Hofman i Niesiołowski u Lisa. "Premier ma nas wszystkich w... górach" vs "PiS-owskie brednie"

- Potrzebujemy międzynarodowej komisji śledczej, która zbada, co naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku. Tymczasem Donald Tusk powinien przeprosić wdowę po gen. Błasiku. Oraz być w Warszawie, a nie na urlopie w Dolomitach - takie wnioski po dzisiejszej konferencji prokuratorów ws. śledztwa smoleńskiego wysnuł w programie "Tomasz Lis na żywo" Adam Hofman z PiS-u. - Premier nie ma za co przepraszać - oponował z kolei Stefan Niesiołowski z PO.
Politycy PiS i PO komentowali nowe informacje prokuratury ws. katastrofy smoleńskiej.

Rzecznik klubu Prawa i Sprawiedliwości po raz kolejny postawił tezę, że Rosja rozpoczęła "szkalowanie polskiej marki już minuty po katastrofie smoleńskiej" i kontynuowała je w raporcie MAK-u, czemu Polska w ogóle miała się nie przeciwstawić.

Stefan Niesiołowski zaapelował do przedstawiciela opozycji o "niepowtarzanie tych PiS-owskich kłamstw". - Polska nie odpowiada za raport rosyjski i nie może Rosji nic dyktować - podkreślał.

"Radziecki MAK atakuje polską markę"

Adam Hofman zarzucał Donaldowi Tuskowi, że ten zawsze znajduje się w krytycznych momentach na urlopie. - Premier jest w Dolomitach, wtedy (podczas prezentacji raportu MAK-u - red.) był w Alpach. (...) Premier ma nas wszystkich... w górach! - skwitował. - Dziś zamiast głosem premiera przepraszać polskiego oficera, bo to się należy wdowie po generale Błasiku, i ratować polską markę atakowaną przez radziecki MAK, premier przebywa znowu na urlopie - dodał.

Przyciśnięty przez prowadzącego rzecznik PiS-u przyznał, że Tusk powinien przeprosić "nie za swoje uczynki", ale za to, że stwierdzenia MAK-u przebiły się do opinii międzynarodowej, a polski premier "nie podjął wystarczająco szybkich starań, aby te stwierdzenia sprostować", bo "nie wrócił na czas z urlopu". - A dziś, zamiast samemu zająć stanowisko, wysyła tutaj Stefana Niesiołowskiego ze wszystkimi jego fobiami antysmoleńskimi i zacietrzewieniami - oskarżał.

"Premier nie ma za co przepraszać"

Wicemarszałek Sejmu natychmiast zareagował na te słowa: - Niech pan skończy lać wodę i te brednie. - Polityk Platformy powtórzył także, że Donald Tusk nie będzie nikogo przepraszał. - Jest taka zasada, że jeżeli ktoś ma kogoś przeprosić, to musi mieć za co przepraszać - oświadczył. - Jeżeli ktoś może przepraszać, to powinni to zrobić eksperci, którzy źle odczytali stenogramy, choć pewnie pracowali w najlepszej wierze - dodał.

Stefan Niesiołowski nie zgodził się także, że obecna sytuacja wymaga powołania kolejnej - międzynarodowej - komisji śledczej. - Nie ma żadnego sensu. Co ta komisja miałaby stwierdzić? - pytał.

"Trzeba odkłamać rosyjskie kłamstwa"

Kontrował Hofman, który stwierdził, że "Polska otrzymała bardzo potężny oręż, aby odkłamać rosyjskie tezy". Polityk PiS-u zwrócił uwagę, że dzięki dzisiejszej konferencji polskich prokuratorów zweryfikowane zostały dwa główne stwierdzenia z raportu MAK-u - że to polscy piloci popełnili błąd, a pijany gen. Andrzej Błasik wywierał na nich presję.

- Ta teza o pilotach pojawiła się już w kilkanaście minut po katastrofie, kiedy minister spraw zagranicznych w rozmowie telefonicznej z Jarosławem Kaczyńskim powiedział, że winni byli piloci - mówił Hofman. Według niego, teraz jest dobry moment, aby uświadomić opinii międzynarodowej fałszerstwa MAK-u.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Hofman i Niesiołowski u Lisa. "Premier ma nas wszystkich w... górach" vs "PiS-owskie brednie"
Zaloguj się
 • oghana7

  Oceniono 7 razy 3

  KIEDYS KACZYNSCY URLOPOWALI NA HELU CALE DWA MIESIACE .DZIS PREMIER NIE MOZE WYJECHAC NA URLOP NA TYDZIEN .NIEGODZIWCY CI PISOWCY? PREMIER PO TRUDNEJ PREZYDENCJI I DELEGACJACH NIE MOZE ODPOCZAC ,BO SWIAT SIE WALI .PREMIER TO CZLOWIEK ,NIE MASZYNA .

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 4 razy 2

  Czymuż to Antoni nie strzeli se w łeb z powodu możliwości powołania nowej komisji d/s? Opinia jego pana, że wszystko należy śledzić od nowa powinna być powodem do położenia się łbem pod tramwaj albowiem
  wnioskować należy, że praca Antoniego jest NIC nie warta i po co te hot dogi w towarzystwie tołpygi?

 • 22hanna

  Oceniono 3 razy 1

  Każdy pracujący człowiek ma prawo do urlopu, więcej Kodeks Pracy nawet nakłada taki obowiązek na pracownika. Idiotyzmy wygłaszane przez niektórych wzywające Premiera do przerwania urlopu bo jednym ekspertom wydaje się, że usłyszeli z nagrań więcej są czymś właśnie takim. Zapraszanie takiego np Pana Hoffmana czy kogoś podobnego nobilituje zwykłe prostactwo.

 • gucio-2

  Oceniono 3 razy 1

  hofman jedz w dolomity twoja zona juz tam jest i jakis antoni ja posowa

 • chri-s48

  Oceniono 3 razy 1

  "Rzecznik klubu Prawa i Sprawiedliwości po raz kolejny postawił tezę, że Rosja rozpoczęła "szkalowanie polskiej marki już minuty po katastrofie smoleńskiej" i kontynuowała je w raporcie MAK-u, czemu Polska w ogóle miała się nie przeciwstawić. "
  - trzeba było nie pchać się na obce nienawistne tereny Rosji putinowskiej ,to by teraz problemów nie było, a tak
  są niekończące się tematy do obrabiania,aż do pełnych wymiotów.

 • costa3500

  Oceniono 3 razy 1

  Odkłamać trzeba zbrodnię Katyńską której czynnym uczestnikiem był prokurator generalny ZSRR niejaki Świątkowski wujek prezesa Jarusia.

 • allemodell

  Oceniono 3 razy 1

  pisuary !!! `` w gorach`` to ma was wiekszosc ,
  hofman , nie dosc ze zbaranial i zdurnial jak przyjeczal do stolicy , to jeszcze zupelnie oslepl ,
  Premier ma przepraszac za glupote , bezprawie kaczynskich , wiekszej bredni nikt nie slyszal
  A polska marke to wy pisuary psujecie na kazdym kroku , w kazdym miejscu , w kazdej chwili , wszedzie.
  wyjatkowa kanalia

 • india.wr

  0

  Jasne, wydać kolejne miliony złotych dla fanaberii pana Hofmana, udowodnienia że białe jest białe a czarne czarne, albo na odwrót jak powiedziałby kaczynski. Nie ma co juz robić z nadmiarek kasy w Polsce

 • bodzio-z

  0

  Ryży przeprosi dopiero przed świętym Piotrem jak ten mu pokaże schody do piekła ale wtedy będzie już za póżno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX