Palikot nie zapalił, ale i tak może mieć problemy. Radzi Kopacz, by paliła jointy. "Codziennie"

Chyba żadna dotąd konferencja w Sejmie nie była tak oblegana przez dziennikarzy i fotoreporterów. Do ostatniej chwili nie wiadomo było, czy Janusz Palikot zapali skręta z marihuany. Ostatecznie nie zapalił. Ale i tak ma prokuraturę na karku.
Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście wszczęła postępowanie sprawdzające w związku z zapowiedziami Janusza Palikota, że zapali jointa w pokoju sejmowym. Uznano, że mógł promować lub reklamować środki odurzające. Grozi za to grzywna, ograniczenie wolności albo kara do roku więzienia. Janusz Palikot, który zapalił świeczkę z marihuaną zamiast skręta jest jednak ze swojej akcji zadowolony.

- Osiągnęliśmy cel, przedstawiliśmy projekt ustawy i nagłośniliśmy sprawę legalizacji marihuany jak nigdy wcześniej - mówił po happeningu Janusz Palikot. - Pokazaliśmy chyba absurdalność tej sytuacji, tej niby posiadanie jednego jointa jest dopuszczalne, bo widzimy, że nie jest dopuszczalne.

- Myśmy zapalili marihuanę, zapaliliśmy kadzidełko z liśćmi marihuany. Oczywiście musieliśmy zastosować taki trik. Gdybyśmy wyciągnęli marihuanę dopiero byłaby zadyma - mówi Palikot.

"Niech pali codziennie. Tego życzę pani marszałkini"

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz złożyła do prokuratury zawiadomienie o zamiarze popełnienia przestępstwa, poinformowała też o sprawie Prokuratora Generalnego.

- Niech sobie zapali codziennie jointa, ci którzy używają mówią, że to wprawia w dobry humor. Tego życzę pani marszałkini - mówi Palikot zaznaczając, że sam nie pali marihuany.

Ruch Palikota proponuje nowe rozwiązania prawne, które miałyby m.in. zobowiązać ministra sprawiedliwości do tego, by w porozumieniu z ministrem zdrowia precyzyjnie określił, co oznacza określenie "nieznaczna" ilość narkotyku.

- W tym przypadku jeżeli chodzi o marihuanę, mamy do czynienia z kilkudziesięcioma tysiącami ludzi skazanych za to i poseł jest od tego. A nie od przyjmowania orderów, czy łamania się opłatkiem z biskupem - mówi poseł z Lublina.

Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski zapowiedział akcję Stop narkotykom - chcą zaostrzenia kar dla posiadaczy i dla dilerów. Akcję Janusza Palikota tak ocenia.

- To było zdarzenie żenujące i smutne. Poważna instytucja polskiego państwa, która ma zajmować się najpoważniejszymi wyzwaniami stojącymi dzisiaj przed polską jest angażowana w jakieś happeningi, które mają charakter niepoważny - mówi były minister sprawiedliwości.

Ruch Palikota chce powołania w Sejmie zespołu ds. racjonalnej polityki narkotykowej, który miałby się zająć opracowaniem nowego projektu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
Palikot nie zapalił, ale i tak może mieć problemy. Radzi Kopacz, by paliła jointy. "Codziennie"
Zaloguj się
 • halo_kotek

  Oceniono 8 razy 6

  HEHE to się nazywa pokerowy blef

  w h. zrobił wszystkich sejmowych durni
  one głupie łykają wszystko

  KOPACZ POŁYKA

 • yerry46

  Oceniono 7 razy 5

  Nie wnikam czy dzialania Palikota wynikaja z przekonania, czy wyrachowania - wazne jest, ze robi to, do czego sie zobowiazal. Nie jest poslem "malowanym". Bardzo duzy to dyskomfort dla znakomitej wiekszosci sejmowego towarzystwa!

 • yellowsnow2

  Oceniono 6 razy 4

  Nasz Sejm wyglada powaznie tylko w Dzien Dziecka.

 • kap_jeden

  Oceniono 6 razy 4

  wczoraj powiedzialem publicznie ze jakby mi ktos uderzyl dziecko to bym go chyba zabil
  uwazam ze promowalem zabojstwo
  prosze o zazuty

  przekleta Polska Dulsczyzna.

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 4 razy 4

  walicie gorzałę w robocie czyli gwałcicie ustawę o coś tam coś tam wychowaniu w trzeźwości i łamiecie
  kodeks pracy oraz przepis BHP - panie/panowie - i to jest "goowniarstwo i dziecinada" cytując guru/lulu

 • ciemnyludd

  Oceniono 3 razy 3

  Palikot prowokuje a pani Marszałek daje się sprowokować. Tyle dramatycznego NABZDYCZENIA w sejmie Najjaśniejszej Rzeczpospolitej z tego powodu że poseł zamierzał zapalić jointa w tym "świętym" przybytku budowania prawa.... Tak jakby pani Marszałek nie wiedziała jak to prawo jest WYKUWANE, w tym przybytku, a zwłaszcza jak jest przestrzegane dookoła.... Znowu 1:0 dla Palikota, co wcale nie znaczy że jestem za legalizacją "marychy"...

 • cinek86ldz

  Oceniono 2 razy 2

  Przynajmniej jedyny polityk ktory stara sie z tym cos zrobic a nie jak inni widza tylko zlo moim zdaniem pawinni zabronic handlu alkoholem w polsce przez to jest wjecej nieszczescia w zyciu. popieram takie akcje i oby bylo ich coraz wjecej i w wjekszych gronach. powinnismy zrobic akcje pod tytulem posadź DRZEWKO kupic ze sto kilo nasion w holandi i rozdac je ludzia na ulicy by mogli je posadzic gdzie chca jak by wszedzie zaczela rosnac marysia to kto cos by mogl zrobic
  pozdro dla Ruchu Wolnej Konopi moze powstanie nowapartia politychna

 • peter-123

  Oceniono 4 razy 2

  Kopacz pali jak szkunerowska wedzarnia. Narazie jest bezkarna, ale glownym winowajca reformy dot. medikamentow. Cztery lata minelo,i nie wiele pozostawila po sobie , ale za to dobrze dbala o rodzine Tuskow.Efekt ? Marszalkini z Sedziszowa. Wstyd moj Panie Premierze.

 • tak-jest

  Oceniono 3 razy 1

  KIEP I PACYNKA, W JEDNYM JANUSZ PALIKOT!!!

  Parafrazując Rocha Kowalskiego z Potopu Sinkiewicza.
  -KTOKOLWIEK BĘDZIE CHCIAŁ POWIEDZIEĆ KIEP . MOŻE MÓWIĆ JANUSZ PALIKOT!!!
  Palikot to żadna sprawa doprowadzona do końca, tylko show i nic poza.
  Palikot to pacynka, należąca do Donalda Tuska.
  Palikot w 2009 roku bronił krzyża w sejmie jak niepodległości.
  Dziś Palikot ponoć zwalcza ten krzyż w sali sejmowej, ale zdjąć ze ściany się boi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX