryzys w PO się ujawni - mówił w TOK FM Janusz Palikot, lider Ruchu Palikota. - Tusk przyjął metodę ?dziel i rządź?. Rozbija regionalne drużyny, które, sparaliżowane, nie są w stanie się zbuntować - dodał.
- Platforma jest w absolutnym kryzysie - ocenił w Poranku TOK FM szef Ruchu Palikota. Jego zdaniem, to tylko kwestia czasu, jak ten kryzys się ujawni. Doprowadzić do tego miałby albo spadek notowań partii, albo "jakieś zachowanie Pawlaka".- Grzegorz Schetyna i część jego środowiska tylko czeka na tego typu okoliczności - uważa Palikot. - Przykładowo: gdyby doszło do koalicji PO z Leszkiem Millerem, to Platforma tego nie przetrwa. Tusk o tym wie. Miller o tym też wie. Schetyna, Gowin dokonaliby wtedy poważnego rokoszu.

"Komorowski się zorientował..."

Zdaniem Palikota również prezydent Bronisław Komorowski zaczyna być coraz bardziej aktywny w polityce wobec Platformy Obywatelskiej. - Zorientował się, że Tusk może być kandydatem PO na prezydenta - komentuje szef RP. - Jeżeli prezydent nie pozyska części Platformy albo do wyborów parlamentarnych dojdzie przed 2015 rokiem, to będzie skazany na konkurowanie z Tuskiem. Z całym dramatyzmem tej sytuacji - przewiduje Palikot.

Dodał, że w tej sytuacji prezydent "będzie elementem gry środowiska Schetyny". - Próba "uplatformienia" Kancelarii Prezydenta to elementy pokazujące, że Komorowski wszedł do gry - podkreśla polityk.

Tusk przyjął metodę "dziel i rządź"

Według Palikota, premier Donald Tusk umacnia swoją pozycję w PO. - Przyjął metodę "dziel i rządź". Nawet swoim ludziom z zarządu partii zrobił różnego rodzaju nieprzyjemne rzeczy, np. poprzez powoływanie wojewodów, awanse. Zrobił to, żeby rozbić regionalne drużyny, które sparaliżowane tymi ruchami nie są w stanie się zbuntować - mówił w TOK FM Palikot.

Jak sytuacja w PO wygląda teraz? - Wszyscy się boją jakiegokolwiek ruchu, bo zaraz się wylatuje - jak Rapacki - lub zostaje się zdegradowanym - jak Schetyna. To doprowadziło do pełnej władzy Tuska w PO.

Nie będzie integracji RP z SLD

Prowadzący Poranek Jacek Żakowski zapytał również Janusza Palikota o jego zamiary zmiany nazwy partii i współpracę z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. - SLD nie jest zdecydowane na jakąś poważniejszą integrację - zaprzeczył od razu lider Ruchu Palikota. Dodał jednak: - To będzie jakieś luźniejsze porozumienie w formie jakiegoś komitetu wyborczego, a nie prawdziwe zjednoczenie. W związku z tym nie ma sensu zmieniać nazwy partii, tym bardziej, że rodzi to dużo komplikacji dotyczących strony finansowej - zastrzegł.Palikot zaznaczył, że jego partia jest skłonna do ryzyka poniesienia ewentualnych kosztów, ale "gdybyśmy naprawdę widzieli, że powstaje nowa, bardzo szeroka formuła lewicowa". - Ale niech Leszek Miller jeszcze pojeździ po Polsce, zobaczy, jak tam wyglądają struktury. Niech zobaczy, czy coś tam da się jeszcze zrobić i jesienią wrócimy do tego. Dzisiaj uważam, że nie ma istotnych powodów dokonania zmiany. Liczyłem, że będą. Trochę jestem rozczarowany, ale też rozumiem, że SLD potrzebuje więcej czasu do autentycznego rozpoznania sprawy.

Czemu Sojusz się waha? - Cały czas SLD jest kokietowane przez PO iluzją koalicji. Dla Millera jest to potrzebne, żeby pokazać rozsypującym się strukturom, że jest jeszcze jakaś gra do rozegrania. On chętnie w tym uczestniczy. I to mu blokuje prawdziwe rozmowy z nami. Jak się okaże, że Tusk tylko gra Millerem, żeby dusić Pawlaka, to też to będzie wyglądało inaczej. Dajmy nowemu, świeżemu przewodniczącemu SLD kilka miesięcy - podsumował Palikot.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (123)
Palikot w TOK FM: Schetyna i Gowin dokonaliby rokoszu. Pod pokrywką w PO kipi
Zaloguj się
 • fred_die

  Oceniono 7 razy 5

  PO nie ma już nic do zaoferowania wyborcom, reform żadnych nie przeprowadzili i nie przeprowadzą, kosmetyka to nie reformy. Szkoda tylko ze nie ma w Polsce elit które byłyby zdolne zadbać o państwo a nie li tylko o swoje interesy albo o zgrozo interesy kościoła.

 • gucio-2

  Oceniono 6 razy 4

  gowin to idiota, wczoraj w tv twierdzil ze jest emanacja narodu a ja twierdze ze mu klechy wsadzily krzyz w odbyt dluzszym koncem ze az dotarl do muzgu i go laskocze

 • prolemur

  Oceniono 12 razy 4

  nieudaczna peowska banda odejdzie niebawem żegnana gwizdami, ale ile jeszcze do tego czasu zdąży spieprzyć tego nie wie nikt

 • somekindofhope

  Oceniono 5 razy 3

  To o czym mówi Palikot, to są konsekwencje systematycznej destrukcji państwa przez polityków. Przez to, że w sposób absolutnie bezwzględny walczą o władzę nie tylko w ramach koalicji i opozycji, ale przecież i we własnych partiach mamy tak słabe państwo. Władza, władza i jeszcze raz władza dla samej władzy. Interes publiczny jest całkowicie zmarginalizowany w całej działalności polityków w tym kraju. Schetyna, Tusk, Kaczyński, Ziobro, Pawlak - wszystkim tym ludziom w swojej bezwzględnej grze w niszczenie siebie nawzajem chodzi tylko o teraźniejsze własne interesy polityczno-koteryjne. Polak to jest typ genetycznie stworzony do kreowania chaosu i anarchii oraz niszczenia własnego państwa.

 • janan2

  Oceniono 11 razy 3

  Ma rację Palikot.Każdy może sobie gdybać,czy wylewać pomyje na niego.Ale najbardziej wiarygodna ocena.PO ślizga się na nic nie robieniu i urlopach "przywódcy".Jakoś tak mu się utrwaliło od słońca Peru.Już widać,że nie tędy droga.Obietnicami daleko nie zajedzie,a reformy konieczne już powinny być trzy lata temu.Póki co jest gadane,obiecywane a powiedzmy rak biurokracji zżera kraj.Z nietykalną była minister od gniotów w służbie zdrowia jest jak widać,cierpią pacjenci.A tu zamiast odpowiedzialności kopniak w górę,więc same swojaczki.To musi się przełożyć na sytuację,bo jest nie do przełknięcia.Podobnie KRUS,kosmetyka i jakby tu coś zrobić żeby nic nie robić.Jedną ręką odebrać,a drugą dodać.Dużo by tak można wymieniać,więc i kocioł zaczyna bulgotać.Koalicja bardzo słabiutka,szybciutko do obalenia.Problem tylko ile generalissimus OSP wytrzyma,no i z pisuarem,który z tym prezesem ma szanse tylko wszystko przegrywać jak leci.Ale to się może zmienić i wszystko trzeba będzie zaczynać od nowa.Palikot i Komorowski mają rację.Dziel i rządz już było,zgrane,nic nie robienie też bokiem wyjdzie.

 • wincenty_o

  Oceniono 4 razy 2

  To co Palikot mówi o PO to są jego pobożne życzenia a nie realistyczna prognoza.
  Jeszcze kilka odkrytych i przykrytych afer, kilka takich "reform" PO jak ta z "refundacją leków" itp., a prości ludzie zmiotą rządzącą ekipę.
  Kryterium uliczne to jest dziś realne zagrożenie dla ekipy z PO a nie zabawy we wdupniaka i salonowca .

 • prezeswalter

  Oceniono 3 razy 1

  To wina nieudacznika Kaczyńskiego,to on rządził Polską przez ostatnie 4 lata.

 • prezeswalter

  Oceniono 5 razy 1

  Jedyne ,,reformy,, Tuska to podniesienie podatków i składki do ZUS

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX