Ruch Palikota chce innego finansowania partii. Będzie walka o 1 proc. z OPP?

PRZEGLĄD PRASY. Ruch Palikota proponuję zmianę finansowania partii politycznych - pisze "Rzeczpospolita". Stosowny projekt ma wpłynąć do Sejmu jeszcze w tym tygodniu.
Ruch Palikota chce, by obywatele mogli przekazywać 1 procent podatku na partie polityczne. Wiceprzewodniczący Ruchu Palikota Łukasz Piłasiewicz mówi "Rzeczpospolitej", że partie nie konkurowałyby z organizacjami pożytku publicznego. Jego ugrupowanie chce bowiem, by na nie też szedł 1 procent podatku, a kolejny 1 procent - na kościoły.

Jednocześnie zlikwidowana byłaby dotacja na partie z budżetu państwa. I głównie przeciw temu protestuje PO, na której poparcie Ruch Palikota liczy. Przeciwne jest również koalicyjne PSL. - czytamy.

Dotacja dla partii na ten rok wyniesie niespełna 55 milionów złotych. Ponad 34 miliony z tej kwoty otrzymają łącznie PO i PiS.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Ruch Palikota chce innego finansowania partii. Będzie walka o 1 proc. z OPP?
Zaloguj się
  • w_pracy

    Oceniono 7 razy 7

    Szanowni Państwo, to jest jedyna partia, która w ciągu miesiąca ciśnie w Sejmie projekty ustaw na podstawie wszystkich swoich obietnic wyborczych. Tego jeszcze w tym kraju nie było, aż miło popatrzeć. Bo nawet, jeśli ktoś nie popiera tych postulatów, to musi widzeć, że nie odpuszczają i pokazują swoim wyborcom, że warto było, że ktoś rusza ich sprawy.

  • jxmk

    Oceniono 1 raz 1

    Z artykułu wynika, że Ruch chce aby obywatel odpisywał łącznie 3% podatku, jeden na organizacje użytku publicznego, drugi na partie, trzeci na kościoły. Czy aby na pewno tak jest? Wydaje mi się, że procent na partie i kościoły jest wspólny - zatem artykuł wprowadzałby czytelników w błąd. Proszę o weryfikację.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX