Błaszczak: Wyciągnąć konsekwencje wobec polityków za tezę, że gen. Błasik był w kabinie

Powinny zostać wyciągnięte wnioski w stosunku do polityków, którzy zgodzili się na rosyjską wersję przyczyn katastrofy smoleńskiej - twierdzi Mariusz Błaszczak w PiS. Odnosił się w ten sposób do doniesienia ?Rzeczpospolitej?, że zidentyfikowany wcześniej w kabinie pilotów głos nie należał do generała Błasika.
Zdaniem Mariusza Błaszczaka obala to tezę, którą Rosjanie postawili zaraz po katastrofie, o naciskach na pilotów, żeby lądowali na lotnisku w Smoleńsku niezależnie od warunków pogodowych.

- Ta teza była upowszechniana już kilka godzin po katastrofie, a więc zrzucanie winy ze strony rosyjskiej na polskich pilotów, jest nikczemnością. Powstaje pytanie, dlaczego władze polskie przystały na tę tezę rosyjską i przez lata tę tezę podtrzymują - mówił w Radiowej Trójce szef klubu parlamentarnego PiS.

Jego zdaniem powinny zostać wyciągnięte wnioski w stosunku do niektórych polityków. - Tu chodzi o wiarygodność polityczną, o to jakie przyświecały im interesy - powiedział. Mariusz Błaszczak tłumaczył, że należy wyjaśnić, czy politycy mówili tak, bo bezwiednie powtarzali to, czego sobie życzyli Rosjanie, czy też była to gra polityczna. Dodał, że sam nie ma wątpliwości, że w przypadku katastrofy smoleńskiej mamy do czynienia z odpowiedzialnością polityczną.

Pytany o to, czy należy powołać w tej sprawie komisję śledczą Mariusz Błaszczak powiedział, że przy obecnym składzie Sejmu powołanie takiej komisji nie ma sensu. - Komisja może powstać tylko wtedy, gdy większości w Sejmie nie będą mieli ci, którzy rządzą dziś Poską, bo odpowiedzialność polityczną za to co się stało 10 kwietnia 2010 roku to oni ponoszą - powiedział szef klubu PiS.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Błaszczak: Wyciągnąć konsekwencje wobec polityków za tezę, że gen. Błasik był w kabinie
Zaloguj się
 • dumpty

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedy wreszcie Nasz Ukochany Zbawca Ojczyzny, Pan Nadpremier (oby żył wiecznie!) przyzna, że sam jest winien wymuszając na św. pam. braciszku imprezę przykrywającą propagandowo wizytę Tuska w Katyniu. Ale czego się nie robi dla WADZY.... a generała w ogóle w samolocie (nie mówiąc o kokpicie) nie było! KGB podrzuciło po fakcie... żeby zbezcześcić. Nie wierzycie? Zapytajcie Gazetę Polską!

 • rezun-one

  Oceniono 2 razy 2

  No i koniecznie odizolować w psychiatryku tych którzy twierdzą że go tam nie było.
  Wpadł tam na chwilkę po śmierci?

 • demolka666

  Oceniono 2 razy 2

  glista pisowska, najbardziej śliski ze śliskich, czegoś się domaga ale nie wie czego... - błasik BYŁ w kokpicie, mógł mówić coś innego ale na pewno milcząco PILNOWAŁ pilotów - czy taki śliski robak jak błaszczak tego nie kuma?

 • czarna.beata

  Oceniono 2 razy 2

  ...Błaszczak poczekaj na konkrety nie wyrokuj ,może sie okazać że to Kaczyński tam był!!!!!

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 2 razy 2

  "Wyciągnąć konsekwencje wobec polityków za tezę, że gen.(...) był w kabinie" - to przede wszystkim uderza w
  Ka-Czo`ra będącego apogeum "podmiotu błogosławionego i chwalebnego, dogłębnie zranionego, który domaga się rekompensaty od reszty świata" albowiem on WYSŁAŁ brata z orszakiem na przeklętą wycieczkę.

 • pepe_papa

  Oceniono 2 razy 2

  .
  .
  .
  Błaszczak, zamilcz PISSdzielski dziadu!
  .
  .
  .

 • kamilakarabasz

  Oceniono 2 razy 2

  Towarzyszu Błaszczak, co się tak asekurujecie, mówcie wprost: rozstrzelać ich!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX