Lis o Palikocie: Guzik mnie obchodzi, czy zapali. Gówniarstwo i dziecinada. Czas się wziąć do roboty

Tomasz Lis nie pozostawia suchej nitki na Januszu Plikocie. - Mamy trzy miesiące od wyborów, a dalej trwa ta eventowa tandeta. Guzik mnie obchodzi, czy Palikot jutro założy prezerwatywę na głowę, a pojutrze zapali. Czas się wziąć do roboty, bo na razie to gówniarstwo i dziecinada - mówił w TOK FM. Lider Ruchu Palikota przez caly tydzień zapowiadał, że dziś w Sejmie zapali jointa.


Palenie trawki w Sejmie ma być dodatkiem do złożenia przygotowanego przez Ruch Palikota projektu ustawy legalizującej marihuanę. Jeśli weszłaby w życie, bezkarnie można by było posiadać 50 gramów tego narkotyku.

Dla Tomasza Lisa zapowiedziany na dziś show Palikota to "eventowa tandeta". - Guzik mnie obchodzi, czy on jutro założy prezerwatywę na głowę, a pojutrze zapali. Czas się wziąć do roboty, tworzyć poważne zaplecze i zacząć uprawiać poważną politykę. Bo na razie to gówniarstwo i dziecinanda - komentował w Poranku Radia TOK FM.Zdaniem Lisa, Ruch Palikota musi wybrać, albo chce pozostać na dłużej w polityce i "tworzyć ekipę ludzi, którzy mogą wziąć władzę", albo skupiać się na spektakularnych akcjach - "evencikach". - Ale czym taka polityka różni się od tego, co robią marni celebryci, którzy żeby funkcjonować musza umawiać na ustawkę z tabloidami? Według mnie niczym - ocenił redaktor naczelny tygodnika "Wprost".

"Zapis bezradności"

Dla Tomasza Wołka najnowsza akcja Janusza Palikota, to dowód jego bezradności. - Okazuje się, że Ruch Palikota nie ma nic do zaproponowania. Nie stał się nową jakością w polskiej polityce - uważa publicysta.

Prof. Wiesław Władyka uważa, że palenie jointów w Sejmie zepchnie ugrupowania Palikota na margines sejmowej polityki. - To gest niepraworządności, a to w Sejmie nie przystoi - mówił publicysta "Polityki"."Lekceważenie reguł"

Dla Lisa akcję palenia jointów można porównać ze słynną akcją blokowania sejmowej mównicy przez posłów Samoobrony. - To manifestacja lekceważenia reguł, które obowiązują w Sejmie.

Jeśli lider Ruchu Palikota przeprowadzi dziś swój show może mieć kłopoty. Szef Kancelarii Sejmu będzie musiał powiadomić prokuraturę. Od decyzji śledczych będzie zależało, czy ilość narkotyków posiadanych przez polityka można uznać za niewielką. Wtedy dalszego postępowania nie będzie. Ale jeśli prokuratorzy będą mniej wyrozumiali - konsekwencje mogą być poważniejsze. Za posiadanie narkotyków grozi kara do lat 3 więzienia.

Blog na tokfm.pl: Ostentacyjne igranie z prawem jasno dowodzi uśpienia rozumu. A kiedy rozum śpi, budzą się demonyBlog na tokfm.pl: Ostentacyjne igranie z prawem jasno dowodzi uśpienia rozumu. A kiedy rozum śpi, budzą się demony

Co myślisz o performance Palikota?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (336)
Lis o Palikocie: Guzik mnie obchodzi, czy zapali. Gówniarstwo i dziecinada. Czas się wziąć do roboty
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 39 razy 31

  Może panu redaktorowi zmieniłaby się perspektywa gdyby za 50g Jamesona w szklaneczce, dostał 3 lata więźnia bez możliwości widzeń z dziećmi. Za flaszkę 0,7l już 12 lat, bo to przecież pewnikiem na handel.
  Za zapalenie marlboro możemy ustanowić nakaz meldowania się na najbliższym posterunku powiedzmy 3 razy w tygodniu. OK?

 • facet28krk

  Oceniono 38 razy 30

  Nie no zaraz. Rozumiem, że joint to evencik, ale projekt ustawy już nie. Projekt ustawy to jest konkret, a że okraszona zapaleniem to dobrze. A czy gdyby Minister Zdrowia zapowiadając ustawę sankcjonującą np system informatyczny do obsługi pacjentów, usług, elektronicznych, recept pojawił się w świetle kamer i pokazał jak przykładowy kowalski załatwi sprawę w przychodni i aptece. Byłoby i medialnie, ludzie by zrozumieli, sens i wygodę. Palik działa racjonalnie. A że nie powinno się na jednej ustawie skończyć to inna sprawa

 • nadordynariusz

  Oceniono 36 razy 26

  Panie Lis, jeszcze jedno. Dla pana Gowin popierający projekt wsadzania do więzienia ludzi za in vitro jest spoko. Ten sam Gowin twierdzący, że słyszy krzyk zamrażanych zarodków jest spoko. I ten sam Gowin zostający ministrem sprawiedliwości też jest spoko.
  Kwestia legalizacji dotyczy milionów ludzi w Polsce. To jest wymierny, fizyczny problem. Argumenty przeciwko są tak idiotyczne, że szkoda gadać. I Palikot jest zły, że tak jak może zwraca na to uwagę.
  Problem posiadania dzieci też dotyczy milionów ludzi w Polsce. A tu debilny happening Gowina jest dla pana okej.

  Doprawdy logika godna Głódzia, obłuda godna Kaczyńskiego i hipokryzja godna Ziobry. Wyśmienite towarzystwo!

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 32 razy 26

  "Gówniarstwo i dziecinada" - tak jak wasze dziennikarstwo, królowie parkietu u Kopacz na imieninach.

 • kantownik

  Oceniono 21 razy 21

  Czy ja wiem,c zy gó...arstwo...? Dla osób, które poszły siedzieć na 3 miesiace, a nawet i dłużej, takim gó...arstwem tego typu akcje na pewno nie są, Panie Lis.

 • nadordynariusz

  Oceniono 26 razy 20

  Panie Lis, ludzie którzy na Palikota głosowali właśnie takich działań oczekują. W naszym parlamencie nie da się nic wskórać innym sposobem. Wszelkie projekty lądują w zamrażarce i szkoda papieru na takie działania. W sejmie nie ma możliwości na debatę, na fakty, na opinie. Zwrócić uwagę na ważne społecznie problemy można tylko tak. Przypominam panu, że polityk ma być skuteczny, samodzielnie myślący i działający w interesie wyborców. Wolę happeningi Palikota niż pachołków z PO którzy służą do bezmyślnego naciskania przycisków podczas głosowania i pobierania wypłat.

 • wazps

  Oceniono 23 razy 19

  Rozumiem,ze jak jakis polityk przekonuje mnie,ze zygota to zywy czlowiek to jest to dorosle zachowanie,rozumie,ze jak jakis polityk przekonuje mnie,ze ustawa o lekach to juz nie jego problem bo jest teraz marszalkiem,a tak wogole to nie rozumie protestow bo ta ustawa jest super,to jest to dorosle zachowanie,rozumiem,ze jak jakis polityk przekonuje mnie,ze brzoza nie moze urwac skszydla samolotu,to jest to dorosle zachowanie,rozumiem,ze jak jakis polityk nawalony jak autobus przekonuje mnie,ze potrafi "cos tam,cos tam...",to jest to dorosle zachowanie,ale jak jakis polityk robi "przedstawienie" zeby pokazac smiesznosc polskiego prawa to jest juz gowniarstwo,panie Tomku wszyscy wiemy dla czego sejm jest okragly.

 • maly_obibok

  Oceniono 24 razy 18

  To dopiero pracowity redaktor sie odezwal! jako jedyny ma okazje przed milionami ludzi rozmawiac z Tuskiem czy Sikorskim i zamiast przygwoździc tych beznadziejnych polityków trafnymi pytaniami, dotyczącymi konkretnych spraw, tylko włazi im w dupę. Pierwszy dziennikarz obecnego reżimui czołowy w RP kłamca. Nawet w wybiórczej takie ku... nie pracują

 • alien999

  Oceniono 23 razy 17

  A mnie to obchodzi, bo w Sądy skazują do wiezienia za posiadanie jakiś ziołowych papierosów!! Interesuje mnie to, że ta ustawa niszczy życie ludzi

  T. LIS to ZERO

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX